Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-11-12 20:23:20.

PODSUMOWANIE GRY TERENOWEJ Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO

09 listopada miało miejsce ogłoszenie wyników z przeprowadzonej w październiku w szkole Gry terenowej „Idźmy naprzód z nadzieją”. W tamten październikowy dzień uczniowie klas IV-VII, przygotowywali gazetki o życiu Jana Pawła II, które później zdobiły ściany naszej szkoły. Podzieleni na grupy rozwiązywali także zaskakujące zadania związane z życiem Papieża Polaka, takie jak np. odgadnięcie szyfru, którego rozwiązaniem były tytuły dzieł Karola Wojtyły/Jana Pawła II i zapisanie ich na balonach, czy znalezienie i odpowiednie wpisanie kodu do zamka, aby otworzyć tajemnicze pudełko, w którym znajdowały się puzzle do ułożenia z wizerunkiem Jana Pawła II. Całość gry terenowej łączyło odnajdywanie liter umieszczonych w różnych miejscach szkoły, które zapisane w odpowiedniej kolejności utworzyły działające wychowawczo słowa Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, nawet, gdyby inni od was nie wymagali”. Najlepiej z wszystkimi zadaniami, poradziła sobie klasa VII, drugie miejsce zajęła część dzieci z klasy IV b, trzecie miejsce ex aequo część kl. V i cała VI klasa. Gratulujemy!

Wiadomość z dnia: 2017-11-09 15:06:48.

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „ŚWIĘTY BRAT ALBERT UCZY NAS…”

09 listopada miało miejsce rozdanie nagród z konkursu „Święty Brat Albert uczy nas…”, zorganizowanego w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej przez Szkołę Podstawową nr 4 w Myślenicach. Święty Brat Albert jest drugim patronem naszego kościoła parafialnego, dlatego też dzieci bardzo chętnie zaangażowały się i licznie przynosiły przepiękne prace. Zaowocowało to w ostatnim etapie konkursu otrzymanym 1 miejscem Szymona Turały z klas I-III, 2 miejscem Karoliny Kasperek z klas IV-VI i licznymi dodatkowymi nagrodami dla: Bartłomieja Ćwierza z kl. I, Amelii Hajdus z kl. III a, Karoliny Tabak z kl. IV b, Róży Gołąb z kl. VI i Natalii Gawędy z kl. VII. Gratulujemy!

 

 

Wiadomość z dnia: 2017-11-09 15:01:50.

AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

9 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, poświęcona 99 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Akademię przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy IVb i klasy VII. Prowadząca uroczystość uczennica klasy IVb , Maja Dulska, po odśpiewaniu przez wszystkich zebranych Mazurka Dąbrowskiego, przedstawiła podstawowe informacje dotyczące wydarzeń poprzedzających dzień 11 listopada 1918 roku. Zebrani wysłuchali także okolicznościowych wierszy oraz szeregu pieśni patriotycznych, prezentowanych przez uczniów klasy VII z solistami Kasią Cegielską i Tomkiem Cegielskim na czele. Uczniowie uczestniczący w uroczystości przygotowali flagi biało – czerwone i różne emblematy patriotyczne. Po zakończeniu akademii, pani Kama Zdziebko wręczyła nagrody za udział w grze terenowej, zorganizowanej z okazji Dnia Papieskiego. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy VII. Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły - Szymon Turała z klasy I - zajął pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Czego uczy nas św. Brat Albert”. Wszystkim nagrodzonym uczniom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wiadomość z dnia: 2017-11-09 14:23:06.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

08 listopada miał miejsce w szkole Bal dla dzieci i młodzieży należących do Scholi, Teatru i Ministrantów z naszego kościoła parafialnego w Borzęcie. Nad całością czuwała pani katechetka i niezastąpione panie kierujące wymienionymi grupami. Młodzi uczestnicy przebrani za postacie świętych i błogosławionych, ukazywali, że radość i szczęście wypływa z czystego sumienia i bycia dobrymi dla innych. Nasi uczniowie dawali upust radości w tańcach prowadzonych przez wspaniałą Panią Wodzirej, żywiołowych śpiewach, zaskakujących kalamburach i konkursie na najpiękniejsze przebranie za osobę świętą. Oczywiście nie mogło zabraknąć ciekawych nagród, przepysznych ciast i ciasteczek oraz odwiedzin naszego księdza Proboszcza przebranego za tajemniczego świętego. Prawie każdy z Balu wyszedł z przeświadczeniem, że chyba pół Borzęty w ten wieczór stało się prawdziwymi świętymi, a drugie pół oby stało się nimi za rok.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14328