Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-03-28 15:00:59.

OBCHODY DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA W ZESPOLE

"Everyone wants to be Irish on St. Patrick's Day"- "Podczas Święta Irlandii wszyscy jesteśmy Irlandczykami" - głosi stare irlandzkie przysłowie zachęcające obcokrajowców do obchodów Dnia Świętego Patryka. W naszej szkole świętowalismy 26 marca. W tym dniu w klasach "wyrosły" zielone koniczyny (te największe i najpiękniejsze można było podziwiać na wystawie), a na korytarzach pojawili się Leprechauns - irlandzkie skrzaty wskazujące - jak głosi legenda - koniec tęczy, gdzie na szczęsciarzy czeka garnek złota. Uczniowie wspaniale wykonali kolejne zadania w ramach całorocznego projektu "Świętujemy po angielsku". Ostatnia część i możliwość zdobycia kolejnych punktów - Święto Anglii - za miesiąc.

 

Wiadomość z dnia: 2018-03-27 10:51:14.

KONKURS RECYTATORKI DLA KLAS I – III

Dnia 23 marca w naszej szkole dla klas I - III odbył się pierwszy etap Miejsko – Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych i Klas Gimnazjalnych o Myślenicki „ Laur Recytacji 2018”. Celem konkursu jest popularyzowanie literatury dziecięcej i młodzieżowej, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz wspieranie działań twórczych dzieci i młodzieży w różnych formach aktywności. Wśród młodszych klas nie zabrakło chętnych do podjęcia recytacji w pierwszym wewnątrzszkolnym poziomie. Pomimo, iż wszyscy wspaniale się przygotowali i pięknie recytowali wiersze do dalszego etapu mogliśmy wybrać wyłącznie sześciu laureatów. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !!! 

 

Wiadomość z dnia: 2018-03-27 10:41:23.

DZIEŃ WIOSNY W ZESPOLE

Dzień Wiosny został przeprowadzony w czwartek 22 marca, uczestniczyli w nim uczniowie klas IV - VII. Przygotowano zajęcia plastyczne, na których chętni wykonali prace o tematyce: krajobrazy wiosenne, przyroda wiosną i „Pani Wiosna”. Kto nie czuł się dobrze w pracach malarsko plastycznych, miał możliwości rywalizować z rówieśnikami korzystając z różnorodnych gier edukacyjnych. Poprzez zabawę poszerzano wiedzę przyrodniczo – geograficzną, uczono się logicznego myślenia, wzbogacano słownictwo. W trzeciej sali można było skorzystać z „Kina Przyrodniczego”. Dwie godziny zajęć upłynęło w miłej atmosferze. O przebiegu i atmosferze niech świadczą zdjęcia uczniów, wykonane podczas pracy i zabawy. Uwieczniono powstałe prace.

 

Wiadomość z dnia: 2018-03-26 09:36:19.

 

21 MARCA – PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!

 

W środę 21 marca klasy I – III uczciły pierwszy dzień nadejścia wiosny. Klasa I z tej okazji w ramach zajęć dydaktycznych zasadziła wraz z wychowawczynią rośliny, których rozwój będą obserwować w swojej klasie. W tym dniu zorganizowane były liczne gry i zabawy integrujące klasę. Każdy uczeń wykonał swój porter Pani Wiosny. Pierwszaki dowiedziały się, że 21 marca jest również światowym dniem zespołu downa. Z wielkim zainteresowaniem i szacunkiem wysłuchali informacji na temat osób z tym zaburzeniem, aby uhonorować ten dzień symbolicznie pokolorowali dwie kolorowe skarpetki na znak solidarności z chorymi.

 

 

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14315