Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-11-09 14:04:25.

W PRZEDSZKOLU RUSZA „AKADEMIA AQUAFRESH”

Już od kilku lat nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Akademii Aquafresh". W obecnym roku szkolnym właśnie ruszyła VII edycja tego projektu, w związku z tym przedszkolaki biorą udział w konkursie, a zarazem w Akcji "Uśmiech Dziecka". Konkurs polega na publikacji pracy plastycznej i głosowaniu. Głosować może każdy - raz dziennie, z jednego adresu mailowego. Można również otrzymać dodatkowe punkty za zarejestrowanie paragonu za zakup produktów Aquafresh za minimum 15 zł. Wszystkich rodziców i znajomych prosimy o oddawanie głosów na naszą pracę konkursową. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Akademii Aquafresh w zakładce konkursy.

poniżej zamieszczamy link do strony, z której bezpośrednio można oddać głos na pracę naszych dzieci:

https://www.akademia-aquafresh.pl/konkurs-aqf/praca/97.html

Wiadomość z dnia: 2017-11-09 14:00:10.

REALIZACJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO

"CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

Zanieczyszczenie powietrza jest poważnym zagrożeniem, które może doprowadzić do różnych chorób u wielu osób. Na szczęście można się przed nim uchronić lub zminimalizować jego efekty. Wystarczy zmienić swoje nawyki i skorzystać z nowoczesnych, inteligentnych rozwiązań. Dlatego też w naszej pacówce przeprowadziliśmy zajęcia uświadamiające dzieciom, jak chronić świat przed nadmierną ilością spalin, dymów i gazów emitowanych bezpośrednio do atmosfery. Dzieci poznały źródła i skutki zanieczyszczenia powietrza, a w oparciu o filmiki ii programy multimedialne zastanawiały się, jak uchronić naszą planetę przed smogiem. Na zakończenie zajęć, ku przestrodze kolejnych pokoleń sześciolatki przygotowały dwa plakaty ukazujące kontrastowo odmienne światy: piękny i czysty oraz ten zasłonięty dymem i spalinami.

Cieszy fakt, że dzieci od najmłodszych lat wykazują duże zrozumiemie dla tak trudnych i poważych spraw.

Wiadomość z dnia: 2017-10-29 20:57:32.

ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 27.10.2017r. w naszej placówce odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci najmłodszych - pasowanie na przedszkolaka. Wydarzenie to w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości, dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w naszej placówce. Każda z grup zaprezentowała ówcześnie przygotowany, przepiękny występ artystyczny. Zwieńczeniem imprezy, było otrzymanie, wręczanych przez Pana Dyrektora Krzysztofa Halka, upominków w postaci: odznak, czapeczek oraz słodyczy. Wydarzenie dostarczyło nam wszystkim, wiele wzruszających momentów oraz mnóstwo radości.

Wiadomość z dnia: 2017-10-20 11:48:53.

DARY JESIENI

Dnia 19.10.2017r. grupa 5 i 6 latków udała się do lasu w poszukiwaniu jesieni. Dzieci miały dużo atrakcji zbierały kolorowe liście, szyszki, mogły również sprawdzić prawdziwym stetoskopem czy drzewo „żyje”, mierzyły również obwody drzew przez co mogliśmy stwierdzić które drzewo jest starsze. Przedszkolaki wróciły do przedszkola z koszem pełnym darów jesieni, którymi udekorowaliśmy nasze kąciki przyrodnicze w salach.

 

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 13057