Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-10-19 09:11:34.

MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD TAŃCA LUDOWEGO „KRAKOWIACZEK” - O KRAKOWSKĄ CZAPKĘ"

Dnia 18.10.2017r. grupa 5 i 6 latków wzięła udział w małopolskim przeglądzie tańca ludowego O krakowską czapkę”. W konkursie wzięło udział wiele przedszkoli z województwa małopolskiego. Nasze przedszkolaki tańczyły krakowiaka – nasz taniec regionalny, który urósł do rangi tańca narodowego, do którego przygotowywali się tygodniami. Poziom wykonania tańców był bardzo wysoki, jak przyznało samo jury. Przedszkolaki wróciły do przedszkola z dyplomem oraz maskotką smoka wawelskiego.

Wiadomość z dnia: 2017-10-18 23:59:35.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W PRZEDSZKOLU

Dnia 17.10.2017r. przedszkolaki naszej placówki obchodziły „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Obchody rozpoczęliśmy na boisku, gdzie dzieci dowiedziały się jak powstaje ziemniak oraz wysłuchały opowiadania Hanny Łochockiej „O Wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku”, któremu towarzyszyły piękne ilustracje. Następnie odbyły się mini zawody w skokach w workach, w których zarówno dziewczynki jak i chłopcy świetnie się bawiły. Na zakończenie rozpaliliśmy ognisko, a dzieci zjadły przygotowane przez Panie kucharki słynne w Borzęcie „cebulki”, gdzie królem oczywiście był ZIEMNIAK. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a co najważniejsze pogoda była znakomita.

Wiadomość z dnia: 2017-10-13 14:42:44.

DZIEŃ MARCHEWKI W GRUPIE SZEŚCIOLATKÓW

W ramach codziennego cyklu zajęć sześciolatki urządziły sobie Święto Marchewki. Salazajęć przemieniona została w marchewkowe pole, a dzieci ubrane na pomarańczowo śpiewały piosenki i rozwiązywały ciekawe zadania. Przedszkolaki opowiadały historyjkę obrazkową "O króliczku Szarusiu i jego marchewkach" , przygotowywały mini-inscenizację do słów piosenki ,, Na marchewki urodziny” oraz rozwiązywały matematyczne działania z wykorzystaniem klamerek z przyklejonymi sylwetami marchewki. Sześciolatki wysłuchały ciekawostek nauczyciela na temat znaczenia marchewki w życiu ludzi, które zostały poparte prezentacjami multimedialnymi i bajkami edukacyjnymi. Dzieci kolorowały również marchewkowe malowanki i rozwiązywały proste labirynty. Dopełneniem ciekawych zajęć była degustacja soku z marchwi firmy ,,Kubuś” oraz przygotowanie i wspólne spożywanie surówki z marchewki i jabłek.

Wiadomość z dnia: 2017-10-13 14:41:14.

OWOCOWO CZYLI ZDROWO

Tradycyjnie, jak co roku przedszkolaki w ramach akcji "zdrowego odżywiania" przygotowywały smaczną owocową sałatkę. Dzieci rozwijały umiejętności praktyczne, uczyły się posługiwać nożem oraz poznawały wartości odżywcze użytych do przygotowania posiłku owoców. Najwięcej radości sprawiło im częstowanie innych własnoręcznie przygotowaną sałatką. Dzieci były z siebie bardzo dumne i niezwykle szczęśliwe. Oby więcej takich smacznych i zdrowych zajęć...

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 13072