Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2018-03-21 11:06:39.

POZNAJEMY PARKI NARODOWE

Piekno polskiego krajobrazu, wspaniałe rośliny i bogactwo różnorodnych gatunków zwierząt zadziwiają miliony turystów nie tylko z naszego kraju ale i całego świata. Nic więc dziwnego,iż poznawanie tajników najbliższej nam przyrody, odkrywanie jej uroków i dostrzeganie jej różnorodności sprawiało dzieciom wiele radości. Sześciolatki chętnie oglądały zdjęcia i przeglądały ciekawe albumy. Uczyły się, jak szanować przyrodę, dowiedziały się co wolno a czego nie wolno robić w Parkach Narodowych na terenie całej Polski. Warto również zaznaczyć, iż wychowanie młodego miłośnika przyrody,który chętnie ją podpatruje i obserwuje a równoścześnie wie, jak jej nie szkodzić jest głównym celem naszego rocznego planu pracy ,,Przyjaciele Przyrody”.

 

Wiadomość z dnia: 2018-03-21 11:05:50.

NIEZWYKŁY ŚWIAT DINOZAURÓW

Odkrywanie czasów prehistorycznych, analizowanie minionych epok i sięganie do niezwykłej ery dinozaurów wzbudzało wiele emocji wśród sześciolatków. Z zaciekawieniem słuchały opowieści o pradawnych gadach, które żyły w wiekach średnich ziemi. Dzieci dzieliły je na te latające, pływające i lądowe. Zwracały uwagę na ich różnorodne przystosowanie do odmiennych warunków życia. Najbardziej zaciekawił ich roślinożeżny diplodoc oraz bardzo groźny, drapieżny tyranozaur. Sześciolatki dopytywały się o przyczyny wyginięcia dinozaurów, poznawały różnorodne teorie ich całkowitej zagłady oraz oglądały filmy edukacyjne o tych niezwykłych stworzeniach. Dopełnieniem zajęć był pokaz plastikowych mini- szkieletów tych zwierząt, odlądanie plansz tematycznych i zabawy z wykorzystaniem małych figurek dinozaurów.

Wiadomość z dnia: 2018-03-20 09:17:25.

WIOSNA W GRUPIE MALUSZKÓW JUŻ TUŻ, TUŻ…”

Pomimo zimy za oknem, przedszkolaki z najmłodszej grupy podczas zajęć dydaktycznych - 15.03.2018r. dowiedziały się, że kalendarzowa wiosna już się zbliża. W związku z tym dzieci poznały budowę kwiatu oraz nazwy różnych wiosennych roślin. Celem zajęć było również kształtowanie umiejętności sadzenia i pielęgnacji roślin. Dlatego też, wspólnie zasadziliśmy szczypiorek, a następnie każdy maluszek sam posadził swojego kwiatka. Teraz dzieci każdego dnia uczą się cierpliwości i wszyscy razem oczekujemy na zakwitnięcie naszych sadzonek.

Wiadomość z dnia: 2018-03-16 09:04:38.

AKADEMIA AQUAFRESH W GRUPIE 5 - LATKÓW

 Dnia 16.03.2018r. w grupie 5- latków zostały przeprowadzone zajęcia w ramach projektu Akademia Aquafresh pt. „Z wizytą u doktora Ząbka”. W ramach tych zajęć dzieciom został przybliżony zawód stomatologa, same również mogły się w niego przez chwilę zamienić. Przedszkolaki zbudowały z klocków fotel dentystyczny, ustawiły krzesło i stolik i stworzyły swój gabinet stomatologiczny. Dzieci obejrzały film edukacyjny, przez który dowiedziały się jak często trzeba chodzić do dentysty, i nie tylko wtedy kiedy bolą ząbki. Na koniec dzieci otrzymały tytuł Asystenta doktora Ząbka i umyły wspólnie ząbki.

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 13062