Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2018-03-16 09:04:38.

REALIZACJA PROJEKTU „AKADEMIA AQUAFRESH” WŚRÓD NAJMŁODSZYCH

W piątek 09.03.2018r. w najmłodszej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia z realizowanego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Akademii Aquafresh. Na początku dzieci poznały przygodę bohaterów Pastusiowej Krainy. Następnie maluszki dowiedziały się co to są zęby mleczne i zęby stałe, czym się różnią oraz jak należy o nie dbać, aby nie wkradł się do nich „Robaczek Próchniaczek”. Obejrzały także film, który pokazywał jak prawidłowo umyć ząbki. Na zakończenie maluszki pokolorowały wybranego przez siebie ulubionego bohatera i oczywiście umyły swoje ząbki. 

 

Wiadomość z dnia: 2018-03-12 09:43:27.

ZABAWY SANECZKOWE SZEŚCIOLATKÓW

Korzystając z uroków zimy sześciolatki urządziły sobie szaleństwo saneczkowe na śniegu. Ochoczo biegali z saneczkami, ciągnąli kolegów i koleżanki, bawili się w wyścigi i śnieżne zaprzęgi. Ponadto lepili budowle ze śniegu i tradycyjnie rzucali się śnieżkami. Nie zabrakło nawet "orzełków na śniegu”. Szkoda, że biały puch tak szybko stopniał...

 

Wiadomość z dnia: 2018-02-06 22:07:51.

PRZEDSZKOLAKI W PARKU ŚW. MIKOŁAJA

09.02.2018r. odyła się wycieczka przedszkolaków do ,,Parku św. Mikołaja” w Zatorze. Dzieci wędrowały "bajkową ścieżką” i oglądały przepięknie oświetlone ruchome ekspozycje związane ze znanymi im bajkami i baśniami. Osobiście odwiedziły św. Mikołaja, który ochoczo rozdawał wszystkim cukierki i kolorowe naklejki. Wiele radości sprawiła dzieciom przejażdżka baśniowym pociągiem i wizyta w kinie. Bajka animowana 3D zrobiła wielkie wrażenie na dzieciach, które szeroko otwierały buzie z wrażenia i zachwytu. Poza tym oglądając mini - spektakl przygotowany przez aktorów przedszkolaki poznały prawdziwą "Historię św. Mikołaja”. Na zakończenie wszyscy wzięliśmy udział w cudownej "Paradzie bajkowych postaci”. Dzieci mogły przytulać się i rozmawiać z ulubionymi bohaterami ze świata baśni. Wycieczka pozostawiła nam wiele cudownych wrażeń.

 

Wiadomość z dnia: 2018-02-06 22:07:51.

ZABAWA KARNAWAłOWA

Jak co roku Zabawa Karnawałowa budzi sporo emocji wśród dzieci. To najważniejszy dla nich bal. Dzieci pięknie przebrane w najpiękniejsze kostiumy oddają się w wir tańca i pląsów do muzyki. Dużym powodzeniem cieszą się między innymi: konkurs wyboru króla i królowej balu, rozwiązywanie zagadek ukrytych w balonach oraz tworzenie wspólnego korowodu baśniowych postaci. Wszystko zakończone jest słodkim poczęstunkiem i pamiątkowymi zdjęciami.

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 13069