Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-10-23 10:38:49.

WYCIECZKA DO LASU

W czwartek uczniowie klasy I i II, wraz ze swoimi wychowawczyniami, wybrali się na wycieczkę do lasu. Wykorzystaliśmy piękną jesienną pogodę, by wspólnie spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Dzieci bawiły się świetnie, odkrywając piękno i tajemnice lasu, a ponieważ ich wyobraźnia nie zna granic, toteż „odkrycia” również były imponujące. Wspólne zabawy oraz zbieranie i segregowanie materiału przyrodniczego do lapbooków pochłonęło tyle energii, że pieczone kiełbaski smakowały wyjątkowo. Wspólna wycieczka była też okazją do lepszego poznania się dzieci i budowania dobrych koleżeńskich relacji. Po raz kolejny korzystaliśmy z gościnności p. Iwony Cegielskiej, za którą bardzo dziękujemy!

Wiadomość z dnia: 2017-10-20 10:32:21.

ODBLASKOWY KOROWÓD

W naszej szkole realizujemy kolejne zadania projektu „Odblaskowa szkoła 2017”. 18 października miał miejsce niecodzienny happening – wszyscy uczniowie utworzyli żywy znak drogowy. Prawie 130 uczniów ubranych w kamizelki odblaskowe wyszło na boisko i stworzyło układ przypominający znak ostrzegawczy „przejście dla pieszych”. Happening został sfotografowany z dachu szkoły – zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych na drodze poprzez nietypowe działania społeczności szkolnej.

Wiadomość z dnia: 2017-10-20 10:29:12.

SZKOLNE ELIMINACJE DO TURNIEJU BRD

13 października dziewięciu uczniów klas V – VII uczestniczyło w szkolnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej przebiegał w dwóch etapach: pisemnym, obejmującym 2 testy wiedzy z zakresu przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów oraz praktycznym – jeździe na rowerze po torze przeszkód.

Najlepiej w turnieju wypadła Justyna Madej z klasy VII zdobywając w testach 25 punktów, bezbłędnie pokonując tor przeszkód oraz Maksym Łapa z V klasy – 21 punktów w testach i również bezbłędny przejazd rowerem.

4 – osobowa drużyna w składzie: Justyna Madej, Agnieszka Mistarz, Maksym Łapa i Bartłomiej Opryszek wywalczyła awans do kolejnego etapu turnieju i będzie reprezentować naszą szkołę w gminnych eliminacjach do Turnieju BRD w kwietniu.

Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Wiadomość z dnia: 2017-10-19 00:53:42.

WYCIECZKA NA SUCHA POLANĘ

Sucha Polana to idealne miejsce na jesienne wypady. 17 października klasa VI przeszła historycznym szlakiem „Śladami Żołnierzy AK” spod DW „Pod Kamiennikiem” na Równicę (to inna nazwa Suchej Polany). Miejsce przybliża dzieje walk partyzanckich myślenickiego oddziału AK „Murawa”. Uczniowie zapoznali się z pamiątkową tablicą, obejrzeli ołtarz polowy oraz kamienne głazy upamiętniające oddziały partyzanckie, które na Polanie miały przeglądy.

Nie zabrakło również czasu na zapalenie ogniska, niektórzy rozpalali je pierwszy raz, zbieranie grzybów i mecz piłki nożnej.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14314