Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-09-26 11:13:04.

KU PAMIĘCI

W dniu 16 września 2017 roku mszą polową na Suchej Polanie rozpoczął się XXVII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich, mający na celu upamiętnić 73 rocznicę krwawych walk partyzanckich w rejonie Łysiny i uczcić pamięć poległych i zmarłych partyzantów oraz pomordowanych mieszkańców okolicznych miejscowości. W homilii kapłan zwracał się do ludzi młodych, wskazując na siłę marzeń, walki, determinacji młodych wówczas ludzi, którym w obecnych czasach zawdzięczamy wolność, przekonywał o wykorzystaniu
i pożytkowaniu młodzieńczej energii. Kolejnym elementem uroczystości był Apel Poległych z odczytaniem nazwisk żołnierzy poległych podczas walk partyzanckich. Następnie delegacje złożyły przed pomnikiem wieńce, wiązanki w narodowych barwach. Część oficjalną Zlotu zakończył koncert orkiestry dętej z Zasani i Wiśniowej, grającej pieśni patriotyczne i partyzanckie.
Szkołę naszą reprezentowała trójka uczennic: Maja Dulska, Natalia Gawęda i Julia Cwierz wraz z opiekunem Panem Gabrielem Ćwierzem.

Wiadomość z dnia: 2017-09-26 11:12:49.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2017-2018

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!!!

Niestety minął czas wakacji, dni wielu wrażeń i wypoczynku. Mam nadzieję, że macie mnóstwo związanych z nimi pięknych wspomnień i nawiązanych nowych przyjaźni.

Teraz przed nami kolejnny rok szkolny. Czas nowych wyzwań.

Św. Jan Paweł II powiedział, że "W rodzinie i w szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna". Chciałbym byście pamiętali, że uczycie się dla siebie, nie dla szkoły. Ona Wam jedynie w tym pomaga. To, w jaki sposób potoczy isę Wasze życie, zależy tylko i wyłącznie od Was samych. Jedno jest pewne - to, cowyniesiecie po tym roku z naszej szkoły szczycącym sie wielkim patronem - Stanisławem Wyspiańskim, będzie nie tylko sporą porcją wiedzy i umiejętności, ale będzie to znaczący krok wosiaganiu tego, co było tak istotne dla Patrona, czyli nieugiętość w dążeniu do dobra i prawdy oraz otwartość na potzreby innych.

Szkoła stawiała przezd Wami różne wyzwania. czasem łatwiejsze, czasem całkiem trudne. Musiecie umieć stawić im czoła. W ten sposób uczycie sie osiagać cele. Z własnego życia wiem, że wspólne sukcesy są wspaniałym doświadczeniem, które często pamięta soię przez lata. Musicie też pamietać, że uczniami jesteście nie tylko w szkole ale też kiedy przebywacie na boisku, na wycieczce, czy na zabawie.

W nowym roku szkolnym życzę Wam Kochani wspaniałych przezyć, które warto będzie pamiętać, wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę. Życzę osiągania sukcesów, z których jest się dumnym. Niech każdy z Was, gdy zaczną się kolejne wakacje, będzie mógł powiedzieć: "To był dla mnie bardzo dobry rok szkolny".

Drodzy Pierwszoklasiści!!!

Witam Was w sposób szczególny. Cieszę się, że jest Was tak dużo. Może ogarnia Was pewien niepokój w związku z nowymi obowiązkami, nauczycielami, nie wiecie co Was czeka. Chcę powiedzieć, abyście się nie martwili. Wszystko ułoży się pomyślnie, a starsi koledzy i nauczyciele zawsze chętnie we wszystkim pomog. Uśmiechnijcię się, bo w szkole jest radośnie!!!

Nauczycielom życzę, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobista i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały Wam dużo zadowolenia i satysfakcji, aby nasza wypełniała się i czyniła nas ludźmi bogatszymi i wartościowymi.

Niech każdy dzień przynosi Wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu.

Drodzy Rodzice to będzie również dla Was czas szczególny, bowiem nowy rok szkolny przyniesie Wam wiele nadziei związanych z przyszłością Waszych dzieci. Bez Waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu.

We współczesnej szkole rola Rodziców jest ogromna, Wasza pomoc niezbędna. Dlatego życzmy pociechy i dumy z waszych dzieci, żywimy też nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty, że wpólnie będziemy tworzyli wymarzony Zespół.

Uważam rok szkolny 2017/2018 za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, zadbajmy by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14324