Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-05-16 00:57:27.

PATRIOTYCZNE PIEŚNI ROZBRZMIEWAŁY NAD MYŚLENICKIM RYNKIEM...

Dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Myślenice w przeddzień obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zaśpiewały na Myślenickim Rynku. Kilkanaście pieśni patriotycznych w ten słoneczny dzień rozbrzmiawało na płycie Rynku, a wszystko z okazji przyadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania przez Polske Niepodległości. 

W taki właśnie sposób uczniowie klasy VI i VII naszej placówki wzięło udział w tym przedsięwzięciu. 

Wiadomość z dnia: 2018-05-16 00:45:58.

OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

„Dniu trzeci maja, dniu nam święty

Hołd ci należy nieść…”

29 kwietnia br. uczciliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Akademię przygotowała klasy IV, VI i VII

Dziennikarze z regionalej telewizji TVI przedstawili aktualności ze świata: na scenie zobaczyliśmy zatroskanego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i poznaliśmy jego problemy. Późnej wkroczyli: caryca Katarzyna, król Fryderyk i cesarz Franciszek Józef. Rozgrabili całą Polskę – każdy mógł zobaczyć, jakie terytorium zabrali zaborcy. Poznaliśmy uczestników obrad Sejmu Wielkiego i ich dzieło - Konstytucję. Na sali gimnastycznej powiewały biało - czerwone chorągiewki. Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne i pięknie śpiewali, a na koniec każdy z uczestników mógł skosztować białoczerwonego pierniczka. 

Ta niezwykła lekcja historii nauczyła nas patriotyzmu i przybliżyła dawne dzieje

Wiadomość z dnia: 2018-05-16 00:28:12.

„RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” - trening czyni mistrza!

W myśl tej zasady w klasie drugiej przeprowadzone zostały zajęcia, na których uczniowie powtórzyli i utrwalili już zdobyte umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratujących życie. Zależy nam na tym, by uczniowie już od najmłodszych klas oswajali się z tymi trudnymi zagadnieniami i wypracowali u siebie nawyki, które pozwolą im właściwie zachować się w sytuacjach, w których zagrożone jest czyjeś życie. Dzieci korzystały z bogato ilustrowanych, napisanych w przystępny sposób podręczników oraz w części praktycznej zajęć z fantomów, które nasza szkoła otrzymała od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wiadomość z dnia: 2018-05-16 00:22:53.

RODZICE I DZIECI, POWIETRZE BEZ ŚMIECI

W klasach I – III zrealizowany został projekt edukacyjny „Powietrze bez śmieci”. Jego celem było przybliżenie dzieciom tematyki zanieczyszczenia powietrza. Poprzez działania praktyczne, eksperymenty, filmy edukacyjne, zajęcia plastyczne i obserwacje uczniowie poszukiwali odpowiedzi na podstawowe pytania: Czym jest smog? W jaki sposób powstaje? Jak z nim walczyć? Jak dbać o siebie, gdy jesteśmy narażeni na jego działanie?

Problem jakości powietrza w naszym regionie jest bardzo duży i dlatego ważna jest edukacja dzieci już od najmłodszych lat. Być może wiedza, którą dzieci zdobyły podczas zajęć to pierwszy krok w walce o czyste powietrze.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14320