REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025
Nabór do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Myślenice po raz kolejny zostanie przeprowadzony z zastosowaniem elektronicznego systemu NABO.
W serwisie internetowym https://przedszkola-myslenice.nabory.pl; sukcesywnie będą zamieszczane istotne informacje na temat rekrutacji – zasad i terminów zapisów, a także szczegółowe informacje nt. przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice.
W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci urodzone w latach 2018-2021
(tj. dzieci 3-4-5 i 6-letnie) oraz dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, mieszkające
w mieście i gminie Myślenice.
W roku szkolnym 2024/2025 obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego
dotyczy dzieci 6-letnich (urodzonych w 2018 r.). Na wniosek rodziców dziecko 6-letnie może rozpocząć również naukę w klasie I szkoły podstawowej.
Zgodnie z harmonogramem, w pierwszej kolejności rodzice dzieci uczęszczających do danego przedszkola składają na kolejny rok szkolny „Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego” bezpośrednio w przedszkolu (bez konieczności logowania się do elektronicznego systemu).
Rejestracja nowych kandydatów rozpocznie się 4 marca 2024 r. godz. 9.00 i potrwa do 18 marca 2024 r. do godz. 12.00 r., zgodnie z Zarządzeniem Nr 333/2023 Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z dnia 28 grudnia 2023 r. w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2024/2025 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas I w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice oraz klas I i IV oddziałów sportowych Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myślenicach.
KRYTERIA NABORU
Do publicznego przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze gminy. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba wolnych miejsc w publicznym przedszkolu, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria podstawowe (obowiązujące we wszystkich przedszkolach publicznych):
1) wielodzietność rodziny kandydata;
2) niepełnosprawność kandydata;
3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
6) samotnie wychowywanie kandydata w rodzinie;
7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Kryteria brane są pod uwagę łącznie, a ich wartość jest jednakowa.
W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane przedszkole publiczne nadal dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria organu prowadzącego określone Uchwałą Nr 766/LXXV/2024 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 18 stycznia 2024 r. w sprawie określenia kryteriów dla drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Myślenice oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów:
1) przedszkole pierwszego wyboru 100 pkt;
2) do przedszkola uczęszcza rodzeństwo kandydata 30 pkt;
3) dwóch rodziców pracujących albo uczących się w systemie stacjonarnym 15 pkt;
4) czas pobytu dziecka w przedszkolu powyżej 7 godzin dziennie 25 pkt;
5) zamieszkanie dziecka w odległości do 2 km od wybranego przedszkola 10 pkt;
ODDZIAŁY INTEGRACYJNE
Rodziców/opiekunów prawnych dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną, zapraszamy do wyznaczonych poniżej przedszkoli prowadzących oddziały integracyjne:
- Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Myślenicach, ul. 3 Maja 98
- Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Myślenicach, ul. B. Joselewicza 1
- Przedszkole Samorządowe Nr 6 im. W. Chotomskiej w Myślenicach, ul. Ogrodowa 7
- Przedszkole Samorządowe w Drogini, Droginia 20
W oddziale integracyjnym dodatkowo zatrudnia się nauczyciela wspomagającego oraz innych specjalistów do pracy z dziećmi.
UWAGA!
Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola zobowiązani są potwierdzić wolę podjęcia edukacji przedszkolnej w okresie od 5 kwietnia 2024 r. od godz. 9.00 do 17 kwietnia 2024 r. do godz. 12.00, a w postępowaniu uzupełniającym od 1 lipca 2024 r. od godz. 9.00 do 12 lipca 2024 r. do godz. 12.00 przez portal systemu elektronicznego, bez wizyty w przedszkolu.
BRAK POTWIERDZENIA WOLI W W/W TERMINACH BĘDZIE SKUTKOWŁO WYKREŚLENIEM DZIECKA Z LISTY ZAKWALIFIKOWANYCH I UTRATĄ MIEJSCA W PRZEDSZKOLU
Ofertę rekrutacyjną poszczególnych przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Myślenice oraz szczegółowe informacje na temat postępowania rekrutacyjnego uzyskają Państwo w przedszkolu.
Dokumenty dotyczące zasad i terminów rekrutacji znajdują się poniżej;
HARMONOGRAM REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA
NA ROK SZKOLNY 2024/2025
Od 1 lutego 2024r. do 26 lutego 2024r. godz. 15:00 – złożenie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym
roku szkolnym 2024/2025.
Od 4 marca 2024r. godz. 9:00 do 18 marca 2024r. godz.12:00 – złożenie wniosku
o przyjęcie do przedszkola samorządowego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę
w postępowaniu rekrutacyjnym. Wniosek o przyjęcie do przedszkola może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych przedszkoli z wykorzystaniem systemu elektronicznego.
Od 4 marca 2024r. do 3 kwietnia 2024r. godz. 12:00 – weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola samorządowego dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 157 ust. 2 Ustawy Prawo oświatowe.
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niekwalifikowanych.
4 kwietnia 2024r. godz.12:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
Od 5 kwietnia 2024r. godz. 9:00 do 17 kwietnia 2024r. godz. 12:00 – potwierdzenie przez Rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci elektronicznej oraz pisemnego oświadczenia.
22 kwietnia 2024r. godz. 12:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
Procedura odwoławcza
- W terminie 3 dni od dnia opublikowania list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych rodzice mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy.
- W terminie 3 dni od dnia wystąpienia przez rodzica komisja rekrutacyjna sporządza uzasadnienie odmowy przyjęcia kandydata.
- W terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice mogą wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.
TERMINY W POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM
Od 3 czerwca 2024r. godz. 9:00 do 13 czerwca 2024r. godz. 12:00– złożenie wniosku
o przyjęcie do przedszkola samorządowego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę
w postępowaniu rekrutacyjnym. Wniosek o przyjęcie do przedszkola może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych przedszkoli z wykorzystaniem systemu elektronicznego.
Od 3 czerwca 2024r. do 27 czerwca 2024r. godz. 15:00 – weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola samorządowego dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 157 ust. 2 Ustawy Prawo oświatowe.
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niekwalifikowanych.
28 czerwca 2024r. godz.12:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
Od 1 lipca 2024r. godz. 9:00 do 12 lipca 2024r. godz. 12:00 – potwierdzenie przez Rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.
30 lipca 2024r. godz. 12:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
Procedura odwoławcza
- W terminie 3 dni od dnia opublikowania list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych rodzice mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy.
- W terminie 3 dni od dnia wystąpienia przez rodzica komisja rekrutacyjna sporządza uzasadnienie odmowy przyjęcia kandydata.
- W terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice mogą wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.
Harmonogram stanowi Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 333/2023 Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z dnia 28 grudnia 2023r.
OFERTA PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W BORZĘCIE
Przedszkole Samorządowe w Borzęcie czynne jest od 7:00 do 17:00.
Ma dogodną lokalizację, istnieje możliwość korzystania z pobliskiego parkingu.
Nasze przedszkole oferuje dzieciom:
- atrakcyjne formy zajęć z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego dziecka i jego pełną akceptację,
- miłą i serdeczną atmosferę w czasie pobytu w przedszkolu,
- fachową opiekę wychowawców,
- smaczne i zdrowe posiłki,
- zabawy na placu zabaw, spacery, wycieczki, poznawanie ciekawych miejsc,
- udział w koncertach muzycznych i przedstawieniach teatralnych,
- udział w konkursach o zasięgu gminnym i ogólnopolskim,
- rozwijanie wszelkich form aktywności dziecka.
Rodzicom oferujemy:
- wspieranie działań wychowawczych,
- pełnienie funkcji doradczej w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dziecka
i podjęciu wczesnej interwencji specjalistycznej, - przekazywanie na bieżąco rzetelnej i obiektywnej informacji o postępach dziecka, jego zachowaniu i rozwoju,
- możliwość aktywnego włączenia się w życie przedszkola,
- możliwość współpracy z pedagogiem szkolnym.
Ponadto przedszkole oferuje:
- nieodpłatnie – naukę religii i języka angielskiego
Przedszkole posiada:
- kolorowe, przytulne, odnowione sale przedszkolne,
- nowoczesny, zmodernizowany plac zabaw,
- boisko ze sztuczną murawą,
- dostęp do biblioteki i możliwość wypożyczania książek dla dzieci,
- kuchnię do przygotowywania domowych posiłków,
- szatnię i zaplecze sanitarne dla dzieci,
- bezpieczny, stale monitorowany i ogrodzony teren przedszkolny.