Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-02-06 12:03:02.

ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS STARSZYCH

 W lutym 2018r. uczniowie klas IV, V, VI i VII bawili się na szkolnej zabawie karnawałowej. Na salę gimnastyczną, pięknie na tą okazję udekorowaną, zawitały postacie ze świata bajek, zwierząt, a nawet horrorów, które przez trzy godziny bawiły się w najlepsze do muzyki przygotowanej przez chłopców z kl. VI. Największą popularnością cieszyły się przebrania diabłów, czartów i wampirów, ale nie brakowało wróżek, czarownic, biedronek, królików, aniołków, indianek, stworów nie z tej ziemi, aniołków, elfów czy klaunów. 

Niemałą atrakcją wieczoru były zabawy taneczne prowadzone przez profesjonalną instruktorkę tańca panią Elżbietę Sarna , która rozruszała całą salę angażując nawet chłopców do tańca nowoczesnego. Uczniowie radośnie podskakiwali, wykonywali falę nie zważając na zmęczenie. Po tanecznych zmaganiach wybrano króla i królową balu, którymi okazali sie Dominik Mirek z kl. V oraz Patrycja Ćwierz z kl. IV a. Sporo emocji dostarczyły również muzyczne zabawy: taniec z balonami, zabawa z partnerem na plecach oraz korowody.

Zabawa się udała o czym świadczyły zadowolone miny karnawałowych przebierańców.

A teraz czekamy z utęsknieniem na zimowe ferie i mamy nadzieje na zabawę na świeżym powietrzu.

 

 

Wiadomość z dnia: 2018-02-06 12:03:02.

ŚWIĘTO PATRONA

Co roku świętujemy w naszej szkole Dzień Patrona - Stanisława Wyspiańskiego. 6 lutego 2018 roku odbył się tradycyjny Turniej Wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim, w którym wzięło udział aż 18 uczniów z klas: IV, V, VI i VII. Uczniowie w dwu i trzyosobowych drużynach rywalizowali w konkurencjach dotyczących życia i twórczości Naszego Patrona. Uczestnicy odpowiadali na trudne pytania, rozwiązywali quiz, rozpoznawali dzieła, osoby i miejsca związane z artystą, systematyzowali wydarzenia z życiorysu, tworzyli „żywe obrazy” wzorowane na portretach Wyspiańskiego, rozpoznawali krakowskie zbytki, wykonywali pamiątkowe pocztówki inspirując się bogatą twórczością Naszego Patrona. Wszystkie drużyny wykazały się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza przeciętną wiedzę ucznia szkoły podstawowej. Turniej to jednak rywalizacja o to, kto wie najwięcej o Wyspiańskim. Za prawidłową odpowiedź drużyny otrzymywały punkty. I tak po sześciu zadaniach w I rundzie prowadziła drużyna kl. VII: J. Madej/ N. Gawęda, a tuż za nimi uplasowała się drużyna kl. VI - R. Gołąb / K. Ćwierz. W II rundzie najlepiej poradziła sobie jedyna męska drużyna kl. VII: B. Kasperczyk / J. Kasperek, natomiast w III rundzie prezentującej umiejętności artystyczne uczniów najlepiej zaprezentowały się drużyny kl. IV a w składzie: M. Pandyra, A. Kuchnia, W. Ćwierz oraz kl. VII J. Madej / N. Gawęda. Ostatecznie w całym turnieju najlepsza okazała się drużyna kl. VII: Justyna Madej i Natalia Gawęda zdobywając 60,5 pkt., drugie miejsce przypadło w udziale drużynie klasy VI: Róża Gołąb i Natalia Surówka zdobywając 54,5 pkt., trzecie miejsce zajęła również klasa VI w składzie: Weronika Leśniak i Klaudia Ćwierz.

Gratulujemy!!!

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Pana Dyrektora nagrody i dyplomy ufundowane przez Społeczny Komitet SPSM przy ZPO w Borzęcie. W obchody Święta Patrona włączyli się także pozostali uczniowie. Młodsze klasy wykonały piękne portrety Wyspiańskiego, starsze klasy wykonały pastelowe portrety i papierowe witraże, które można podziwiać na szkolnych korytarzach, natomiast pracownicy szkoły przyznawali punkty za „żywe obrazy”- fotografie uczniów wzorowane na portretach Wyspiańskiego. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „Rodzinny portret”. Za nietypowe podejście do tematu i radość w ujęciu członków rodziny nagrodę odebrała uczennica kl. V Alicja Kluzik - również gratulujemy. Tak świętowaliśmy tegoroczny Dzień Patrona.

Do zobaczenia za rok.

 

Wiadomość z dnia: 2018-02-06 12:03:02.

ORGANIZACJA XVIII DNIA PATRONA 6.02.2018

8.00 - 10.35 lekcje według planu

10.50 - Rozpoczęcie XVIII Dnia Patrona - s. gimnastyczna, powitanie drużyn biorących udział w Turnieju

11.00 - 12.30 Turniej Wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim

12.30 - 12.45 przerwa obiadowa

12.45 - 13.15 dalszy ciąg Turnieju

13.15 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, podsumowanie wyników konkursu "Portret rodzinny"

13.30 - Zakończenie XVIII Dnia Patrona

Udział uczniów w Turnieju:

  • 4 lekcja klasa IV b i klasa V pod opieką - p. G. Ćwierza

  • 5 lekcja klasa IV a i klasa VII pod opieką - p. I. Suder-Ligockiej

  • 6 lekcja klasa VI pod opieką - p. B. Krzyszkowskiej

  • Podczas ogłoszenia wyników wszystkie klasy starsze, które są jeszcze w szkole schodzą na salę gimnastyczną

  • Klasy młodsze nie uczestniczą w Turnieju

Wiadomość z dnia: 2018-02-02 09:40:22.

ZABAWA KARNAWAŁOWA W KL. I-III

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie Naszej Szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek - 1 lutego.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażen. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi serpentynami i gwiazdami zachęcała do szampańskiej zabawy - młodszych uczniów naszej szkoły.

W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, cyganki, różne inne stwory i dziwadła...

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał‚ zarówno dzieciom jak i wychowawcą. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Na końcu już tradycyjnie wybrani zostali król i królowa balu.

Kolejną atrakcję podczas tegorocznego balu, były także odwiedziny cyrku "SZOK", który już po raz kolejny gościł w naszej szkole.

Najważniejszą osobą był‚ oczywiście klaun, który rozbawiał publiczność swoimi występami. Aplauz wybuchał‚ gdy na scenę do wspólnej zabawy, zapraszał dzieci. Nie zabrakło także chwil "grozy", kiedy pojawiła się treserka z wężem na ramionach. Okazało się szybko, że jest on niegroźny i chętnych do dotknięcia, czy potrzymania gada, było wielu. Obejrzeliśmy także popisy akrobatyczne i żonglerkę. Zachwyt najmłodszych uczniów wzbudził pokaz tresowanych gołębi oraz taniec niedźwiedzia polarnego. Występ cyrkowców rozweselił wszystkie dzieci.

Zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Już niedługo czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14331