Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-11-26 17:31:38.

"DAWANIE JEST CZYMŚ WIĘCEJ NIŻ BRANIE”

W listopadzie bieżącego roku w naszym Zespole, czyli w Przedszkolu i Szkole Podstawowej, Samorząd Uczniowski zaproponował zbiórkę zabawek „pluszaków”. Celem było obdarowanie chorych dzieci, korzystających z Pomocy Doraźnej, przebywających w Oddziale SOR czy na salach Oddziału Pediatrycznego myślenickiego Szpitala. Innymi słowy zaistniało pragnienie obdarowania jakimś drobiazgiem, smucących się dzieci, cierpiących z powodu choroby i rozłąki. Pluszaki tu są najlepsze: można je przytulić, pożalić się lub pośmiać, porozmawiać z nimi szeptem i głośno i zaprzyjaźnić się na dobre, zawsze wysłuchają. I tak oto po ogłoszeniu zbiórki w krótkim czasie bo dwóch tygodni, zaczęły przybywać z domów borzęckich do szkoły, od bardzo małych do ogromnych, jako ciekawostkę należy podać iż najwięcej spośród bogactwa przytulanek było miśków. Po około 14 dniach zbiórki mieliśmy ich tak dużo, że potrzeba było ośmiu worków na ich spakowanie. 23 listopada zostały przewiezione do Szpitala w Myślenicach (na Oddział Dziecięcy, do Pomocy Doraźnej (dawne Pogotowie Ratunkowe) oraz na SOR czyli Szpitalny Oddział Ratunkowy). Z tych darów również bardzo ucieszył się Pan Adam Styczeń, Dyrektor myślenickiego Szpitala, upominkiem w postaci pudła cukierków podziękował za ten wyraz wrażliwości i za przeprowadzenie niniejszej akcji.
Komu dziękować? – bardzo trudne pytanie, dużo osób było zainteresowanych akcją, wyrazy podziękowań należą się przede wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom, ogromnym zaangażowaniem wykazały się Panie z Przedszkola, pomagali nauczyciele i pozostali pracownicy Szkoły, nad zbiórką czuwał Samorząd Uczniowski z Opiekunem SU a nad całością Dyrektor Zespołu. Pozostały po akcji zdjęcia na obejrzenie których, zapraszamy do Galerii na stronie internetowej naszej szkoły. Mamy pewność, że u niejednego dziecka pojawi się uśmiech, wzruszenie a może i ulga w cierpieniu.


Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i wszystkim Wspomagającym akcję.
Samorząd Uczniowski

Wiadomość z dnia: 2017-11-24 09:39:15.

"POLSKA MOJA OJCZYZNA"

W listopadzie Szkoła Podstawowa w Drogini zorganizowała Gminny Konkurs Plastyczny „Polska moja Ojczyzna”. Uczniowie z 15 szkół podstawowych z terenu naszej gminy wykonali 49 prac. Wśród nich znalazły się dwie prace naszych uczennic: Martynki Wrony z klasy III b i Ani Długosz z klasy II.

Piękna, pomysłowa i wykonana z dbałością o każdy szczegół praca Ani Długosz zdobyła II miejsce. Gratulujemy!

Wiadomość z dnia: 2017-11-24 09:39:15.

BURMISTRZ MIG MYŚLENICE MACIEJ OSTROWSKI NAGRADZA UCZNIÓW

W dniu dzisiejszym, tj. 24 listopada br. miała miejsce niezwykła chwila dla naszej szkolnej społeczności. Zagościł w progach naszej PLacówki Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski, aby wręczyć nagrodę pienieżną dla ucznia wybitnie uzdolnionego. Otrzymał ją Tomasz Cegielski - uczeń SP w Borzęcie. za całokształt pracy i szczególne osiągnięcia  naukowe w roku szkolnym 2016/2017. Środki finasowe przeznaczone na ten cel ppochodzą z Funduszu Promowania Wybitnie Uzdolnionych Uczniów przez Gminę Myslenice.

Niech odnoszone sukcesy staną się bodżcem do podejmowania kolejnych wyzwań i realizacji swoich marzeń.   

Wiadomość z dnia: 2017-11-23 13:41:19.

PROGRAM ZDROWE NIETRUDNE

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy I i III przystąpili do programu edukacyjnego pod nazwą „ZDROWE – NIETRUDNE”. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest kształtowanie wśród dzieci zdrowego sposobu odżywiania oraz zdrowego stylu życia.

Zdrowe odżywianie jest łatwe jak dodawanie – wystarczy zsumować dobre chęci i odrobinę wiedzy.

I dokładnie to chcemy przekazać w programie , który od listopada w naszej szkole realizowany jest przez uczniów klasy I i III pod kierunkiem wychowawców. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów, promowanie zdrowego trybu życia oraz, pośrednio, edukacja dorosłych. Dlatego zachęcamy rodziców do zaglądania wraz z dziećmi na stronę www.zdrowenietrudne.pl,gdzie znajdziecie ciekawe wiadomości i pomysły na urozmaicenie codziennego menu.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14312