Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-05-31 23:50:08.

KONKURS ORTOGRAFICZNY I MATEMATYCZNY

17 i 18 maja 2018 najlepsi uczniowie klas III próbowali swoich sił w XXIV Miejsko - Gminnym Konkursie Ortograficznym i Matematycznym w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach.

Celem konkursu ortograficznego było m. in. rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językiem polskim oraz sprawdzenie swoich umiejętności w zakresie poprawności ortograficznej. Uczniowie, pisząc test, musieli się wykazać nie tylko znajomością ortografii, ale także umiejętnością rozumienia tekstu, rozwiązywaniem rebusów, krzyżówek i zagadek. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Cygan, Wiktoria Sztab, Oliwia Suder i Laura Figuła.

Celem konkursu matematycznego było rozwijanie zainteresowań matematycznych, umożliwienie wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi podczas rozwiązywania zadań tekstowych. Z naszej szkoły do konkursu matematycznego przystąpili: Laura Figuła, Konrad Bartosz, Eryk Suruło i Szymon Tabak.

Przygotowanie do konkursów wymagało od uczniów systematycznej i wytrwałej pracy, która w finale przyniosła znakomite rezultaty i pozwoliła na odniesienie sukcesu. W konkursie matematycznym Laura Figuła zajęła I miejsce a Eryk Suruło III miejsce.

GRATULUJEMY SUKCESÓW!

 

 

Wiadomość z dnia: 2018-05-31 23:50:08.

KONCERT „BAJKOWE MELODIE NA MORZA DNIE” 

Czwartek, 17.05.2018, na długo pozostanie w pamięci wielu uczniów naszej szkoły. Tego dnia 5- latki, 6- latki oraz I i II klasa pod opieka swoich wychowawców wybrali się do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu na koncert pt.: „Bajkowe opowieści na morza dnie. Był to edukacyjny spektakl muzyczno – ekologiczny pełen atrakcji dla najmłodszych widzów. Główni bohaterowie przedstawienia – Posejdon i Syrenka – przekazali uczestnikom koncertu wiedze z zakresu ekologii, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki środowiska morskiego. Wykorzystali do tego popularne melodie i piosenki, znane wszystkim dzieciom, takie jak „Wspaniały Świat”, „Na morza dnie”, „Moja planeta” czy „Krąg życia”. Nowe aranżacje tych utworów zaprezentowali soliści w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego. Dzieciom towarzyszyły niesamowite emocje! 

Wiadomość z dnia: 2018-05-16 01:35:44.

MYŚLĘ – WIĘC CZYTAM!

Już kolejny raz w Gminnym Konkursie „Wiem, co czytam” wzięła udział przedstawicielka naszej szkoły. Konkurs, organizowany przez Szkołę Podstawową w Drogini, adresowany jest do wszystkich uczniów klas II z terenu Gminy Myślenice. W tym roku reprezentowała nas Ania Długosz.

Uczestnicy muszą wykazać się doskonałymi umiejętnościami pracy z tekstem: czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania informacji, budowania logicznej wypowiedzi itp. Zadania składają się z 5 części, więc trzeba pracować szybko i bezbłędnie.

Konkurs jest bardzo trudny, ale nasza Ania poradziła sobie doskonale – zajęła I miejsce!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Wiadomość z dnia: 2018-05-16 01:27:30.

CO TY WIESZ O WYSPIAŃSKIM ?

No właśnie. Co wiemy o Wyspiańskim? Uczniowie naszej szkoły wiedzą dużo, ale z pewnością nie wszystko. 10 maja w Muzeum Narodowym w Krakowie odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim "Co Ty wiesz o Wyspiańskim?" zorganizowany przez dział edukacji tej placówki. Do konkursu zaproszono szkoły podstawowe z Krakowa i okolic. Uczennice VI klasy: Róża Gołąb, Natalia Surówka, Klaudia Ćwierz i Weronika Leśniak reprezentowały ZPO w Borzęcie w pierwszym tego typu konkursie odpowiadając na różnorodne pytania dotyczące życia i twórczości tego znanego krakowskiego artysty. Organizatorzy konkursu przygotowali dla uczestników oprócz tradycyjnych pytań kalambury, puzzle i układanki. Nad wszystkim oczywiście czuwało jury przyznające punkty za prawidłowe odpowiedzi. Dziewczyny zaprezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności walcząc dosłownie o każdy punkt co ostatecznie pozwoliło na zdobycie III miejsca. Uczennice zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy! 

Trzeba wspomnieć, że przygotowanie do konkursu wymagało od drużyny zapoznania sie z bogatą bibliografią dotycząca Naszego Patrona, znajomości fragmentów "Wesela", listów, jakie pisał Wyspiański do swoich przyjaciół oraz obejrzenia wnętrza kościoła o. o. Franciszkanów i wystawy dzieł Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie. Mimo wszystko warto było!

Dodatkową atrakcją konkursu było zwiedzanie wystawy "Wyspiański"- szlakiem zagadek z przewodnikiem muzealnym.

Zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach, zwłaszcza tych, które dotyczą Naszego Patrona.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 503725