Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-05-16 00:22:53.

RODZICE I DZIECI, POWIETRZE BEZ ŚMIECI

W klasach I – III zrealizowany został projekt edukacyjny „Powietrze bez śmieci”. Jego celem było przybliżenie dzieciom tematyki zanieczyszczenia powietrza. Poprzez działania praktyczne, eksperymenty, filmy edukacyjne, zajęcia plastyczne i obserwacje uczniowie poszukiwali odpowiedzi na podstawowe pytania: Czym jest smog? W jaki sposób powstaje? Jak z nim walczyć? Jak dbać o siebie, gdy jesteśmy narażeni na jego działanie?

Problem jakości powietrza w naszym regionie jest bardzo duży i dlatego ważna jest edukacja dzieci już od najmłodszych lat. Być może wiedza, którą dzieci zdobyły podczas zajęć to pierwszy krok w walce o czyste powietrze.

Wiadomość z dnia: 2018-04-26 18:06:03.

I MIEJSCE TOMASZA CEGIELSKIEGO

W MAŁOPOLSKIM KONKURSIE HUMANISTYCZNYM !!!!

Pierwszy raz w historii Zespołu Placówek Oświatowych w Borzęcie mamy laureata prestiżowego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Mieliśmy już kilku finalistów , ale laureata jeszcze nie.

Tomasz Cegielski uzyskał tytuł laureata w/w konkursu z lokatą I miejsca. Pokonał 3773 uczestników. Tytuł laureata wywalczyło sobie tylko 22 uczniów. Tomek z sukcesem napisał trzy etapy : szkolny, powiatowy i wojewódzki. W ostatnim etapie uzyskał 78 ma 80 możliwych do uzyskania punktów. Pracował na ten tytuł prawie cały rok szkolny . Nagrodę i stosowne zaświadczenie odebrał w Nowym Sączu w dniu 27 kwietnia br. Tym samym wywalczył sobie ocenę celującą z języka polskiego, wstęp do dowolnej szkoły ponadpodstawowej oraz zwolnienie z humanistycznej części egzaminu w klasie ósmej. 

Tomku gratulujemy wielkiego sukcesu!!!

Wiadomość z dnia: 2018-04-26 18:06:03.

ŚWIETUJEMY PO ANGIELSKU

Zakończył się pierwszy etap całorocznego projektu "Świętujemy po angielsku". 23 kwietnia odbyło się ostatnie - czwarte święto -Dzień Świętego Jerzego - Święto Anglii. Uczniowie przygotowali piosenkę zespołu The Beatles, wiersz do szekspirowskiego teatru czy wystawę symboli Londynu, wystroili też sale w piękne gazetki i róże oraz sprawdzili swoją wiedzę podczas quizu wiedzy o Anglii. W ostatecznym podsumowaniu punktów prowadzi klasa 6,ale to jeszcze nie koniec rywalizacji, drugi etap odbędzie się w ramach Dnia Brytyjskiego w czerwcu. Powodzenia! Good Luck!


Wiadomość z dnia: 2018-04-26 18:03:35.

SUKCES ZUZANNY GUBAŁY Z KLASY V

Tegoroczny IX Gminny Konkurs Literacko-Historyczny ,, 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI. A JAK TO SIĘ ZACZĘŁO? CZYLI ŚLADAMI POLSKICH LEGEND” jak zawsze składał się z dwóch etapów. Etap szkolny odbył się 6 lutego i uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klasy V. Do kolejnego etapu, który odbył się 25 kwietnia w Krzyszkowicach zakwalifikowali się : Zuzanna Gubała, Alicja Kluzik, Anna Weszka I Paweł Żądło.

Uczniowie klasy V znaleźli się wśród 30 najlepszych finalistów w Gminie Myślenice. Wypełnili test, składający się z 16 wieloetapowych zadań. Treść zadań stanowiło 11 legend polskich i materiał z historii dotyczący początków państwa polskiego – do końca panowania Kazimierza Wielkiego, kultury średniowiecznej oraz panowania Jagiellonów – do końca 1572r. Zuzia Gubała wywalczyła wyróżnienie!!! Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Życzymy dalszych sukcesów.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 503732