Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-12-03 22:23:56.

MAM TALENT

W scenerii zabawy andrzejkowej 30 listopada 2017 roku Samorząd Uczniowski przeprowadził prezentację chętnych we wspólnej zabawie „ MAM TALENT”. Dwa tygodnie wcześniej ogłosił dla wszystkich uczniów klas I-VII zaproszenie do udziału. Śpiew, taniec i umiejętność gry na instrumencie muzycznym były tematem, którym chętnie dzielili się z widownią uczestnicy (w maju przyszłego roku będą mogli zaprezentować inne posiadane talenty np.: sportowe. plastyczne i inne.
Przedstawić własny talent to przede wszystkim pokazać swoje zainteresowania, możliwości, to też umiejętność przełamywania się, pokonywania tremy w występach przed widownią. Dla widzów natomiast to wielka przyjemność zobaczyć człowieka z pasją, jego indywidualność.
Wielkie oklaski zatem dla wszystkich, którzy wystąpili, propagują Oni  realizację pragnień, może i drogi prowadzącej do spełnienia marzeń, wielkie oklaski dla Nich, a w szczególności dla najmłodszych, dla których występ był szczególnym przeżyciem.

Wiadomość z dnia: 2017-12-02 12:31:01.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Zgodnie z tradycją, w wigilię św. Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie z przedmiotów, które nabierają w tym szczególnym dniu symbolicznych znaczeń.

W naszej szkole 30 listopada również był dniem radosnych zabaw i wróżb. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami i balonów z wróżbą, smakowania cukierków z przepowiednią, wróżenia z ręki itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Całość dopełnił konkurs „Mam talent” przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

Odrobina magii i czarów, przepowiednie, ciekawe stroje, uśmiechnięte buzie dzieci i przede wszystkim dobra zabawa – to efekt pracy uczniów klas trzecich, którzy przygotowali wróżby dla swoich młodszych kolegów i koleżanek oraz rodziców, którzy zadbali o słodki poczęstunek dla swoich pociech.

Tegoroczna zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Wiadomość z dnia: 2017-11-27 09:50:27.

NOCNE CZYTANIE

Nocne czytanie staje się Polsce coraz modniejsze, a wszystko co zachęca ludzi do jakiejkolwiek aktywności czytelniczej jest nie tylko modne, ale i mądre.

24 listopada rodzice, o nietypowej porze, bo o 19, przyprowadzili swoje pociechy wyposażone w śpiwory, poduchy i maskotki - przytulanki do szkoły. Wśród chętnych do nocnego czytania znalazło się 26 uczniów klas trzecich i czwartych. Były to nie tylko typowe mole książkowe, które kochają czytanie i nie wyobrażają sobie życia bez słowa pisanego, ale i czytelnicy, których do czytania należy jeszcze zachęcić, pokazać, że czytanie może być przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu. I taki cel przyświecał naszemu spotkaniu.

Czytaliśmy głośno i cicho, indywidualnie i z podziałem na role, słuchaliśmy książek nagranych i zaśpiewaliśmy Brzechwę. Czytaniu towarzyszyły zabawy inspirowane literaturą, zabawy, które pokazywały, że książka to także piękny przedmiot. Zrobiliśmy portrety żyrafy z wiersza L.J.Kerna (a potem je przypadkowo wymieszaliśmy). Takim sposobem piękne portrety, stały się zabawne. Poszukaliśmy duszy książek oraz wymyślaliśmy potrawy dla Alcesta, jednego z bohaterów „Mikołajka”.

Na dobranoc, już wygodnie ułożeni w śpiworach, przytuleni do maskotek, wysłuchaliśmy fragmentu „Muminków” - „W zasypanym śniegiem salonie”. Po tak długiej dawce wrażeń trudno było zasnąć. Najwytrwalszy czytelnik „czytał ” do 1.15.

O siódmej pobudka, noc bardzo szybko minęła. Ciężko było wstawać, ale na korytarzu czekali już stęsknieni rodzice.

Pomysł nocnego czytania bardzo się dzieciom spodobał, prawie wszyscy wystawili mu szóstkę. Na szóstkę zasługują również uczestnicy spotkania, którzy bardzo dzielnie, z wielkim zaangażowaniem brali udział w zajęciach, byli świetnie zorganizowani i zdyscyplinowani. Brawo!

Wiadomość z dnia: 2017-11-26 17:38:40.

"PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE W GŁOGOCZOWIE"

24 listopada odbył się XIV Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym wzięło udział prawie 200 uczniów z 16 szkół z całej gminy. Wśród nich znaleźli się także nasi uczniowie: Natalia Rokosz, Katarzyna Cegielska i Tomasz Cegielski. Jury wysłuchało emocjonującej wersji pieśni "Piechota" w wykonaniu Natalii oraz nastrojowej pieśni "Taki kraj", którą zaprezentowali Kasia i Tomek Cegielscy. Cała trójka wykonawców znalazła się w gronie laureatów tegorocznego przeglądu i została nagrodzona. Gratulujemy i życzymy sukcesów artystycznych.

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14317