Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-10-13 14:39:15.

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO

W ramach realizacji programu ,,Bezpieczne przedszkole” przeprowadziliśmy w naszej placówce szereg zajęć poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa dzieci w drodze do przedszkola. Dzieci poznały podstawowe zasady ruchu drogowego, trudziły się nad prawidłowym odszyfrowaniem znaczenia znaków drogowych, brały udział w zabawach symulacyjnych uczących ich właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię, wysłuchiwały opowiadań i bajek tematycznych uświadamiających im zagrożenia jakie mogą ich dotyczyć oraz poznawały podstawowe telefony alarmowe i sposoby reagowania w sytuacjach trudnych. Wszystko poprzeplatane było zabawami dydaktycznymi i filmikami edukacyjnymi.

Wiadomość z dnia: 2017-10-13 09:01:02.

PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA

Dnia 12.10.2017r. w naszym przedszkolu było smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy 5-latków na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona i ananas. Robienie sałatki poprzedziły zajęcia dydaktyczne na temat owoców i witamin które zawierają. Dzieci dzieliły owoce na te nasze z sadu i te egzotyczne, dowiedziały się dlaczego należy jeść owoce. Po zajęciach umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki , każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sałatka owocowa to nie był koniec popisów dzieci, przygotowaliśmy również zdrowy koktajl truskawkowy, który ze smakiem wypiły dzieci. Na zakończenie przedszkolaki pokolorowały malowankę z owocami które znalazły się w naszej sałatce.

Wiadomość z dnia: 2017-10-02 13:16:44.

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO STADNINY KONI

28 września grupa pięcio- i sześciolatków wybrała się na długo oczekiwaną wycieczkę do Stadniny Koni Przylesie w Borzęcie. Humory i pogoda dopisywały. Przedszkolaki miały wspaniały kontakt z przyrodą. Karmiły i czyściły konie w asyście łagodnie usposobionych piesków. Dzieci były zachwycone i szczęśliwe. Radośnie korzystały z konnych przejażdżek oraz bawiły się strzelając z łuku, grając w piłkę i skacząc na trampolinie. Ruch i zabawy na świeżym powietrzu wzmożyły apetyt przedszkolaków, które z chęcią zjadały pieczoną kiełbaskę.

Dzękujemy naszej miłej koleżance Ani Korus i jej Rodzicom za zaproszenie i przemiłą gościnę.

Wiadomość z dnia: 2017-09-26 14:33:41.

PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

W ramch realizacji rocznego planu pracy "Przyjaciele przyrody” i programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkolaki z naszej placówki ochoczo włączyły się do akcji sprzatania świata. Jak co roku dzieci mocno zaangażowały się w akcję, a sprzatanie okolicy sprawiło im wiele radości. Akcja dowodzi, że szczytny i ambitny cel można pogozić z pożytecznym spacerem i dobrą zabawą. Dzięki małym dzieciom nasza najbliższa okolica stała się bardziej czysta i piękniejsza.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 13064