CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA, CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA…..
Okres przedświąteczny wzbudza w nas mnóstwo pozytywnych emocji. To czas spędzony z bliskimi w cudownej atmosferze. Pieczenie pierniczków, ubieranie choinki, gotowanie potraw, podjadanie 😉 To wszystko powoduje, że tak nie możemy się doczekać tego czasu, który coraz bliżej, ale żeby umilić Wam jeszcze bardziej ten czas oczekiwania przygotowaliśmy pracę plastyczną, którą możecie wykonać samodzielnie w swoich domkach. Zapraszamy 🙂
PS: Już za Wami tęsknimy!
Jak wykonujemy taką choinkę?
-
Przygotować farby i pędzel.
-
Wlać wodę do kubeczka.
-
Położyć przed sobą kartkę może być A4 lepiej z bloku technicznego.
-
Nabieramy troszkę farby na pędzelek oraz sporą ilość wody i tworzymy kropki jak na rysunku powyżej.
-
Powodzenia! Na pewno świetnie dacie radę 🙂
JUŻ TYLKO 3 DNI POZOSTAŁY….
Kochani na dzisiaj troszkę wiedzy na temat 12 wigilijnych potraw. 12 potraw na Wigilię – zgodnie z tradycją właśnie taka liczba dań powinna znaleźć się na świątecznym stole. Wśród nich nie może zabraknąć m.in. śledzi, barszczu czerwonego z uszkami, zupy grzybowej czy makowca. 12 potraw wigilijnych symbolizować ma płody ziemi, a uczestnicy kolacji, by zapewnić sobie szczęście przez cały nadchodzący rok, powinni skosztować każdego dania. Także szykować brzuchy, robić trening i zaczynać się objadać już teraz, żeby te 12 potraw się zmieściło ;D A za zadanie mam dla Was przygotować Waszą listę 12 potraw jakie jecie w Waszych domach, zróbcie im zdjęcia i po powrocie do szkoły podzielicie się nimi, a my sobie sprawdzimy jak to u Was wygląda i czy w każdym domu jest tak samo.
Poniżej krzyżówka dla Was do rozwiązania:
OSTATNIA PROSTA…
Dzisiaj ostatni dzień nauki, od jutra macie wolne i na pewno lista zadań od rodziców jest długa. Mam nadzieję, że jesteście małymi pomocnikami i staracie się jak możecie pomagać. Chciałabym jeszcze raz życzyć Wam cudownego czasu w te święta spędzonego w gronie najbliższych, z pełnymi brzuszkami i ciepłymi serduszkami pełnymi miłości. W święta chodzi o to, żeby dzielić się z innymi tym co mamy także tez nie zapominajcie o innych w tym czasie. Na świecie jest dużo osób chorych, samotnych, biednych. Pomyślcie o tym co macie w życiu dobrego i podziękujcie za to. Poniżej przesyłam Wam krótki filmik, obejrzyjcie go w wolnej chwili.
Ściskamy Was mocno i jeszcze raz Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Mam dla Was również nietypowe zadanie, zróbcie kartkę świąteczną, ale dla nieznajomego. Poniżej inspiracja dla Was jak mogłaby wyglądać taka kartka. Możecie napisać tam coś od serca 🙂
Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie spędzają czas zarówno przed zajęciami i po ich zakończeniu. Głównym celem pracy jest zapewnienie opieki dzieciom. Świetlica pełni różne funkcje, ale najważniejsze z nich to:
• opiekuńcza, gdzie dziecko bezwarunkowo będzie czuło się akceptowane i bezpieczne,
• wychowawcza, dzięki której wychowawcy świetlicy kształtują w młodym człowieku odpowiedzialność, samodzielność oraz chęć współpracy,
• dydaktyczna, gdzie uczeń poszerza swoją wiedzę i możliwości poznawania świata. Jest miejscem, w którym prowadzone są zajęcia np. muzyczne, plastyczne, ruchowe, taneczne oraz wiele innych…
Często bywa tak, że czas pobytu dziecka w świetlicy jest różny. Czasem dziecko może przebywać w niej jedną czy też dwie godziny, a inne nawet do pięciu godzin dziennie. Taki pobyt niezależnie od ilości czasu jest bezpłatny. Dlatego ważne jest, aby urozmaicić dziecku ten czas. W świetlicy każde dziecko musi czuć się swobodnie, bawić się w zgodzie z innymi, odpoczywać, a także przestrzegać zasad, które w niej panują. Świetlica jest miejscem, w którym podejmowana jest pomoc w nauce, dbałość o zasady żywieniowe, bezpieczeństwo oraz kulturę osobistą.
W obecnym roku szkolnym na świetlicy realizowane są dwa projekty:
- Projekt edukacyjny – „Kalendarz Odlotowych Świąt Jednodniowych”
Jednym z naczelnych działań projektu „Kalendarz Odlotowych Świąt Jednodniowych” jest stwarzanie sytuacji umożliwiających dzieciom zdobywanie wiedzy o świecie społecznym, w którym żyją, o świecie przyrody, którego są częścią, o świecie techniki, w którym działają i którego są najmłodszymi twórcami. Wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez sztuki plastyczne wpływa dobroczynnie na rozwój poznawczy dziecka, kształtuje postawy, umożliwia spostrzeganie, przeżywanie, przyswajanie i tworzenie. Sztuka inspiruje i rozwija wrażliwość estetyczną. Świat wartości estetycznych to świat niezwykle bliski dziecku. Mózg dla prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiednich bodźców z otoczenia. Uczymy się dzięki naszym zmysłom, które nieustannie przekazują do mózgu setki informacji. Pamiętajmy, że celebrowanie świąt z dziećmi jest nie tylko przyjemne, ale i niezwykle ważne. To, jakie tradycje, jaki obraz świąt dzieciom pokażemy i co im przekażemy, będzie dla nich ważne przez całe ich życie.
Projekt edukacyjny „Razem po Europie” powstał z myślą pokazania uczniom innych państw ich kultury, społeczeństwa, podejścia do życia. Dzięki temu nasi uczniowie będą mogli poszerzyć swoje myślenie o innych ludziach, nauczą się większej tolerancji, zobaczą jak wygląda życie w innych krajach. Obecne czasy są szczególnie trudne przez pandemie covid-19, a podróżowanie stało się trudniejsze i dlatego postanowiłyśmy pokazać naszym uczniom trochę innego świata na świetlicy szkolnej. Podróże kształcą, ponieważ właśnie w ich trakcie zdajemy sobie sprawę, że wokół nas wszystko się zmienia. Zmienia się gospodarka, środowisko, a także nasze podejście do wielu spraw. Już w trakcie podróży patrzymy na wszystko zupełnie inaczej, a gdy wracamy do domu, możemy zaobserwować zmiany w naszym zachowaniu. Nie uczymy się wyłącznie innych kultur. Podróżowanie to także odkrywanie własnych pokładów możliwości, empatii i uczuć, być może zmieniamy własne, życiowe cele lub poznajemy nową pasję, która odmieni nas na zawsze. Niektórzy wybierają się w dalekie podróże właśnie w tym celu. Nasze podróże nie będą dalekie jeśli chodzi o ilość kilometrów, ale postaramy się, żeby nasi uczniowie dotarli do innych państw Europy, nauczyli się czegoś o nic i tym samym rozbudzimy w nich chęć do pogłębiania tej wiedzy i odwiedzenia tych krajów już realnie.
Nasze świetliki wzięły udział w wymianie pocztówkowej. Zasada tej akcji polega na wysłaniu kartek pocztowych z pozdrowieniami do świetlic z różnych zakątków Polski, biorących udział w zabawie. Wymiana pocztówkowa to nie tylko wspaniała zabawa, ale też doskonały sposób na zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych regionów.