Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-06-11 13:22:52.

XI POWIATOWY FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI ROZRYWKOWEJ

5 czerwca 2018 jak co roku w Sułkowickim Ośrodku Kultury odbyły się przesłuchania młodzieży w repertuarze polskiej muzyki rozrywkowej. Nie zabrakło również naszych reprezentantów: Kasi Cegielskiej z kl. VI,Joanny Płatek z kl. V, Amelii Kuchni i Emilki Surówki z kl. IV. Dziewczynki zaśpiewały wybrane przez siebie utwory polskich wykonawców występując przed profesjonalnym jury, które w tym roku oceniło 68 wykonawców z całego powiatu myślenickiego. Niestety dziewczynki nie znalazły się w gronie laureatów konkursu. Niemniej jednak była to okazja do pokazania się szerszej publiczności, wystąpienia swoich zdolności muzycznych w tak bliskim młodym ludziom repertuarze.Wiadomość z dnia: 2018-06-11 13:21:36.

SUKCESY W KONKURSACH ARTYSTYCZNYCH

Uczniowie naszej szkoły chetnie prezenrują swoje umiejętności biorąc udział w konkursach plastycznych. Tematyka tegorocznych konkursów zdominowana była treściami patriotycznymi związanymi z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Regionalnym Konkursie Plastycznym Zwierciadło, organizowanym przez Sułkowicki Ośrodek Kultury uczennice Róża Gołąb i Natalia Rokosz z klasy VI zdobyły 2 wyróżnienia za plastyczną interpretację hasła: "Wolnym jest ten, którego niczym nie zniewolił świat".

W Gminnym Konkursie Plastycznym "Polacy walczący o niepodległość - portret" nagrodzone zostały 3 uczennice: Amelia Kuchnia z kl. IV a, Róża Gołąb z kl.VI i Justyna Madej z kl. VII.

Gratulujemy!

 

 

 

 

Wiadomość z dnia: 2018-06-05 23:59:56.

DZIEŃ BRYTYJSKI

4 czerwca w naszej szkole odbył się XVI Dzień angielski. Było to podsumowanie całorocznego projektu językowego "Świętujemy po angielsku". Uczniowie starszych klas pochwalili się wykonywanymi w ciągu roku zadaniami: przygotowali wystawę pt.: "Witamy w Wielkiej Brytanii", gazetkę o rodzinie królewskiej. Zaprezentowali też taniec szkocki, wiersz i piosenkę po angielsku oraz scenkę - legendę irlandzką. Sala gimnastyczna zamieniła się w Zjednoczone Królestwo pełne symboli związanych z krajami anglojęzycznymi wchodzącymi w skład Wielkiej Brytanii. Dzieci rywalizowały też podczas konkursu wiedzy - faktów i słówek. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, a najbardziej aktywni - książki językowe. W ostatecznym podsumowaniu zwyciężyła klasa 6 - która została zaproszona na lody! Gratulujemy wszystkim, którzy dobrze się bawili:-)

Wiadomość z dnia: 2018-06-05 23:57:01.

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

29 maja 2018 roku w naszej szkole mieliśmy wizytę Pana Wiktora Siłuszyka z Nadleśnictwa Myślenice. Przy zdjęciach z prezentacji ekosystemu leśnego uczniowie mieli okazje usłyszeć o znaczeniu lasu w gospodarce i codziennym życiu człowieka. Pan leśniczy przedstawił słuchaczom, w jaki sposób las ma wpływ na stan powietrza i wody. Pan Siłuszyk w Nadleśnictwie pełni również rolę starszego specjalisty edukacji i ochrony przyrody. Uczniowie byli zachęcani i prowokowani do zastanowienia się i udzielenia odpowiedzi na pytania, np.: czy zdrowe drzewa można wycinać w lesie?, która choinka świąteczna jest bardziej ekologiczna „sztuczna” czy „żywa”?, czy każdy las iglasty jest borem?. Podczas spotkania omówiono życie niektórych mieszkańców lasu. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały prezenty z tematyką leśną.
Uczniowie podziękowali skromnym kwiatkiem i życzliwymi słowami za przybycie Szanownemu Gościowi.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14327