Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-04-25 09:38:36.

SPACER W POSZUKIWANIU PIRWSZYCH OZNAK WIOSNY

Jest coraz cieplej, słoneczna pogoda zachęca dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z takiej aury skorzystała klasa I wybierając się na spacer po najbliższej okolicy. Podczas spaceru dzieci szukały pierwszych zwiastunów wiosny. Zadanie wymagało sokolego wzroku, jak również koncentracji. Uczniowie losowali i wykonywali zapisane zadania, na których odwrocie znajdowały się litery tworzące hasło. Wycieczka zaliczona została do bardzo udanych. Udało się wykonać wszystkie zadania, odnaleźć pierwsze zwiastuny wiosny oraz świetnie się bawić.

Wiadomość z dnia: 2018-04-25 09:37:16.

PŁYWANIE DLA ZDROWIA

Klasa I rozpoczęła co tygodniowe wyjazdy na basen. Pływanie dla zdrowia to ogólnopolski program, który ma na celu zaadaptować dzieci ze środowiskiem wodnym, zapoznać ich ze stylami i technikami pływackimi, uświadomić dzieciom konieczności dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo, wspierać wszechstronny i harmonijny rozwój jak również zasady bezpiecznego zachowania nad wodą. Nauka pływania daje dzieciom szereg korzyści takich jak: sprawność fizyczna, pewność siebie, samodyscyplina, praca zespołowa, zasada „fair play”, ciężka praca, cierpliwość czy wyznaczanie celów. Pierwszoklasiści świetnie sobie radzą, a ich zadowoleni z lekcji pływania rozbudza chęć na kolejne wyjazdy.

Wiadomość z dnia: 2018-04-17 11:56:54.

WIELKI SUKCES TOMKA ĆWIERZA

W dniu 12 kwietnia br. odbyła się Gala 7. Festiwalu ,,Młodego Aktora”- Kęty 2018, w której udział wziął Tomek Ćwierz. Tomek zdobył II miejsce w Regionalnym Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni ,,Zapomniana Księga Legend” w kategorii klas IV - VII. Wcześniej wywalczył sobie I miejsce w Gminnym Turnieju w Głogoczowie, a później zmagał się z innymi ,,Młodymi Aktorami” z południowej Polski i wywalczył sobie II miejsce. Zaprezentował w brawurowym wykonaniu baśń ,,Jaś i Małgosia”.

Gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego i kreatywności. Życzymy kolejnych sukcesów oraz czerpania radości z piękna mowy polskiej.

Wiadomość z dnia: 2018-04-17 11:54:24.

MYŚLENICKI LAUR RECYTACJI 2018

12 kwietnia 2018 roku podczas Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych „Myślenicki Laur Recytacji 2018” sześcioro naszych reprezentantów z klas młodszych dało pokaz swoich umiejętności recytatorskich. Młodzi wykonawcy musieli wykazać się nie tylko nienaganną dykcją, ale także dobrą pamięcią – przedstawiali wiersz oraz fragment prozy.

Nasi reprezentanci:

- Rysiu Krawczyk
- Ania Długosz
- Wiktoria Sztab
- Laurka Figuła
- Oliwka Suder
- Kaja Wojtycza

Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 14321