Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-07-07 13:57:42.

"AKADEMIA AQUAFRESH"

Dnia 22.06.2017r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach projektu "Akademia Aquafresh". Na sam początek dzieci oglądały kilka ciekawych, krótkich filmików edukacyjnych, z udziałem bohaterów: Lili, Bili oraz Mili. Następnie dowiedziały się jak dzielnie stawić czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty. Dzieci na zajęciach segregowały obrazki przedstawiające jedzenie, a ich zadaniem było podzielenie ich na te dobre bądź szkodliwe dla ząbków. Nasze dzieci już wiedzą, że zęby należy myć przynajmniej dwa razy w ciągu dnia (tj. rano i wieczorem), a zamiast słodyczy warto zjeść pyszny owoc lub warzywo. Podczas wspólnego szczotkowania ząbków nauczyliśmy się wesołej rymowanki:

"Szuru-buru szczotka pasta,

Szuru-buru sprawa jasna,

Szuru-buru raz po raz,

Zaraz czyste ząbki masz."

Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, a tym samym zdobyły wiedzę na temat właściwego postępowania dążącego do posiadania zdrowych i pięknych ząbków, ktróre odpowiednio pielęgnowane będą im mogły służyć jak najdłużej.

Wiadomość z dnia: 2017-06-14 11:54:17.

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W OSP BORZĘTA

Dnia 14.06.2017r. nasze przedszkolaki odwiedziły Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcie. Na samym początku Pan Adam Surówka wygłosił pogadankę na temat zawodu strażaka. Wytłumaczył dzieciom czym się różni zawodowy strażak od ochotniczego. Pokazał sprzęty powiadamiające o jakimś zdarzeniu oraz delikatnie uruchomił syrenę, tak aby dzieci mogły ją usłyszeć. Następnie został zaprezentowany strój koszarowy strażaka wyjeżdżającego na akcję oraz sposób jego zakładania, ale także przedszkolaki mogły zobaczyć wnętrze remizy. Kolejnym etapem była prezentacja sprzętu strażackiego, krótka pogadanka na temat udzielania pierwszej pomocy. Najciekawszym elementem spotkania było wejście do wozu strażackiego oraz lanie wody z hydronetki. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały cukierki od strażaków, za które dzieci bardzo dziękują.

Składamy serdeczne podziękowania strażakom OPS Borzęta, a w szczególności naczelnikowi jednostki Panu Adamowi Surówce za zaproszenie oraz za wspaniałe przygotowanie naszej „małej wycieczki”.

Wiadomość z dnia: 2017-06-12 12:34:20.

WYCIECZKA DO ZOO

Dnia 09.06.2017 roku nasze Przedszkolaki uczestniczyły we wspaniałej wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Wycieczka była fantastyczną przygodą dla wszystkich dzieci i pań. Przedszkolaki poznały wiele ciekawych zwierząt, nazywały je po polsku i po angielsku, określały ich kolor, wielkość, ale przede wszystkim mogły zobaczyć je na żywo. Najciekawszymi jednak okazały sie słonie, żyrafy oraz brykające małpy w klatkach. Pogoda sprzyjała do zwiedzania i spacerowania po krakowskim Zoo.

Wyjazd do Zoo uznajemy za bardzo udany, dużo się nauczyliśmy i świetnie się bawiliśmy.

Wiadomość z dnia: 2017-05-30 15:09:52.

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Kolejna edycja Akademii Zdrowego Przedszkolaka dotyczyła ludzkiego organizmu oraz jego funkcjonowania. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest krew i jakie są jej funkcje. Poznały zadanie szkieletu oraz jego budowę. Dzieci utrwaliły sobie także nazwy poszczególnych części ciała. Każdy dowiedział się jak należy postępować aby dbać o swoje zdrowie i zachować je na długie lata.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 427361