Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-04-26 18:06:03.

I MIEJSCE TOMASZA CEGIELSKIEGO

W MAŁOPOLSKIM KONKURSIE HUMANISTYCZNYM !!!!

Pierwszy raz w historii Zespołu Placówek Oświatowych w Borzęcie mamy laureata prestiżowego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Mieliśmy już kilku finalistów , ale laureata jeszcze nie.

Tomasz Cegielski uzyskał tytuł laureata w/w konkursu z lokatą I miejsca. Pokonał 3773 uczestników. Tytuł laureata wywalczyło sobie tylko 22 uczniów. Tomek z sukcesem napisał trzy etapy : szkolny, powiatowy i wojewódzki. W ostatnim etapie uzyskał 78 ma 80 możliwych do uzyskania punktów. Pracował na ten tytuł prawie cały rok szkolny . Nagrodę i stosowne zaświadczenie odebrał w Nowym Sączu w dniu 27 kwietnia br. Tym samym wywalczył sobie ocenę celującą z języka polskiego, wstęp do dowolnej szkoły ponadpodstawowej oraz zwolnienie z humanistycznej części egzaminu w klasie ósmej. 

Tomku gratulujemy wielkiego sukcesu!!!

Wiadomość z dnia: 2018-04-26 18:06:03.

ŚWIETUJEMY PO ANGIELSKU

Zakończył się pierwszy etap całorocznego projektu "Świętujemy po angielsku". 23 kwietnia odbyło się ostatnie - czwarte święto -Dzień Świętego Jerzego - Święto Anglii. Uczniowie przygotowali piosenkę zespołu The Beatles, wiersz do szekspirowskiego teatru czy wystawę symboli Londynu, wystroili też sale w piękne gazetki i róże oraz sprawdzili swoją wiedzę podczas quizu wiedzy o Anglii. W ostatecznym podsumowaniu punktów prowadzi klasa 6,ale to jeszcze nie koniec rywalizacji, drugi etap odbędzie się w ramach Dnia Brytyjskiego w czerwcu. Powodzenia! Good Luck!


Wiadomość z dnia: 2018-04-26 18:03:35.

SUKCES ZUZANNY GUBAŁY Z KLASY V

Tegoroczny IX Gminny Konkurs Literacko-Historyczny ,, 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI. A JAK TO SIĘ ZACZĘŁO? CZYLI ŚLADAMI POLSKICH LEGEND” jak zawsze składał się z dwóch etapów. Etap szkolny odbył się 6 lutego i uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klasy V. Do kolejnego etapu, który odbył się 25 kwietnia w Krzyszkowicach zakwalifikowali się : Zuzanna Gubała, Alicja Kluzik, Anna Weszka I Paweł Żądło.

Uczniowie klasy V znaleźli się wśród 30 najlepszych finalistów w Gminie Myślenice. Wypełnili test, składający się z 16 wieloetapowych zadań. Treść zadań stanowiło 11 legend polskich i materiał z historii dotyczący początków państwa polskiego – do końca panowania Kazimierza Wielkiego, kultury średniowiecznej oraz panowania Jagiellonów – do końca 1572r. Zuzia Gubała wywalczyła wyróżnienie!!! Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Życzymy dalszych sukcesów.

Wiadomość z dnia: 2018-04-25 09:41:18.

VI GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY

19 kwietnia odbył się w naszej szkole VI Gminny Konkurs Przyrodniczy dla Uczniów Klas III. Wzięło w nim udział 21 uczniów z 11 szkół podstawowych. Uczestnicy, w ciągu 45 minut, musieli rozwiązać test składający się z 14 zadań. Zadania były trudne, wymagały od uczniów umiejętności uważnej obserwacji przyrody w różnych porach roku, rozpoznawania roślin i zwierząt w wybranych ekosystemach: w lesie, ogrodzie, na polu, na łące i w zbiornikach wodnych oraz wiedzy o ochronie przyrody. Oczekując na wyniki konkursu młodzi przyrodnicy, ich opiekunowie, a także uczniowie naszej szkoły obejrzeli film o polskich lasach i spotkali się z podróżniczką Krystyną Łętochą. Pani Krystyna na co dzień kieruje Biblioteką Pedagogiczną w Myślenicach i od lat realizuje swoje podróżnicze pasje. Tym razem "zabrała" wszystkich na fantastyczną wyprawę do Japonii. Uczestnicy konkursu otrzymali z rąk dyrektora ZPO Krzysztofa Halka dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Macieja Ostrowskiego.

Wszystkim uczniom uczestniczącym w konkursie i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Wyniki konkursu:

I miejsce: Szymon Proszek SP nr 3 Myślenice

                 Jagoda Chlebda SP Krzyszkowice

                 Antoni Musiał SP nr 3 Myślenice

II miejsce: Mateusz Wójcik SP Droginia

                   Gabriela Święch SP nr 4 Myślenice

III miejsce: Martyna Wrona SP Borzęta

                    Jacek Hajdas SP nr 4 Myślenice

Wyróżnienia otrzymali: Szymon Tabak SP Borzęta, Zuzanna Zapała SP Głogoczów, Amelia Mroczka SP Krzyszkowice, Weronika Mnichowska SP nr 2 Myślenice, Paulina

Kuc SP Zasań, Małgorzata Lech SP nr 5 Myślenice, Zuzanna Bidzińska SP Zawada

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14318