Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-11-23 13:17:26.

POZNAJEMY ŚWIAT – ZABAWY BADAWCZE

W listopadzie sześciolatki odkrywały przedziwny świat trudnych do zrozumienia zjawisk atmosferycznych, poznawały zasady krążenia wody w przyrodzie i badały różnorodne podłoże skorupy ziemskiej tj. gleba,żwirek,piasek,skały i minerały. Poprzez proste zabawy badawcze i doświadczenia empiryczne dzieci odkryły zasadę parowania i skraplania wody, wyjaśniały skąd się bierze deszcz,śnieg i grad. Dzieci poznały trzy stany skupienia wody: para, lód i ciecz oraz samodzielnie budowały filtr do oszyszczania wody.Z wielkim niedowierzaniem i okrzykami entuzjazmu reagowali widząc jak brudna, czarna woda przemienia się ponownie w czystą. Na zakończenie zajęć sześciolatki oglądały prywatną kolekcję skał i minerałów pochodzących z różnych stron świata.

Wiadomość z dnia: 2017-11-23 13:15:09.

PAMIĘTAMY O BEZPIECZEŃSTWIE

W ramach rozszerzania zainteresowań i wiedzy dzieci światem zewnętrznym w grupie sześciolatków przeprowadzone zostały zajęcia poświęcone bezpiecznemu korzystaniu z urządzeń elektrycznych w domu i przedszkolu.Dzieci zastanawiały się nad sposobem życia ludzi dawnej a dziś, porównywały źródła światła i ciepła z różnych epok oraz uczyły się bezpiecznego korzystania z nowoczesnych sprzętów elektrycznych. Dzieci rozmawiały o różnych źródłach energii elektrycznej, dowiadywały się co zrobić w razie zwarcia i pożaru, a co najważniejsze jak reagować w sytuacji zagrożenia. Sześciolatki zastanawiały się czym można ugasić ogień pochodzący z ogniska, palącej się lampy lub rozlanego paliwa. Choć proponowana tematyka zajęć była bardzo ambitna i trudna dzieci wydawały się bardzo zainteresowane i zaciekawione omawianymi.

 

Wiadomość z dnia: 2017-11-17 14:43:17.

MALUSZKI W ŚWIECIE KSIĄŻEK

W miniony piatek 17.11.2017r. nasze przedszkole otrzymało od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach wspaniały prezent pod postacią książek. Kąciki literackie w naszych oddziałach wzbagaciły się o przepiękne, kolorowe, mądre bajki, opowiści oraz encyklopedie. Najmłodsi podopieczni z ogromną radością i zapałem słuchają, czytanych przez panie nauczycielki opowiadań i historyjek. Z tego miejsca, składamy serdeczne podziękowania dla Miejskij Biblioteki Publicznej w Myślenicach :)

Wiadomość z dnia: 2017-11-10 13:30:50.

„KTO TY JESTEŚ? - POLAK MAŁY....”

Dnia 10.11.2017r. w najmłodszej grupie odbyły się zajęcia dydaktyczne poświęcone Świętu Odzyskania Niepodległości. Na początku maluchy obejrzały film o naszych symbolach narodowych, wysłuchały legendy o założeniu naszego państwa. Następnie dzieci dowiedziały się, że Polska została podzielona i zniknęła z map świata na ponad 100 lat. Po dziesiejszej „lekcji” najmłodsze przedszkolaki już wiedzą, że święto 11 listopada jest ważne dla wszystkich Polaków. Na zakończenie zajeć przedszkolaki w godnej postawie wysłuchały hymnu Polski. Dzień wcześniej maluszki wykonały piękne flagi Polski, które zdobią korytarz przedszkolny.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 13066