Skip to content

ZPO

im. Stanisława Wyspiańskiego w Borzęcie

  • Aktualności
  • Szkoła
    • O nas
      • Misja i Wizja Szkoły
      • Historia Szkoły
      • Hymn Szkoły
      • Sztandar Szkoły
    • Dokumenty
    • Samorząd
    • Rada Rodziców
    • Konkursy
  • Przedszkole
    • Grupa “Smerfy” 5-6 latki
    • Grupa “Motylki” 4-5 latki
    • Grupa “Liski” 3-4 latki
  • Grono Pedagogiczne
  • Osiągnięcia
  • Nasi Absolwenci
  • Rekrutacja
    • Rekrutacja do przedszkola
    • Rekrutacja do klasy I
  • Projekty i programy w szkole
    • Laboratoria Przyszłości
    • SuperKoderzy i MegaMisja
    • Pracownia Kompetencji Cyfrowych
    • Aktywna Tablica
    • Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych
    • Posiłek w szkole i w domu – moduł III
    • Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny
    • Zdalna Szkoła +
    • Poznaj Polskę
  • Deklaracja dostępności
  • Kontakt
Menu

Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła realizuje projekt Laboratoria Przyszłości. Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją Laboratoriów Przyszłości jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której uczniowie będą mieli możliwość budowania kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła została wyposażona w innowacyjny sprzęt: drukarkę 3D wraz z akcesoriami i kompatybilny z drukarką skaner, zestawy konstrukcyjne z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami służące, m.in. do nauki podstaw programowania i elementów robotyki, długopisy 3D oraz stacje lutownicze z gorącym powietrzem, które znajdą swoje zastosowanie w czasie lekcji szkolnych i zajęć pozalekcyjnych. Profesjonalny sprzęt do nagrywania obrazu i dźwięku – w tym przenośna kamera cyfrowa z aparatem, statyw, mikroport z akcesoriami, mikrofony kierunkowe, gimbal i oświetlenie posłużą do utrwalania i dokumentowania różnorodnych szkolnych inicjatyw. Ponadto wszystkie szkolne przedsięwzięcia będą realizowane przy wsparciu nowoczesnego nagłośnienia.

ROK SZKOLNY 2021/2022

Warsztaty z wykorzystaniem penów-3D: Ósmoklasiści tworzą amulety szczęścia przed egzaminem!
Trzymamy za Was kciuki!!

W ramach zajęć informatyki uczniowie klasy VI a zapoznali się z programem Tinkercad. Tinkercad to darmowy program do modelowania 3D online, który działa w przeglądarce internetowej. Jest on popularną platformą do tworzenia modeli do druku 3D, a także wstępem do geometrii bryłowej w szkołach:

sdr
dav
dav
sdr

Lekcje języka angielskiego z długopisami 3D w kl IV

Próba przed Gminnym Konkursem Piosenki Obcojęzycznej i Powiatowym Festiwalem Angielskiej Muzyki Rozrywkowej z wykorzystaniem profesjonalnego nagłośnienia i mikrofonów bezprzewodowych

Lekcje matematyki w klasach VII z wykorzystaniem długopisów 3D:  Uczniowie na lekcji mieli za zadanie wykonać siatki graniastosłupów. Najczęściej wykonywali siatki prostopadłościanów oraz sześcianów. Taka forma lekcji bardzo spodobała się uczniom.

Występy uczniów podczas VIII Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej – Sułkowice 2022 w obiektywnie naszego aparatu i kamery

Zajęcia Koła Plastycznego w klasie V z długopisami 3D

ROK SZKOLNY 2022/2023

Nowy rok szkolny rozpoczął się od aktywnego włączenia się w ogólnopolską akcję “Narodowego Czytania” 2 września 2022 r. przy wspólnej lekturze ballad Adama Mickiewicza i wsparciu profesjonalnego sprzętu – nagłośnienia, kamery i aparatu ze statywami oraz oświetlenia.

16.09.2022 r. : Otwarta lekcja języka angielskiego przy wsparciu sprzętu: drukarki 3D, długopisów 3D, zestawów konstrukcyjnych z mikrokontrolerem, kamery na gimbalu, oświetlenia i mikroportów:

We wrześniu i październiku 2022 roku sprzęt ze szkolnych Laboratoriów Przyszłości posłużył nam do dokumentowania wycieczek szkolnych, imprez i projektów: – wycieczki integracyjnej klasy 5 do Klubu Jeździeckiego Stajnia Przylesie, -spotkania z native speakerem z Kanady, -pleneru malarskiego w Dobczycach, – wyjazdu ósmych klas do Muzeum Auschwitz-Birkenau, – wycieczki klas 4-6 do Sandomierza, – uroczystego ślubowania klasy 1
oraz – szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych.
Zdjęcia i filmiki z każdej aktywności wykonane przy użyciu kamery cyfrowej i gimbala w zakładce “Aktualności”.

30.09.2022 r. Uczniowie klasy 8b – Konrad Bartosz i Kacper Jasek – wzięli udział w półfinale I Ogólnopolskich Mistrzostw IT i jako jeden spośród 2200 duetów z całej Polski zakwalifikowali się do finałowej dziesiątki, w ramach dywizji: druk 3D. Konrad i Kacper skorzystali ze szkolnych Laboratoriów Przyszłości aby poznać jeszcze więcej możliwości drukarki 3D i skanera do drukarki 3D aby 7 października br. zmierzyć się w Finale I Ogólnopolskich Mistrzostw IT podczas Poznań Game Arena. 

26.10.2022 r. : Aparat fotograficzny z funkcją kamery pozwolił nam uchwycić szkolną akcję “Przerwa na czytanie” promującej czytelnictwo wśród uczniów i przedszkolaków:

28.10.2022 r. Zadanie podsumowujące Unit 1 na lekcji języka angielskiego: What’s your favourite school subject?

31.10.2022r. : Odwrócona lekcja w klasie 8b – Druk 3D: podstawy i parametry druku

Odwrócona lekcja nie polega na zamianie ról nauczyciel – uczeń. Polega na zmianie schematu lekcji – uczniowie samodzielnie opanowują temat w domu przed lekcją, a na zajęciach praktycznie ją utrwalają i ćwiczą pod okiem nauczyciela. W odwróconej lekcji to uczeń staje się aktywny w procesie zdobywania wiedzy.

W galerii możemy zobaczyć efekty pracy uczniów w programie graficznym Tinkercad oraz ustawienie parametrów druku.

09.11.2022 r. : Uroczystość 120-lecia Szkoły oraz nadania sztandaru społeczności szkolnej zrealizowana z wykorzystaniem nagłośnienia, miksera dźwięków, mikrofonów oraz profesjonalnego oświetlenia. Całe wydarzenie zostało uwiecznione przy pomocy sprzętu do utrwalania obrazu i dźwięku (aparat fotograficzny z funkcją kamery, gimbal):

15-18.11.2022 r. Przygotowanie do wyzwania #HackEdu2022, warsztaty z wykorzystania: aparatu fotograficznego z funkcją kamery, drukarki 3D, długopisów 3D, zestawu z mikrokontrolerem, stacji lutowniczej.

19.11.2022 r. : Zespół ósmoklasistów z naszej Szkoły wziął udział w wyzwaniu #HackEdu2022, podczas największego stacjonarnego hackathonu w Europie – HackYeah powered by GovTech Polska, pt.: „Moja lekcja w szkole jutra”. Zadanie polegało na stworzeniu przez uczniów projektu wymarzonej lekcji z wykorzystaniem sprzętu z katalogu wyposażenia Laboratoriów Przyszłości. Oliwia Suder, Laura Figuła, Julia Kasperek, Konrad Bartosz i Kacper Jasek zakwalifikowali się do obszaru nauki humanistyczne. Wypracowali lekcję pt.: “Przeszłość w przyszłości”, do przygotowania której wykorzystali różnego rodzaju rekwizyty (miecz i mikrofon wykonany z klocków LEGO i koronę, która powstała w drukarce 3D) i innowacyjne rozwiązania cyfrowe (gogle VR, kamerę i softaware do obróbki filmów, projekt do drukarki 3D). Stanęliśmy na podium, zgarniając II nagrodę!

Uczniowie z klasy I pod opieką wychowawczyni Pani Magdaleny Madej biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pod hasłem: “Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”, którego pomysłodawcą jest Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce. Założeniem projektu jest umożliwianie realizacji treści podstawy programowej kształcenia ogólnego w efektywny i atrakcyjny sposób – poprzez wykorzystanie narzędzi multimedialnych i informatycznych. Tym samym projekt zachęca m.in. do korzystania z programu “Laboratoria przyszłości” oraz odkrywania tajników współczesnych technologii. To również dzielenie się dobrymi praktykami między nauczycielami oraz wymianę wiedzy między szkołami. Jego głównym celem jest wsparcie edukacji informatycznej i medialnej. Honorowy patronat nad projektem sprawuje Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, natomiast patronem medialnym jest czasopismo “W cyfrowej szkole”.

18.11.2022 r. W ramach Modułu I pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach z podstaw projektowania w programie Tinkercad i druku 3D, pod czujnym okiem ósmoklasistów. Zadanie pierwszoklasistów polegało na wyborze dostosowaniu projektu i asyście przy drukowaniu wybranego zwierzątka które kojarzy nam się z jesienią. Wykorzystaliśmy sprzęt ze szkolnych „Laboratoriów Przyszłości”.

23.11.2022 r.: Sprzęt ze szkolnych Laboratoriów Przyszłości pozwolił nam w profesjonalny sposób zorganizować i udokumentować II Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej “Słowa w posłusznym rytmie”, w którym wzięło udział 15 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Myślenice:

02.12.2022 r. Z wizytą u Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Pana Jarosława Szlachetki po sukcesie w #HackEdu2022. Pan Burmistrz otrzymał z rąk naszych ósmoklasistów wyjątkowy dedykowany upominek zaprojektowany i wydrukowany dzięki technologii 3D przez ucznia Konrada Bartosza. Brawo Konrad!

05.12.2022 r. Był to kolejny bardzo pracowity dzień dla naszych ósmoklasistów – 5-osobowy zespół podjął się stworzenia nagrania video przedstawiającego narzędzie edukacyjne z elementami wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii, które mogłoby posłużyć do realizowania podstawy programowej z różnych przedmiotów i obszarów tematycznych. Zadanie konkursowe pn. “VR w edukacji” jest częścią tegorocznej edycji Immersion Festival (https://immersionfestival.pl), którego głównym celem jest pokazanie jak wielką rolę wirtualna rzeczywistość może pełnić we wszystkich dziedzinach sztuki, filmu, nauki i edukacji.

Do przygotowania lekcji vr posłużyły: gogle vr, aparat fotograficzny z funkcją kamery, gimbal, zielone tło fotograficzne greenscreen, a jej opis znajduje się poniżej:

Nudna i przewidywalna lekcja języka polskiego, odnosząca się do obowiązkowej lektury „Quo vadis”, zostaje przeniesiona do rzeczywistości wirtualnej dzięki użyciu gogli vr. W jednej chwili uczniowie eksplorują zakątki Rzymu, które zostało stworzone z dbałością o każdy szczegół. Przemierzają ulice starożytnego miasta wcielając się w postać Marka Winicjusza, którego celem jest odnalezienie ukochanej Ligii. Swoje poszukiwania rozpoczyna w starożytnej pogańskiej świątyni. Następnie trafia do łaźni i Koloseum, gdzie musi pokonać wymagającą przeszkodę. Kolejnym punktem jest dom Nerona, w którym trwa obfita uczta. Gracz-Winicjusz natrafia na samego cesarza rzymskiego, który za nim podąża i stanowi zagrożenie. Ostatnim punktem podróży jest więzienie. To tam główny bohater odnajduje – i w konsekwencji uwalnia – Ligię.  Trzeba się spieszyć! Rzym płonie, ogień pochłania kolejne budowle, a mieszkańcy uciekają w popłochu.

W każdym z czterech miejsc na mapie starożytnego Rzymu gracz-Winicjusz odnajduje zagadki ukryte w skrzyniach. Pytania nawiązują do treści lektury – dotyczą faktów z życia Ligii. Tym samym stanowią doskonały sprawdzian wiadomości ze znajomości lektury. Gracz zdobywa klucze oraz odkrywa litery. Komplet kluczy stanowi swoistą przepustkę do uwolnienia ukochanej Ligii, litery natomiast tworzą wyraz: ROME.

Taka ultra-nowoczesna i interaktywna powtórka z treści lektury na pewno pozostanie w pamięci uczniów!

06.12.2022 r. Lekcja wychowawcza w klasie 4: uczniowie wykonywali ozdoby choinkowe za pomocą penów 3D. Ozdoby udekorowały gazetkę świąteczną w sali.

09.12.2022 r. Atmosfera zbliżających się Świąt udzieliła się w szczególny sposób na lekcji języka angielskiego w klasie 5 i 6. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zabrali się za przygotowanie bożonarodzeniowych kartek z życzeniami w języku angielskim i przy wsparciu penów 3D. Oto fotorelacja z tego zadania – łączącego XIX-wieczną tradycję wykonywania kartek świątecznych z nowoczesną technologią!

Zadania z Modułu II Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pod hasłem: „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki” uczniowie z klasy I zrealizowali przy wsparciu sprzętu ze szkolnych Laboratoriów Przyszłości:

22.01.2022 r. Wspólne kolędowanie uwiecznione za pomocą sprzętu ze szkolnych Laboratoriów Przyszłości.

27.01.2023 r. Przy okazji komersu klas ósmych, nasi uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli wyjątkowy upominek, a realizacja ich pomysłu była możliwa dzięki drukarce 3D.

14.02.2023 r. Walentynkowy wywiad to dzieło uczniów ze szkolnego samorządu uczniowskiego – uwiecznione przy wsparciu sprzętu ze szkolnych Laboratoriów Przyszłości.

23.02.2023 r. Aparat fotograficzny ze szkolnych Laboratoriów Przyszłości pozwolił nam na uwiecznienie obchodów Tygodnia Języka Ojczystego oraz zabawy karnawałowej klas 1-3.

28/02/2023 r. Uwieczniliśmy zmagania drużyn w Turnieju wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim, w związku z obchodami Dnia Patrona szkoły 🎨

03/2023 r. Sfilmowany i zmontowany materiał filmowy pt. “Weź nie hejtuj, weź się przytul” dał naszym zdolnym uczennicom i ich opiekunom I miejsce w konkursie “NIE HEJTUJĘ, MOTYWUJĘ”, skierowanym do uczniów klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych powiatu myślenickiego!

22/03/2023 r. Społeczność ZPO w Borzęcie została zaproszona przez do udziału w akcji #LubomierzChallengeDlaJulki, której celem jest pomoc dla Julki Nieckuli, która zmaga się z nowotworem. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki doskonale wyposażonej pracowni szkolnej:)

24/03/2023 r. Szkole obchody Dnia Świętego Patryka – Patrona Irlandii i Pierwszego Dnia Wiosny zostały uświetnione dzięki wyposażeniu ze szkolnych Laboratoriów Przyszłości. Kamera i aparat pozwoliły uwiecznić najlepsze momenty – w tym pochód zielonego korowodu i zabawy w fotobudce, pojawiły się symbole irlandzkiego święta wykonane przy pomocy penów 3D, natomiast wydrukowane w technologii 3D breloczki – koniczynki trafiły do klasowych Mistrzów Kahoota.

24/03/2023 r. Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu pt.:„Mistrz Tinkercada” dla uczniów klas V-VIII

Praca konkursowa dotyczyła wykonania autorskiego modelu statuetki lub pucharu🏆w programie Tinkercad, służącym do tworzenia modeli 3D.

Komisja konkursowa w składzie: pani Patrycja Szlachetka-Stanach, pani Sabina Zając i pani Marta Ciemińska wyłoniła 3 zwycięskie prace, a tym samym tytuł „Mistrza Tinkercada” zdobyli:

🏅Konrad Bartosz z klasy VIII B – za wykonanie projektu 3D, który cechuje jakość wykonania, precyzja oraz pomysłowość.

🏅Duet Lena Wrona i Małgorzata Pandyra z klasy V – za wykonanie projektu 3D, który cechują wysokie walory estetyczne oraz nietuzinkowy pomysł.

🏅Paweł Bartosz z klasy V – za wykonanie projektu 3D, który cechuje innowacyjność i wysoka jakość wykonania.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom podjęcia się tego wyzwania! Cieszy fakt, że projektowanie 3D przychodzi naszym uczennicom i uczniom z taką łatwością!

02/04/2023 r. Uczestnicząc w tworzeniu pięknych szkolnych wspomnień uwieczniliśmy nocowanie w wydaniu naszych piątoklasistów 😴

03-06/04/2023 r. W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne, w ramach lekcji kulturoznawczych z języka angielskiego uczniowie klas 1-3 oddali się tworzeniu niezwykłych kartek wielkanocnych. Nie zabrakło kreatywnych pomysłów na elementy przestrzenne i ozdoby wielkanocne wykonane przy pomocy długopisów 3D!

21/04/2023 r. 💭Gdy „czyny mówią głośniej, niż słowa”, a my mogliśmy uwiecznić działania naszych uczniów przy okazji Światowego Dnia Ziemi 🌎🌍🌏

26/04/2023 r. Fotorelacja z Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim oraz upominki zaprojektowane w technologii 3D – breloczki z tego wydarzenia. Zaprojektowane i wykonane przez ucznia klasy 8B – Konrada Bartosza.

08/05/2023 r. Eliminacje szkolne do II Gminnego Konkursu Recytatorskiego w języku angielskim 🇬🇧 oraz realizacja nagrań konkursowych naszych reprezentantek w obiektywie kamery.

Nagranie konkursowe Antosi pt. ‘Old MacDonald had a farm’ zostało wzbogacone o nowoczesne rekwizyty – zwierzątka-wydruki 3D!

10/05/2023 r. W progach naszej szkoły gościliśmy telewizję. Nagranie było związane z promocją szkoły w dziedzinie cyfryzacji i osiągnięciami naszych uczniów w konkursach o zasięgu ogólnopolskim. Wizytę uwieczniliśmy dzięki szkolnemu wyposażeniu:

11/05/2023 r. Uwieczniliśmy wspomnienia z uroczystej Gali Finałowej podsumowującej konkurs plastyczno – filmowy skierowany do uczniów szkół podstawowych powiatu myślenickiego pod hasłem „NIE HEJTUJĘ, MOTYWUJĘ” w Kliszczackim Centrum Kultury. Nasz Zespół w składzie: Laura Figuła, Dorota Kołodziejczyk, Oliwia Suder i Kaja Wojtycza przygotował materiał filmowy, który zapewnił im najwyższe miejsce na podium!

17/05/2023 r. w Muzeum Niepodległości w Myślenicach miała miejsce uroczysta Gala zwieńczająca XVII Edycję Gminną Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Laureatką została nasza uczennica z klasy 8B – Dorota Kołodziejczyk, a emocje z tego wydarzenia uchwyciliśmy w obiektywie naszej kamery:

19/05/2023 r. W ramach modułu III ogólnopolskiego projektu nasi pierwszoklasiści po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach z drukarką 3D. Pierwszoklasiści tworzyli bryły przestrzenne i szukali przedmiotów w naszym otoczeniu odzwierciedlające ich projekty. Dzieci świetnie się bawiły ucząc się podstaw projektowania w programie Tincercard.

22/05/2023 r. Uwieczniliśmy IX Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny w naszej szkole:

Maj 2023 r. : Przedszkolaki z grupy Sówki wzięły udział w ogłoszonym w kwietniu konkursie filmowym w ramach projektu „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”, ogłoszonym przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Zadanie konkursowe pod hasłem „Moja szkoła ambasadorem bezpieczeństwa w ruchu drogowym” polegało na powołaniu ekipy filmowej i stworzeniu filmu związanego z bezpieczeństwem ruchu drogowego. W konsekwencji każdy przedszkolak zaangażował się w produkcję filmu i miał swoją rolę w tym procesie. Dzieci wcieliły się w role scenarzysty, reżysera, scenografa, kamerzysty, aktorów i statystów. Przy realizacji pracy konkursowej niezawodny okazał się sprzęt ze szkolnych Laboratoriów Przyszłości.

31/05 – 06/06/2023 r. Obchody Dnia Dziecka w obiektywie naszego sprzętu:

Warsztaty cukiernicze klasy V

Wycieczka klas I-III do Krakowa

Ognisko klasy I

05/06/2023 r. XXI Dzień Angielski:

06/06-07/06.2023 r. Szkolna wycieczka w Pieniny – łapiemy wspomnienia!

Maj – czerwiec 2023 r. : Zespoły pierwoszklasistów i piątoklasistów zmierzyły się z pracami konkursowymi do ogólnopolskich programów Fundacji Orange: #MegaMisja i #SuperKoderzy. Oba programy zostaną zrealizowane w roku szkolnym 2023/2024, a tymczasem nasi prywatni SuperKoderzy z klasy V w załączeniu:

22/06/2023 r. W przeddzień zakończenia roku szkolnego 2022/2023 nasi uczniowie podjęli się różnorodnych sportowych wyzwań w ramach rywalizacji międzyklasowej, która przyniosła mnóstwo pozytywnych emocji! Na najwyższym miejscu podium stanęli uczniowie z klasy 8b, którzy w nagrodę otrzymali medale stworzone w drukarce 3D. 

23/06/2023 r. Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 było wyjątkowym przeżyciem zwłaszcza dla tegorocznych Ósmoklasistów. Wspomnienia z GALI KWIATY WYSPIAŃSKIEGO:

Czerwiec 2023 r. : W ramach podziękowania Nauczycielom nasi Ósmoklasiści stworzyli pierwszy – i ostatni w ich wydaniu jako uczniowie ZPO w Borzęcie odcinek szkolnej telewizji “Wyspian TV”. Okolicznościowe upominki stanowiły natomiast statuetki – wydruki 3D. Gratulujemy pomysłu i będziemy za Wami tęsknić!

Wrzesień 2022 r. – Czerwiec 2023 r. : Podsumowaniem całorocznej pracy Uczniów i Nauczycieli w ramach projektów cyfrowych, zaangażowania w promocję Szkoły i owoców tej współpracy jest z pewnością materiał filmowy przedstawiający Szkołę i sylwetkę Naszego Patrona – Stanisława Wyspiańskiego. Gratulujemy Twórcom – tegorocznym Absolwentom Szkoły z klasy 8b: Laurze, Julii, Oliwii, Kai, Konradowi, Karolowi, Kacprowi i Damianowi oraz Bohaterowi filmu – Dawidkowi! Z pewnością zostawiliście po sobie ślad!

Udostępnij jeśli Ci się spodobało
Share on Facebook Share
Copyright © AllTopGuide 2023 • Theme by OpenSumo

Używamy ciasteczek, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy, lub wyłączyć je w ustawieniach.

ZPO
Powered by  Zgodności ciasteczek z RODO
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.

Ściśle niezbędne ciasteczka

Niezbędne ciasteczka powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień ciasteczek.

Jeśli wyłączysz to ciasteczko, nie będziemy mogli zapisać twoich preferencji. Oznacza to, że za każdym razem, gdy odwiedzasz tę stronę, musisz ponownie włączyć lub wyłączyć ciasteczka.