Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-12-18 09:23:10.

GMINNE ZAWODY PŁYWACKIE

13 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnych zawodach pływackich, które odbywały się na krytej pływalni w Myślenicach. Reprezentację tworzyli uczniowie: Józef Madej, Eryk Suruło, Marcin Półtorak, Bartłomiej Opryszek oraz uczennice Wiktoria Sztab, Zuzanna Flaga, Zuzanna Korus, Kaja Wojtycza, Anna Weszka, Klaudia Ćwierz i Justyna Madej. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansach 25 i 50 metrów. Zawody należy zaliczyć do udanych ponieważ oprócz zdobytych medali przez Józefa Madeja (I miejsce, 25m. stylem grzbietowym), Eryka Suryło (II miejsce, 25m. stylem grzbietowym), Zuzanny Flagi (III miejsce, 25m. stylem dowolnym) i Justyny Madej (2 miejsce, 50m. stylem dowolnym) nasi uczniowie nabyli nowe sportowe doświadczenia, które pomogą im w dalszym realizowaniu swojej pasji.

Wiadomość z dnia: 2017-12-06 14:50:42.

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO MULTIKINA

4 grudnia klasy III i klasa II pojechały do krakowskiego Multikina na interaktywny seans edukacyjny pt. „Wielka przygoda małego żółwika - Tomek poznaje Polskę”.

Podczas show uczniowie poznali najciekawsze i najbardziej znane miejsca w Polsce, takie jak: Kraków, Warszawę, Toruń i Gdańsk. Utrwalili sobie popularne legendy polskie i dowiedzieli się, jak to się stało, że Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Młodzi widzowie wraz z żółwiem Tomkiem odbyli niesamowitą przygodę w trakcie jego podróży po Wiśle. Uczniowie zgłębili wiedzę na temat krajobrazów w Polsce, przyswoili wiadomości na temat kierunków geograficznych i dowiedzieli się, jak należy odczytywać mapę. Podczas show zwrócono uwagę, jak należy zachować się nad wodą i uwrażliwiono na to, że nie należy śmiecić i zanieczyszczać środowiska. Spotkanie z żółwiem Tomkiem posiadało wiele elementów interakcji. Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w multimedialnym show i odpowiadać na zadawane pytania, utrwalać poznaną wiedzę dzięki licznym quizom i zagadkom.

Na pamiątkę wspólnej przygody z żółwikiem dzieci otrzymały książeczkę – grę planszową z ciekawymi zadaniami do wykonania w domu. Wycieczka była bardzo udana - wszyscy wrócili do domu zadowoleni z mile spędzonego czasu.

Wiadomość z dnia: 2017-12-04 23:10:16.

ŚWIĘTUJEMY PO ANGIELSKU

Rozpoczęła się realizacja całorocznego projektu językowego "Świętujemy po angielsku". Pierwszy etap już za nami, a był to St. Andrew 's Day - Dzień Świętego Andrzeja, czyli Dzień Szkocki, który przerodzil się w Tydzień Szkocki. Przez ostatni tydzień listopada w każdej klasie odbyły się lekcje związane z historią i kulturą tego kraju. Nic więc dziwnego, że na korytarzach można było dostrzec uczniów ubranych w kraciaste spódniczki (kilty), chrupiących owsiane ciasteczka i podrygujacych do skocznej muzyki granej na dudach. Oprócz tego dzieci wykonały piękne gazetki i rozwiązały quiz o Szkocji. Wszystkie zadania były punktowane, ponieważ projekt zaplanowany został w formie rywalizacji klas. Kolejny etap - Dzień Walijski i możliwość zdobycia następnych punktów -już w marcu :-)

Wiadomość z dnia: 2017-12-03 22:25:02.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

"Na świętego Andrzeja, pannom z wróżb nadzieja" - głosi staropolskie przysłowie, ale podczas zabawy andrzejkowej w naszej szkole świetnie bawili się i chłopcy i dziewczyny. Mnóstwo ciekawych wróżb przygotowali uczniowie klas 4b, 6 i 7. Były więc i tradycyjne serduszka z imionami, lanie wosku, karty czy kubeczki, ale też i mniej znane wróżby z balkonami, kostkami, cukierkami i świeczkami. Najważniejsze jest jednak to, że wszystkim nam wywróżono same szczęśliwe, radosne i pozytywne wydarzenia na cały następny rok!

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14322