Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2018-03-27 10:34:32.

5 – LATKI SADZĄ KWIATKI

Dnia 22.03.2018r. dzieci z pomocą nauczyciela założyły hodowlę kwiatów w kąciku przyrodniczym. Sianie i sadzenie kwiatów poprzedziły zajęcia na temat rozwoju roślin tj. ziemniaka, tulipana, grochu i jabłoni. Poznały warunki jakie są potrzebne roślinie by prawidłowo się rozwijała. Przedszkolaki następnie usiadły do stołu, gdzie rozpoczęliśmy sianie różnorodnych kwiatów, każde z dzieci dostało swoją doniczkę ze swoim imieniem . Dzieci podlały swoje roślinki i udekorowały nimi kącik przyrodniczy. Obiecały dbać o swoje kwiatuszki i podlewać je codziennie. Na zakończenie dzieci pokolorowały rysunek przedstawiający rozwój tulipana. Cierpliwie czekamy na efekty naszej pracy.

Wiadomość z dnia: 2018-03-27 10:34:32.

WYNIKI KONKURU „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA...”

Przedszkole w Zasani organizowało gminny, plastyczny konkurs pt. „Najpiękniejsza Pianka Wielkanocna”. Bardzo dużo dzieci z naszego przedszkola wykonały piękne prace, jednak nie wszyscy mogli nas reprezentować na etapie gminnym. Bardzo nam miło poinformować, że ze wszystkich 81 prac z całej gminy to zarówno w kategorii dzieci 3-4 letnie, jak i 5-6- letnie zajęliśmy I miejsce. Bezkonkurencyjna w najmłodszej grupie okazała się praca Aurelki Kasperek, natomiast w starszej kategorii praca Eryka Kutrzeby. Ponadto wyróżnienie zajęła Zosia Suder z grupy maluszków. Dyplomy za udział otrzymali: Antoni Ożóg, Ania Suruło (5-latki), Lena Wrona i Aleksandra Ćwierz (6-latki.). W piątek 23.03.2018r. uroczyście dzieci odebrały nagrody w przedszkolu w Zasani.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie, a laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 

Wiadomość z dnia: 2018-03-21 11:10:00.

ZIELONE HODOWLE W PRZEDSZKOLU

Wiosna to radosny czas,kiedy przyroda budzi się do życia. Przedszkolaki postanowiły przywołać tą cudowną porę roku zakładając zielone hodowne w kąciku przyrody. Sześciolatki przesadzały żonkile i hiacynta do większych doniczek, zakładały wodne hodowle cebuli i fasoli, siały rzeżuchę oraz sadziły cebulki roślin kwiatowych. Wszystkie uprawy upiększyły przedszkolny kącik przyrody, gdzie dzieci będą mogły podpatrywać kolejne etapy rozwoju roślin.

Wiadomość z dnia: 2018-03-21 11:08:29.

POZNAJEMY RÓŻNE EKOSYSTEMY ŚWIATA

W ramach realizacji rocznego planu pracy ,,Przyjaciele przyrody” w grupie sześciolatków przeprowadzony został cykl zajęć zapoznający dzieci ze zwierzętami z różnych stron świata. Przedszkolaki dowiedziały się, kogo można spotkać na mroźnej Arktyce, jakie gatunki występują na sawannie, poznały krainę małego kangurka z Australii oraz tropikalną dżunglę pełną ezgotycznych zwierząt. Wszystkie zabawy poparte kolorowymi planszami i ciekawymi pomocami dydaktycznymi rozbudzały ciekawość poznawczą dzieci i zachęcały je do odkrywania niezwykłego świata przyrody.

 

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 13061