Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
sprawdzian szóstoklasisty
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2015 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2016-06-06 12:05:36.

Wiadomość z dnia: 2016-06-06 12:05:36.

WYCIECZKA DO RABKI

15 czerwca klasy IV i V wybrały się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę. Przygodę z górami rozpoczęły od zwiedzania skansenu w Chabówce. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o wysłużonych pociągach, którym energii dostarczały węgiel i para, a które nadal są na chodzie. „Staruszki” są wykorzystywane, np. przy kręceniu filmów.

Z Rabki na Maciejową wędrowaliśmy głównym szlakiem beskidzkim. Pogoda nam sprzyjała, i mimo deszczowych prognoz, świeciło słońce, i była fantastyczna widoczność. W dali widać było Babią Górę i Luboń Wielki. Zmęczeni, odpoczywaliśmy przy grillu smażąc kiełbaski, a z samej Maciejowej podziwialiśmy panoramę Tatr.

Można powiedzieć, że rozpoczęliśmy wakacyjny sezon.

Wiadomość z dnia: 2016-06-06 12:05:36.

PIERWSZAKI w MINI ZOO

W piątek 17.06.2016 dzieci z klas pierwszych korzystając z pięknej pogody, integrowały się na wspólnej wycieczce. Wybraliśmy się do Mini Zoo – Zwierzyńca Kopytkowo. W gospodarstwie agroturystyczno-edukacyjnym oglądaliśmy nie tylko różne zwierzęta, ale również podziwialiśmy atrakcyjne tereny turystyczne relaksując się z dala od codziennego zgiełku. Zobaczyliśmy zwierzęta, poznaliśmy ciekawostki z ich życia, a także mogliśmy je karmić i głaskać. Bardzo podobały nam się: daniel Rudolf, kucyk Błystka, osiołek Leonek, kangur Maciuś, koza Tola, baran Szymuś oraz świnki- Jacek i Peppa. Zobaczyliśmy także pawie, złote bażanty, strusie, szynszyle, mogliśmy głaskać malutkiego szopa pracza.

Zwiedzanie wiązało się również z innymi atrakcjami - podczas spotkania z pszczelarzem poznaliśmy etapy miodobrania, degustowaliśmy wafle z miodem, jedliśmy kiełbasę z grilla. Wszystkie te atrakcje przeplataliśmy aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu grając w piłkę, spacerując i bawiąc się na placu zabaw.

Wiadomość z dnia: 2016-06-06 12:05:36.

DZIEŃ SPORTU W ZPO W BORZĘCIE

W czwartek 16 czerwca 2016 roku od godz. 8.00 - 12.30 na boisku szkolnym naszej placówki świętowaliśmy Dzień Sportu. Rozpoczęliśmy od przygotowania boiska dla uczestników i kibiców, sprzętu i przyborów sportowych. Po rozgrzewce mogliśmy rozpocząć sportową rywalizację uczniów klas IV-VI, w której udział był ogólnodostępny. Program dnia przewidywał:


- biegi sztafetowe ( 4x400m)
- piłkę nożną dziewcząt i chłopców
- skok w dal z miejsca
- koszykówkę
- siatkówkę


Rozgrywki były dostosowane do wieku i umiejętności uczniów aby każdy z nich znalazł coś dla siebie. Panowała miła, sprtowa atmosfera, kulturalny doping i zasady fair play.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 335341