Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-12-06 14:50:42.

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO MULTIKINA

4 grudnia klasy III i klasa II pojechały do krakowskiego Multikina na interaktywny seans edukacyjny pt. „Wielka przygoda małego żółwika - Tomek poznaje Polskę”.

Podczas show uczniowie poznali najciekawsze i najbardziej znane miejsca w Polsce, takie jak: Kraków, Warszawę, Toruń i Gdańsk. Utrwalili sobie popularne legendy polskie i dowiedzieli się, jak to się stało, że Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Młodzi widzowie wraz z żółwiem Tomkiem odbyli niesamowitą przygodę w trakcie jego podróży po Wiśle. Uczniowie zgłębili wiedzę na temat krajobrazów w Polsce, przyswoili wiadomości na temat kierunków geograficznych i dowiedzieli się, jak należy odczytywać mapę. Podczas show zwrócono uwagę, jak należy zachować się nad wodą i uwrażliwiono na to, że nie należy śmiecić i zanieczyszczać środowiska. Spotkanie z żółwiem Tomkiem posiadało wiele elementów interakcji. Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w multimedialnym show i odpowiadać na zadawane pytania, utrwalać poznaną wiedzę dzięki licznym quizom i zagadkom.

Na pamiątkę wspólnej przygody z żółwikiem dzieci otrzymały książeczkę – grę planszową z ciekawymi zadaniami do wykonania w domu. Wycieczka była bardzo udana - wszyscy wrócili do domu zadowoleni z mile spędzonego czasu.

Wiadomość z dnia: 2017-12-04 23:10:16.

ŚWIĘTUJEMY PO ANGIELSKU

Rozpoczęła się realizacja całorocznego projektu językowego "Świętujemy po angielsku". Pierwszy etap już za nami, a był to St. Andrew 's Day - Dzień Świętego Andrzeja, czyli Dzień Szkocki, który przerodzil się w Tydzień Szkocki. Przez ostatni tydzień listopada w każdej klasie odbyły się lekcje związane z historią i kulturą tego kraju. Nic więc dziwnego, że na korytarzach można było dostrzec uczniów ubranych w kraciaste spódniczki (kilty), chrupiących owsiane ciasteczka i podrygujacych do skocznej muzyki granej na dudach. Oprócz tego dzieci wykonały piękne gazetki i rozwiązały quiz o Szkocji. Wszystkie zadania były punktowane, ponieważ projekt zaplanowany został w formie rywalizacji klas. Kolejny etap - Dzień Walijski i możliwość zdobycia następnych punktów -już w marcu :-)

Wiadomość z dnia: 2017-12-03 22:25:02.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

"Na świętego Andrzeja, pannom z wróżb nadzieja" - głosi staropolskie przysłowie, ale podczas zabawy andrzejkowej w naszej szkole świetnie bawili się i chłopcy i dziewczyny. Mnóstwo ciekawych wróżb przygotowali uczniowie klas 4b, 6 i 7. Były więc i tradycyjne serduszka z imionami, lanie wosku, karty czy kubeczki, ale też i mniej znane wróżby z balkonami, kostkami, cukierkami i świeczkami. Najważniejsze jest jednak to, że wszystkim nam wywróżono same szczęśliwe, radosne i pozytywne wydarzenia na cały następny rok!

Wiadomość z dnia: 2017-12-03 22:23:56.

MAM TALENT

W scenerii zabawy andrzejkowej 30 listopada 2017 roku Samorząd Uczniowski przeprowadził prezentację chętnych we wspólnej zabawie „ MAM TALENT”. Dwa tygodnie wcześniej ogłosił dla wszystkich uczniów klas I-VII zaproszenie do udziału. Śpiew, taniec i umiejętność gry na instrumencie muzycznym były tematem, którym chętnie dzielili się z widownią uczestnicy (w maju przyszłego roku będą mogli zaprezentować inne posiadane talenty np.: sportowe. plastyczne i inne.
Przedstawić własny talent to przede wszystkim pokazać swoje zainteresowania, możliwości, to też umiejętność przełamywania się, pokonywania tremy w występach przed widownią. Dla widzów natomiast to wielka przyjemność zobaczyć człowieka z pasją, jego indywidualność.
Wielkie oklaski zatem dla wszystkich, którzy wystąpili, propagują Oni  realizację pragnień, może i drogi prowadzącej do spełnienia marzeń, wielkie oklaski dla Nich, a w szczególności dla najmłodszych, dla których występ był szczególnym przeżyciem.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 439426