Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-06-22 23:09:12.

OGRODY ZMYSŁÓW

Po spotkaniu na górnym korytarzu szkoły, gdzie nauczyciel przyrody przybliżył trochę informacji o pięciu zmysłach i narządach odbierających je, uczniowie rozeszli się do 5 poszczególnych klas. Tam w każdej z nich mogli w praktyce odczuć działanie posiadanych zmysłów. Dla ucha przygotowano różnorodne dźwięki, w pewnym skupieniu przy zamkniętych oczach wsłuchiwano się w odgłosy natury, dzwonów, strojonej orkiestry, pracującej maszyny … . Zmysł smaku poznawany był poprzez kawę, sól, cukier, stewię i pieprz mielony. Dla węchu przygotowano mniej i bardziej znane zapachy, między innymi zapach cynamonu, goździków i wanilii. Do odczuwanie zmysłu dotyku wykorzystano zabawę w zgadywankę „co dotykasz?”, przedmioty o różnej powierzchni i kształcie należało rozpoznać nie widząc ich. Specjalistyczna książka do rozpoznawania daltonizmu oraz druga wraz z okularami do odczuwania wrażeń z oglądania obrazów przestrzennych były wykorzystywane przy zajęciach ze zmysłem wzroku. Wykorzystano także rysunki, na których oglądający ulegał złudzeniu optycznemu co do kształtu widzianego obrazu, w innym przypadku namalowana kartka sprawiała wrażenie jakby drgała, przedmioty przedstawione zachowywały się tak że odbierano ich obrotowy ruch.
Po co takie zajęcia?
Aby uzmysłowić znaczenie zmysłów w odbiorze bodźców z otoczenia, a także do refleksji, jak wygląda świat ludzi którym los ogranicza korzystanie ze zmysłów.

Wiadomość z dnia: 2018-06-21 11:33:03.

PIELGRZYMKA KLAS III

W czwartek 14 czerwca, dzieci z klas Komunijnych, wstały rano pełne obaw – wszak w ten dzień miały uczestniczyć w pielgrzymce śladami błogosławionej Karoliny Kózkówny, a za oknem padał deszcz. Wielka radość pojawiła się jednak na ich buziach, gdy okazało się, że po przyjeździe do Sanktuarium, ciężkie chmury odpłynęły daleko na niebie, a jedynym wspomnieniem po nich pozostały fragmenty mokrej trawy. W przepięknym Sanktuarium w Zabawie, podczas Mszy Świętej, podziękowały za dar I Komunii Świętej, wysłuchały ciekawej historii życia młodziutkiej dziewczyny, błogosławionej Karoliny Kózkówny, by później w Wał-Rudzie oglądać Jej dom i przejść drogą ostatnich chwil Jej życia. Wzruszeni i z zadumą wracały do domów, gdy w czasie drogi z zamyślenia wyrwały je skoczne rytmy religijnych piosenek, a później przepyszna niespodzianka. Jaka? O to warto spytać samych dzieci, a na pewno wam opowiedzą.

Wiadomość z dnia: 2018-06-21 11:33:03.

SZKOLNY DZIEŃ SPORTU

W czwartek 13 czerwca uczniowie klas IV – VII rywalizowali w corocznych rozgrywkach sportowych. Pogoda nas nie rozpieszczała, więc rozpoczęliśmy od rywalizacji sprawnościowej – bieg po kopercie na Sali gimnastycznej. Wśród czwartoklasistów zwyciężyła Karolina Kasperek z klasy IV b, a w klasach starszych Jakub Kasperczyk z klasy VII. Pomimo lekkiej mżawki rozpoczęliśmy turniej gier zespołowych (p. nożna, koszykówka i siatkówka) na boisku szkolnym. Drużyny klasowe były mieszane i każdy miał możliwość uczestnictwa w rywalizacji sportowej. Wśród klas IV zwyciężyła klasa IVb zwyciężając wszystkie gry zespołowe, natomiast w starszych zwyciężyła klasa VII.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy współzawodnictwa i gry fair play.

Wiadomość z dnia: 2018-06-19 13:44:35.

KONKURSY HISTORYCZNE

W czerwcu miało miejsce podsumowanie konkursów historycznych organizowanych na terenie gminy. Szkoła Podstawowa Nr 3 zaprosiła nas do przygotowania komiksu i napisania pracy literackiej na temat Andrzeja Marka – burmistrza Myślenic w latach 1874-1878. Wysłaliśmy 5 prac (3 komiksy, 2 prace pisemne). Zdobyliśmy:

Klaudia Ćwierz kl. VI – I miejsce (komiks)

Róża Gołąb kl. VI – II miejsce (komiks)

Alicja Kluzik kl. V – II miejsce (praca pisemna)

Zuzanna Gubała III miejsce (praca pisemna)

Również film „Miejsca pamięci Ziemi Myślenickiej, który tworzyli uczniowie klas czwartych: Kacper Ćwierz, Tomasz Ćwierz Maja Dulska, Łukasz Leśniak, Katarzyna Kasperczyk, Franciszek Pilch, Marcin Półtorak, Emilia Surówka, Hubert Szatan, Karolina Tabak  i Kamil Zlezarczyk, zyskał uznanie jury i zdobył I miejsce. W imieniu grupy „filmowców” nagrody i dyplomy odebrali Kasia, Emilka i Franio.

Młodym historykom gratulujemy!

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14310