Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-09-21 13:41:05.

SZEŚCIOLATKI POZNAJĄ PODWODNY ŚWIAT

W ramach realizacji rocznego programu edukacyjnego ,,Przyjaciele przyrody” w grupie sześciolatków przeprowadzone zostały zajęcia, podczas których dzieci poznały tajemnicze królestwo roślin i zwierząt kryjących się w toni wodnej. Przedszkolaki z zapałem i wielkim zainteresowaniem wysłuchiwały ciekawostek przyrodniczych dotyczących sposobów życia zwierząt z ,,wielkiej rafy koralowej”, oglądały zdjęcia i plansze tematyczne ukazujące nietypowe i mało znane stwory z wodnej głębi oraz angażowały się we wszystkie zabawy tematyczne przeplatane muzyką. Dopełnieniem ciekawych zajęć były eksperymenty i zabawy badawcze uświadamiające dzieciom prawa i właściwości wody. Sześciolatki sprawdzały co pływa a co tonie, badały wpływ zasolenia wody na zatapialność ciał stałych i próbowały zanurzyć w wodzie balon napełniony powietrzem. Na zakończenie zajęć założyliśmy akwarium z meduzą – imitację podwodnego świata.

Wiadomość z dnia: 2017-09-21 13:40:23.

SZEŚCIOLATKI W BIBLIOTECE

Jak co roku przedszkolaki korzystają z szkolnego księgozbioru. Tym razem dzieci wyjątkowo ochoczo zabrały się do wybierania książeczek z udostępnionej im biblioteki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zgodnie z własnymi upodobaniami i zainteresowaniami. Sześciolatki nawet po powrocie do sali nie mogły oderwać się od książek. Z wypiekami na twarzy przeglądały kolejne kartki i oglądały ilustracje. Niektórzy nawet próbowali odczytywać proste napisy. Oby zapał do książek im nigdy nie minął :)

Wiadomość z dnia: 2017-09-11 11:03:46.

MALUSZKI POZNAŁY PLACÓWKĘ

W piątek, 8 września nasi najmłodsi podopieczni, czyli przedszkolne Maluszki, zwiedziły cały budynek Zespołu Placówek Oświatowych im Stanisława Wyspiańskiego  w celu poznania jego topografii. Nowicjusze z zaciekawieniem oglądali i poznawali każde z prezentowanych przez panie pomieszczeń. Dowiedzieli się, gdzie przebywają i uczą się ich starsi koledzy z oddziałów przedszkolnych oraz szkolnych. Największą radość sprawiła dzieciom wizyta na sali gimnastycznej, gdzie mogli dać upust swojej ogromnej energii. Cała grupa pięknie i z zapałem ćwiczyła. Po zwiedzeniu naszego budynku, maluszki już bez obaw odnajdują się w przedszkolu i nie czują strachu przed nieznanym. Dodatkowo ich bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu sprzyja regularne utrwalanie kodeksu przedszkolaka :)

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 13056