Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-06-14 13:15:06.

DOBCZYCKA OLIMPIADA GIMNASTYCZNA – 13 CZERWCA 2018

Celem olimpiady była popularyzacja gimnastyki i uświadomienie potrzeby jej uprawiania w całym okresie szkolnym, umiejętność zapamiętywania układów ćwiczeń i dbania o własne ciało i zdrowie oraz zapobieganie wadom postawy.

Dzieci rywalizowały w siedmiu konkurencjach:

- ćwiczenia wolne

- równoważnia

- skoki : przez kozła, na skrzynię, z batutu

- drabinki

- drążek

- ścieżka zwinnościowa na czas

Naszą szkołę reprezentowali : Wiktoria i Jagoda Cegielska, Amelia Kuchnia, Wiktoria Sztab, Zuzanna Korus, Kamil i Konrad Zlezarczyk. W miarę trwania zawodów ustępował stres i dzieci mogły pokazać całą gamę swoich umiejętności. Wszyscy zaliczyli konkurencje i otrzymali dyplomy uznania, a K.Zlezarczyk zdobył indywidualnie II miejsce – srebrny medal.

 

Wiadomość z dnia: 2018-06-13 15:27:11.

WYCIECZKA DO ZATORU

Spośród różnorodnych sposobów realizacji celów kształcenia i wychowania w edukacji wczesnoszkolnej wycieczki zajmują jedno z czołowych miejsc. Celem podróży do Zatoru było: poznawanie czasów prehistorycznych, przybliżenie świata antycznego i świata owadów. W dniu 12.06.2018 dzieci z klas I i II wraz z wychowawcami i opiekunami o brzasku dnia wyruszyły na całodniową wycieczkę do Zatoru, której program został wcześniej przygotowany przez opiekunów. Nie przestraszyły się deszczowej porannej aury. Po około dwóch godzinach jazdy uczniowie dotarli do miejsca docelowego. Przygodę w Zatorze rozpoczęliśmy zgodnie z harmonogramem od kina 5D. Krótki film o dinozaurach przedstawił historię życia tych stworzeń na Ziemi oraz dostarczył nam niezapomnianych wrażeń w postaci efektów specjalnych. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie domku do góry nogami. Jakże wielkie było nasze zdziwienie, gdy wszystkie meble były na suficie. Następnie udaliśmy się do Dinozatorlandu, gdzie znajdują się największe w Polsce ruchome dinozaury. Mogliśmy je obejrzeć, dotknąć, wysłuchać ciekawych opowieści przewodniczki i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej, bo czekały na nas kolejne atrakcje. Park Owadów to miejsce gdzie możemy zobaczyć ruchome i brzęczące owady. Największym powodzeniem na tej wycieczce cieszył się Lunapark. Tam pod czujnym okiem opiekunów mogliśmy korzystać z różnych atrakcji (karuzela, salony gier, gokarty, strzelnice, place zabaw itd.) Co dobre, szybko się kończy, a więc i nasza zabawa nie mogła trwać wiecznie. Czas minął bardzo szybko, pomimo nie sprzyjającej pogody, a humory nam dopisywały. Wycieczka ta pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

Wiadomość z dnia: 2018-06-12 09:28:53.

NA HISTORYCZNYCH SZLAKACH

 

11 czerwca uczniowie klas IVA i IVB zwiedzali niezwykłe miejsca Ziemi Myślenickiej. W towarzystwie przewodnika, pana Marka Stoszka, pasjonata historii, znawcy Ziemi Myślenickiej, wędrowali po Drogini, Osieczanach i Myślenicach.

W Osieczanach „zdobyli” kopiec Piłsudskiego, który mieszkańcy Osieczan usypali w latach 30-tych, na wieść o sypaniu kopca w Krakowie. W Drogini-Banowicach, na największym cmentarzu Ziemi Myślenickiej z czasów I wojny światowej, poznali historię bitwy określanej jako „cud nad Rabą”. W Myślenicach odszukali nagrobki wybitnych myśleniczan Andrzeja Średniawskiego, Andrzeja Marka, zatrzymali się przy tablicy informującej o powstańcach styczniowych. W kościele parafialnym oddali pokłon Pani Myślenickiej, a zwiedzanie zakończyli przy Pomniku Niepodległości, postawionym w 10-ta rocznicę odzyskaniu niepodległości.

Pan Marek obiecał, że we wrześniu odwiedzi nas w szkole i opowie o ciekawych zabytkach naszej Małej Ojczyzny.

 

Wiadomość z dnia: 2018-06-12 09:27:25.

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

 

8 maja na myślenickim Rynku spotkało się 723 miłośników czytania. Wśród nich znalazło się 46 uczniów naszej szkoły. Wszyscy zjawili się z ulubionymi książkami, aby przez 10 minut oddać się ulubionej lekturze.

Narodowe czytanie, bo to ogólnopolska akcja czytelnicza, przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach, a o pożytkach płynących z czytania przypomniała p. Dyrektor Biblioteki. O swoich doświadczeniach z literaturą opowiadali p. Burmistrz Maciej Ostrowski oraz p. Starosta Józef Tomal.

Organizatorzy, redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” podkreślają, że w akcji chodzi o to, „by uczniowie miło poczytali w gronie koleżanek i kolegów […] By uczniowie, którzy na co dzień, zobaczyli, że nie są jedynymi, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować”.

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 503724