Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-10-18 14:39:31.

WYCIECZKA SIÓDMEJ KLASY

Piękna, słoneczna pogoda, kolorowe liście i babie lato - to wymarzona aura na ognisko klasowe, które zorganizowaliśmy w dniu 17 października 2017 roku. Celem wycieczki była integracja uczniów. Wszyscy świetnie się bawili podczas tradycyjnych zabaw ruchowych (ciuciu - babka, chowany, badminton ), gier planszowych (monopol) czy zabaw logicznych (20 pytań). Mieliśmy dużo siły i energii bo na drugie śniadanie upieklismy sobie kiełbaski, ziemniaki, grzanki i tosty. Zaczęliśmy również przygotowania do akademii 11 Listopada śpiewając pieśni patriotyczne przy akompaniamencie gitary. Na obiad wróciliśmy do szkoły, chociaż baaardzo nam się nie chciało :-)

Wiadomość z dnia: 2017-10-14 17:51:32.

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Od 2013 roku, w tym dniu, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz z Jurkiem Owsiakiem zaprasza wszystkich do próby ustanowienia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą liczbę osób. Nasza szkoła, również w tym roku, zgłosiła swój udział w tej niezwykłej akcji i w poniedziałek w samo południe wszyscy uczniowie wspierani przez nauczycieli uczestniczyli w największej lekcji ratowania życia.
To wydarzenie było dla starszych uczniów okazją do przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie z młodszych klas przeszli wcześniej odpowiednie przeszkolenie w ramach realizowanego w szkole programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Wiadomość z dnia: 2017-10-14 17:51:32.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZYM ZESPOLE

Dnia 13 października 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Borzęcie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Występ uczniów poprzedziło przemówienie dyrektora Zespołu, Pana Krzysztofa Halka, w którym przypomniał historię powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz role nauczyciela we współczesnym świecie i życiu każdego ucznia. Przekazał  również podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom za pracę i zaangażowanie w życie szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. W pierwszej części akademii odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie poprzedził krótki program artystyczny będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły, przygotowany przez dzieci z kl. I pod kierunkiem p. Pauliny Zając, wychowawcy kl. I. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. Uczniowie złożyli przysięgę na kodeks ucznia. Następnie Pan Dyrektor pasował każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotkniecie jego lewego ramienia dużą kredką życząc przy tym wielu sukcesów w nauce. Każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom pasowania na ucznia i słodki upominek.

Po tej uroczystej i niezwykle emocjonującej dla pierwszaków chwili, wystąpili uczniowie klas III, którzy poprzez swój program artystyczny i odśpiewanie życzeń uczcili wszystkich nauczycieli oraz podziękowali za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Starsi uczniowie w osobach Wiktorii Cegielskiej z kl. IV, Katarzyny Cegielskiej z klasy VI oraz Tomasza Cegielskiego z klasy VII przygotowali natomiast wspaniały koncert, gdzie zaprezentowali swoje zdolności muzyczne.

Po zakończeniu tej części akademii delegacja uczniów wręczyła wszystkim pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane piękne róże z masy solnej. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów.

Wiadomość z dnia: 2017-10-10 10:44:10.

DZIEŃ UŚMIECHU

6 października 2017r. w Naszej Szkole obchodzono Dzień Uśmiechu, organizatorem był Samorząd Uczniowski. Ten wyjątkowy dzień istnieje od 1999 roku (kalendarzowo przypada na pierwszy piątek października). Pomysłodawcą utworzenia takiego dnia był Harvey Ball, również twórca symbolu uśmiechniętej buzi „Smiles face”. Dziedzina nauki zajmująca się badaniem śmiechu (gelotologia) informuje, że śmiech odpędza stres, wzmacnia układ odpornościowy, stymuluje pojawienie się endorfin, które poprawiają nastrój.
Wymienia się 19 rodzajów uśmiechów, w których bierze udział od 5 do 53 mięśni twarzy. Niestety wraz z wiekiem ilość uśmiechów zmniejsza się od kilkuset dziennie u noworodka do kilkudziesięciu u osoby dorosłej. Odpowiedź dlaczego tak się dzieje niech pozostanie w gestii czytelnika. Biorąc pod uwagę częste stwierdzenie, że „Śmiech to zdrowie” Samorząd Uczniowski Naszej Szkoły proponuje zatrzymanie uśmiechu na każdy dzień życia i obdarowywanie nim napotykane osoby.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14334