Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-03-12 10:58:41.

POWIETRZE JEST WAŻNE!

Uczniowie z klasy I rozmawiając o ekologii oraz poznając przyczyny zanieczyszczeń powietrza dowiedzieli się czym jest smog i jak bardzo może być szkodliwy dla naszego zdrowia. Wraz z wychowawcą przystąpili do realizacji projektu „Powietrze jest ważne!”. Ma on na celu uświadomić dzieciom zagrożenia wywołane zanieczyszczonym powietrzem. Pierwszoklasiści rozpoczęli od ustalenia czym jest smog i co go wywołuje. Następnie otrzymali od wychowawcy lupę czystego powietrza i lupę smogową. Ich celem było zobrazowanie dzieciom lepiej widocznego, klarownego i przyjaznego dla dzieci świata oraz drugiego nieprzejrzystego i zanieczyszczonego brudnym smogiem. Uczniowie w ramach warsztatu udali się na świeże powietrze, gdzie mogli obserwować otoczenie przez otrzymane lupy świetnie się przy tym bawiąc.

Wiadomość z dnia: 2018-03-12 09:37:15.

SUKCES TOMKA ĆWIERZA Z KLASY IVB

W Rejonowym Konkursie Interpretacji Bajki i Baśni zorganizowanym przez Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie uczestniczyło dwoje naszych uczniów: Alicja Kluzik z klasy V i Tomasz Ćwierz z klasy IV b. Obydwoje przygotowali etiudy teatralne. Ala interpretowała baśń japońską nieznanego autora, a Tomek baśń „Jaś i Małgosia” Bohdana Butenko. Konkurs miał otwartą formułę prezentacji , jako „teatr jednego aktora” , która w obu przypadkach była wzbogacona o kostium, ruch sceniczny i rekwizyt , a podstawą było żywe słowo. Wykonawcom gratulujemy odwagi, pracowitości i otwartości na nowe wyzwania.

Wszystkich jurorów zachwycił występ Tomka, który wywalczył sobie pierwsze miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę z kolejnym etapie w Kętach.

 

 

Wiadomość z dnia: 2018-03-12 09:35:48.

DZIEŃ ŚWIĘTEGO DAWIDA – ŚWIĘTO WALII

Druga odsłona całorocznego projektu językowego już za nami. 5 marca odbył się w naszej szkole Dzień Świętego Dawida - Święto Walii, kolejnego kraju wchodzącego w skład Wielkiej Brytanii. Uczniowie wykonali trudne punktowane zadania - oprócz stałych elementów takich jak przygotowanie gazetki czy rozwiązanie quizu pojawiły się tym razem takie konkurencje jak dekoracja klasy, zaśpiewanie piosenki po angielsku i zrobienie gry o Walii. Jeżeli chcecie dowiedzieć się co łączy Walię z żonkilem i porem, ile jest w tym kraju zamków i jakich zwierząt jest tam więcej niż ludzi - zapytajcie uczniów naszej placówki - oni to już wiedzą! Kolejne Święto - Dzień Irlandzki - jeszcze w marcu!

 

 

Wiadomość z dnia: 2018-03-12 09:32:18.

V EDYCJA GMINNEGO KONKURSU ANGIELSKICH KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH „MERRY CHRISTMAS”

8 lutego obchodziliśmy w naszej szkole mały jubileusz. Już po raz piąty gościliśmy uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych miasta i gminy Myślenice na Konkursie Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych" Merry Christmas". I znów usłyszeliśmy wspaniałe wykonania najpiękniejszych świątecznych szlagieró: "Let it snow", "Noel, Noel", "Happy Christmas" czy hit tegorocznego festiwalu "Mary did you know". Decyzją jury w składzie: p. Renata Chęcinska - Bicz i p. Daniel Zdziebko przyznano następujące nagrody: 1 miejsce - Kinga Piekarz - SP Zawada 2 miejsce - Kasia Cegielska - ZPO Borzęta 3 miejsce - Natalia Iwanicka - SP Trzemeśnia oraz wyróżnienia: Natalia Porczyk - SP Droginia, Natalia Łętocha - SP Bysina, Martyna Winnicka - SP Głogoczów. Nagrody dla zwycięzców i niespodzianki pocieszenia dla wszystkich uczestników ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – p. Maciej Ostrowski, któremu bardzo dziękujemy. Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom. Zapraszamy za rok!

 

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14311