Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-05-31 23:50:08.

KONCERT „BAJKOWE MELODIE NA MORZA DNIE” 

Czwartek, 17.05.2018, na długo pozostanie w pamięci wielu uczniów naszej szkoły. Tego dnia 5- latki, 6- latki oraz I i II klasa pod opieka swoich wychowawców wybrali się do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu na koncert pt.: „Bajkowe opowieści na morza dnie. Był to edukacyjny spektakl muzyczno – ekologiczny pełen atrakcji dla najmłodszych widzów. Główni bohaterowie przedstawienia – Posejdon i Syrenka – przekazali uczestnikom koncertu wiedze z zakresu ekologii, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki środowiska morskiego. Wykorzystali do tego popularne melodie i piosenki, znane wszystkim dzieciom, takie jak „Wspaniały Świat”, „Na morza dnie”, „Moja planeta” czy „Krąg życia”. Nowe aranżacje tych utworów zaprezentowali soliści w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego. Dzieciom towarzyszyły niesamowite emocje! 

Wiadomość z dnia: 2018-05-16 01:35:44.

MYŚLĘ – WIĘC CZYTAM!

Już kolejny raz w Gminnym Konkursie „Wiem, co czytam” wzięła udział przedstawicielka naszej szkoły. Konkurs, organizowany przez Szkołę Podstawową w Drogini, adresowany jest do wszystkich uczniów klas II z terenu Gminy Myślenice. W tym roku reprezentowała nas Ania Długosz.

Uczestnicy muszą wykazać się doskonałymi umiejętnościami pracy z tekstem: czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania informacji, budowania logicznej wypowiedzi itp. Zadania składają się z 5 części, więc trzeba pracować szybko i bezbłędnie.

Konkurs jest bardzo trudny, ale nasza Ania poradziła sobie doskonale – zajęła I miejsce!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Wiadomość z dnia: 2018-05-16 01:27:30.

CO TY WIESZ O WYSPIAŃSKIM ?

No właśnie. Co wiemy o Wyspiańskim? Uczniowie naszej szkoły wiedzą dużo, ale z pewnością nie wszystko. 10 maja w Muzeum Narodowym w Krakowie odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim "Co Ty wiesz o Wyspiańskim?" zorganizowany przez dział edukacji tej placówki. Do konkursu zaproszono szkoły podstawowe z Krakowa i okolic. Uczennice VI klasy: Róża Gołąb, Natalia Surówka, Klaudia Ćwierz i Weronika Leśniak reprezentowały ZPO w Borzęcie w pierwszym tego typu konkursie odpowiadając na różnorodne pytania dotyczące życia i twórczości tego znanego krakowskiego artysty. Organizatorzy konkursu przygotowali dla uczestników oprócz tradycyjnych pytań kalambury, puzzle i układanki. Nad wszystkim oczywiście czuwało jury przyznające punkty za prawidłowe odpowiedzi. Dziewczyny zaprezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności walcząc dosłownie o każdy punkt co ostatecznie pozwoliło na zdobycie III miejsca. Uczennice zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy! 

Trzeba wspomnieć, że przygotowanie do konkursu wymagało od drużyny zapoznania sie z bogatą bibliografią dotycząca Naszego Patrona, znajomości fragmentów "Wesela", listów, jakie pisał Wyspiański do swoich przyjaciół oraz obejrzenia wnętrza kościoła o. o. Franciszkanów i wystawy dzieł Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie. Mimo wszystko warto było!

Dodatkową atrakcją konkursu było zwiedzanie wystawy "Wyspiański"- szlakiem zagadek z przewodnikiem muzealnym.

Zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach, zwłaszcza tych, które dotyczą Naszego Patrona.

Wiadomość z dnia: 2018-05-16 01:10:54.

WIZYTA UCZNIÓW PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ

W dniu 07.05.2018r. Nasza placówka miała przyjemność gościć uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Myślenicach. Uczniowie wśród których byli również nasi wychowankowie: Tomasz Cegielski i Wiktoria Cegielska oraz absolwenci naszego Zespołu: Justyna Zlezarczyk, pokazali się w pełnej krasie, zaimponowali nam talentami muzycznymi grając na różnorodnych instrumentach tj. skrzypce, akordeon, gitara, saksofon, fortepian, wiolonczela, flet itp.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor p. Krzysztof Halek, który wyraził zadowolenie i zachwyt z wysłuchanych prezentacji uczniów. Dziękując uczniom i nauczycielom życzył wszystkim sukcesów, radości i dalszego rozwijania swoich uzdolnień muzycznych.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14323