Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-06-05 23:57:01.

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

29 maja 2018 roku w naszej szkole mieliśmy wizytę Pana Wiktora Siłuszyka z Nadleśnictwa Myślenice. Przy zdjęciach z prezentacji ekosystemu leśnego uczniowie mieli okazje usłyszeć o znaczeniu lasu w gospodarce i codziennym życiu człowieka. Pan leśniczy przedstawił słuchaczom, w jaki sposób las ma wpływ na stan powietrza i wody. Pan Siłuszyk w Nadleśnictwie pełni również rolę starszego specjalisty edukacji i ochrony przyrody. Uczniowie byli zachęcani i prowokowani do zastanowienia się i udzielenia odpowiedzi na pytania, np.: czy zdrowe drzewa można wycinać w lesie?, która choinka świąteczna jest bardziej ekologiczna „sztuczna” czy „żywa”?, czy każdy las iglasty jest borem?. Podczas spotkania omówiono życie niektórych mieszkańców lasu. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały prezenty z tematyką leśną.
Uczniowie podziękowali skromnym kwiatkiem i życzliwymi słowami za przybycie Szanownemu Gościowi.

Wiadomość z dnia: 2018-06-05 23:53:44.

MAM TALENT – CZĘŚĆ II 

W środę 30.05.2018 r. odbyło się drugie spotkanie w bieżącym roku szkolnym realizujące program „Mam Talent”. Podczas tej edycji uczestnicy prezentowali talenty niezwiązane bezpośrednio z muzyką, grą na instrumencie, śpiewem, tym razem na sali gimnastycznej uczniowie pokazali swoje możliwości w zakresie czytelnictwa, sportu (futbolu w wykonaniu dziewczęcym i chłopięcym), były prezentowane prace plastyczne, gimnastyka grupowa, pojawiły się trofea uzyskane z różnych zawodów i konkursów: medale i dyplomy, byli i tacy, którzy podzielili się swoim zamiłowaniem do zwierząt opowiadając z pasją o nich. Każdy kto był zainteresowany, miał możliwość zaprezentować się przed forum szkolnym. Uczestnikom należą się podziękowania za odwagę, otwartość i podzieleniem się z innymi swoimi pasjami, które by nie zaistniały bez osobistych talentów. Każdy kto się w ten sposób prezentował szczególnie wie, że nie jest to tak łatwe, że towarzyszą wtedy emocje i niepokój, aby dobrze wypaść. Tym bardziej jeszcze raz dziękujmy wszystkim występującym.
Przeprowadzeniem spotkania „ Mam Talent”, zapowiadaniem kolejnych uczestników zajmował się Samorząd Uczniowski.

Wiadomość z dnia: 2018-06-01 10:52:51.

KONKURS RECYTATORSKI – FINAŁ

To już ostatnie spotkanie z laureatami konkursu recytatorskiego.

28 maja 2018 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Miejsko-Gminnym Konkursie Recytatorskim „Myślenicki Laur Recytacji 2018”. Wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie otrzymała Kaja Wojtycza z klasy III B.

Sukces cieszy nas, tym bardziej że w tegorocznych eliminacjach finałowych konkurowało ze sobą ponad 250 uczniów. Kai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiadomość z dnia: 2018-05-31 23:50:08.

II MIEJSCE ANNY WESZKA

W sobotę 19 maja br. odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Literackiego ,,Smak Niepodległości” zorganizowanym przez Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Ania Weszka z piątej klasy zajęła II miejsce za pracę literacką pt. ,,Borzęckie kapliczki na straży wiary i niepodległości”.

Młodej ,,pisarce” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 503722