Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-11-08 13:15:11.

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W NASZEJ SZKOLE

8 listopada w Polsce po raz drugi jest obchodzony Dzień Zdrowego Śniadania. Jego celem jest zachęcenie uczniów do zdrowego odżywiania się. Jak uczymy nasze dzieci, zdrowe śniadanie jest bardzo ważne. Po przespanej nocy poziom glukozy we krwi jest niski, a bez porannego posiłku może się dodatkowo obniżyć. Wpływa to niekorzystnie na procesy poznawcze, a także na tempo przypominania sobie zdobytych wiadomości. Uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadania, szybciej pracują na lekcjach, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną.

W naszej szkole uczniowie klas młodszych kolejny raz - w ramach projektu „Śniadanie daje moc” – wspólnie z nauczycielami przygotowali i zjedli wartościowe śniadanie w klasie. Przy okazji, w formie zabawy dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia, dowiadując się, dlaczego warto każdego dnia zjeść śniadanie.

Różnorodne produkty, które rodzice przygotowali dla swoich pociech, umożliwiły im zrobienie pomysłowych, bogatych w witaminy i bardzo apetycznych posiłków. Wspólne klasowe śniadanie, które powoli staje się w naszej szkole tradycją – daje dzieciom dużo radości i moc energii.

Wiadomość z dnia: 2017-11-03 23:04:28.

DOROSŁY BEZPIECZNY NA DRODZE

Drodzy Seniorzy i wszyscy, którzy odwiedzacie stronę internetową naszej placówki!

My - Uczniowie wiemy, że bezpieczeństwo pieszego na drodze zależy od tego czy będziemy dobrze widoczni przez kierowców z dużej odległości. Dlatego naszymi pracami plastycznymi zachęcamy Was - NOŚCIE ODBLASKI!

Wiadomość z dnia: 2017-10-29 20:51:29.

W DROGOWYM LABIRYNCIE PRZEPISÓW

27.10 odbył się ogólnoszkolny konkurs wiedzy na temat znajomości przepisów dotyczących ruchu drogowego. w konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły i wszyscy wykazali się świetną znajomością zasad poruszania się pieszych po drogach. Młodsze klasy układały puzzle, rozwiązały krzyżówkę i test, rozpoznawały pojazdy uprzywilejowane, telefony alarmowe i znaki drogowe. Wykazały się wiedzą niezbędną do bezpiecznego poruszania się po drogach. Wykonały takze prace plastyczne przedstawiające pieszych zachęcających do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Uczniowie klas starszych rozpoznawali znaki drogowe, układali hasła związane z ruchem drogowym, odpowiadali na pytania związane z ruchem drogowym i wykonywali plakietki zachęcające do noszenia odblasków. W konkursie największą wiedzą wykazała się klasa V otrzymując 30 punktów, klasa VII uzyskała 27,5 pkt., VI 27 pkt., a IV a 23 punkty. Najciekawsze plakietki wykonały klasy VI i VII. Gratulujemy.

Wiadomość z dnia: 2017-10-29 18:56:55.

WYCIECZKA DO WIELICZKI

25 października klasy IV a i IV b zwiedzały Kopalnię Soli kamiennej w Wieliczce. Schodząc w dół na głębokość 135 m pokonali 800 schodów i dotarli na poziom III kopalni gdzie rozpoczęli ok 3 km trasę turystyczną. Przemierzając labirynt solnych korytarzy uczniowie odkrywali przepiękne wnętrza podziemnego muzeum: komory, kaplice, solne jeziora oraz niesamowite rzeźby z soli. Przybliżyli sobie historię wielickiej kopalni, poznali legendy związane z tym miejscem, a także sposoby wydobywania soli dawniej i dziś. Czwartoklasistom najbardziej spodobała się Kaplica Sw. Kingi oraz solne rzeźby przedstawiające znane postaci z historii Polski. Był także czas na odpoczynek w podziemnym placu zabaw.

Niezapomniane wrażenia są gwarancją udanej wycieczki - a ta niewątpliwie taka była.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14319