Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-06-16 23:37:53.

KLASY III W RABKOLANDZIE

Chociaż początek dnia nie zapowiadał się optymistycznie – deszcz i chmury sprawiały, że wyjazd nie wydawał się atrakcyjny, to kiedy dojechaliśmy do Rabki Zdrój, pogoda była wprost wymarzona na zabawę w parku rozrywki.
Rabkolandzie bawiliśmy się wyśmienicie, każdy uczeń znalazł tu coś dla siebie: była jazda gokartami, pływanie na pontonach, kręcenie się na licznych karuzelach, jazda na rollercoasterze, szaleństwo na Łodzi Wikinga, podziwianie krajobrazu na kole widokowym i wiele innych atrakcji uwiecznionych na zdjęciach. Bardzo ciekawe okazały się warsztaty edukacyjne pt. „Inne maski”, gdzie dzieci poznały historię masek od starożytności do współczesności. Warsztaty pozwoliły każdemu na wykonanie własnej, unikalnej maski. Nie brakło też czasu na jedzenie - zdecydowaliśmy się na gotowe zestawy w punkcie gastronomicznym.
Rabkoland zapewnił nam możliwość aktywnego wypoczynku i relaksu. Zabawa była przednia!

Wiadomość z dnia: 2018-06-14 22:42:43.

WYCIECZKA DO ENERGYLANDII

To był dzień pełen wrażeń. Najpierw nieznośny deszcz, który zaczął padać tuż przed wyjazdem, towarzyszył nam przez większość trasy, potem przebłysk pogody i największe atrakcje o jakich mogą marzyć dzieci - park rozrywki. 

We wtorek 12 czerwca klasa IV a wraz z klasą VI wybrały się do największego w Polsce parku rozrywki znajdującego się w Zatorze. Miejsce niesamowite dla każdego, kto lubi zabawę, mocne wrażenia, dużą prędkość, kąpiel w wodzie, wszelkie niespodzianki oraz towarzystwo kolegów i koleżanek z klasy. Takich właśnie wrażeń doznali czwarto i szóstoklasiści korzystając z kilkudziesięciu obiektów Energylandii. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Największą atrakcją były oczywiście szybkie roller coastery czyli kolejki, które przyprawiały o zawrót głowy /jak się okazuje tylko opiekunów/, karuzele, szybkie łodzie spływające z 60 metrowej wieży prosto do wody, pontony pływające po rwących rzekach, bajkowe kolejki widokowe oraz pokazy iluzjonistyczne czy wreszcie niesamowite filmy w nowoczesnym kinie 7D. Niewątpliwym atutem parku były tematyczne dekoracje, ciekawe budowle wprowadzające dzieci w świat przygody, historii czy bajek, zadbane otoczenie oraz duża ilość punktów gastronomicznych gdzie można było odpocząć po 4 godzinach zabawy.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty w parku i zapowiedzieli rychły powrót.

Wiadomość z dnia: 2018-06-14 22:42:43.

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

6 i 7 czerwca uczniowie klas czwartych przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Po całym roku nauki, poznawaniu budowy i wyposażenia roweru, przepisów dotyczących poruszania się rowerzystów po drogach publicznych, praktycznych ćwiczeniach jazdy na rowerze nadszedł czas sprawdzianu. 30 uczniów z klas IV a i IV b oraz czterech uczniów z klasy V sprawdziło swoje umiejętności na torze przeszkód oraz w teście pisemnym. Jazda sprawnościowa nie sprawiła uczniom większych trudności, za to test pozytywnie zaliczyło 25 uczniów. 

Egzamin na kartę rowerową zdało 21 uczniów z klas czwartych oraz czterech z klasy V. Pozostali mogą zdawać egzamin w przyszłym roku szkolnym

Gratulujemy!!!

 

Wiadomość z dnia: 2018-06-14 13:15:06.

DOBCZYCKA OLIMPIADA GIMNASTYCZNA – 13 CZERWCA 2018

Celem olimpiady była popularyzacja gimnastyki i uświadomienie potrzeby jej uprawiania w całym okresie szkolnym, umiejętność zapamiętywania układów ćwiczeń i dbania o własne ciało i zdrowie oraz zapobieganie wadom postawy.

Dzieci rywalizowały w siedmiu konkurencjach:

- ćwiczenia wolne

- równoważnia

- skoki : przez kozła, na skrzynię, z batutu

- drabinki

- drążek

- ścieżka zwinnościowa na czas

Naszą szkołę reprezentowali : Wiktoria i Jagoda Cegielska, Amelia Kuchnia, Wiktoria Sztab, Zuzanna Korus, Kamil i Konrad Zlezarczyk. W miarę trwania zawodów ustępował stres i dzieci mogły pokazać całą gamę swoich umiejętności. Wszyscy zaliczyli konkurencje i otrzymali dyplomy uznania, a K.Zlezarczyk zdobył indywidualnie II miejsce – srebrny medal.

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14333