Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - przedszkole

Wiadomość z dnia: 2017-11-10 13:30:50.

„KTO TY JESTEŚ? - POLAK MAŁY....”

Dnia 10.11.2017r. w najmłodszej grupie odbyły się zajęcia dydaktyczne poświęcone Świętu Odzyskania Niepodległości. Na początku maluchy obejrzały film o naszych symbolach narodowych, wysłuchały legendy o założeniu naszego państwa. Następnie dzieci dowiedziały się, że Polska została podzielona i zniknęła z map świata na ponad 100 lat. Po dziesiejszej „lekcji” najmłodsze przedszkolaki już wiedzą, że święto 11 listopada jest ważne dla wszystkich Polaków. Na zakończenie zajeć przedszkolaki w godnej postawie wysłuchały hymnu Polski. Dzień wcześniej maluszki wykonały piękne flagi Polski, które zdobią korytarz przedszkolny.

Wiadomość z dnia: 2017-11-09 14:04:25.

W PRZEDSZKOLU RUSZA „AKADEMIA AQUAFRESH”

Już od kilku lat nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Akademii Aquafresh". W obecnym roku szkolnym właśnie ruszyła VII edycja tego projektu, w związku z tym przedszkolaki biorą udział w konkursie, a zarazem w Akcji "Uśmiech Dziecka". Konkurs polega na publikacji pracy plastycznej i głosowaniu. Głosować może każdy - raz dziennie, z jednego adresu mailowego. Można również otrzymać dodatkowe punkty za zarejestrowanie paragonu za zakup produktów Aquafresh za minimum 15 zł. Wszystkich rodziców i znajomych prosimy o oddawanie głosów na naszą pracę konkursową. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Akademii Aquafresh w zakładce konkursy.

poniżej zamieszczamy link do strony, z której bezpośrednio można oddać głos na pracę naszych dzieci:

https://www.akademia-aquafresh.pl/konkurs-aqf/praca/97.html

Wiadomość z dnia: 2017-11-09 14:00:10.

REALIZACJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO

"CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

Zanieczyszczenie powietrza jest poważnym zagrożeniem, które może doprowadzić do różnych chorób u wielu osób. Na szczęście można się przed nim uchronić lub zminimalizować jego efekty. Wystarczy zmienić swoje nawyki i skorzystać z nowoczesnych, inteligentnych rozwiązań. Dlatego też w naszej pacówce przeprowadziliśmy zajęcia uświadamiające dzieciom, jak chronić świat przed nadmierną ilością spalin, dymów i gazów emitowanych bezpośrednio do atmosfery. Dzieci poznały źródła i skutki zanieczyszczenia powietrza, a w oparciu o filmiki ii programy multimedialne zastanawiały się, jak uchronić naszą planetę przed smogiem. Na zakończenie zajęć, ku przestrodze kolejnych pokoleń sześciolatki przygotowały dwa plakaty ukazujące kontrastowo odmienne światy: piękny i czysty oraz ten zasłonięty dymem i spalinami.

Cieszy fakt, że dzieci od najmłodszych lat wykazują duże zrozumiemie dla tak trudnych i poważych spraw.

Wiadomość z dnia: 2017-10-29 20:57:32.

ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 27.10.2017r. w naszej placówce odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci najmłodszych - pasowanie na przedszkolaka. Wydarzenie to w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości, dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w naszej placówce. Każda z grup zaprezentowała ówcześnie przygotowany, przepiękny występ artystyczny. Zwieńczeniem imprezy, było otrzymanie, wręczanych przez Pana Dyrektora Krzysztofa Halka, upominków w postaci: odznak, czapeczek oraz słodyczy. Wydarzenie dostarczyło nam wszystkim, wiele wzruszających momentów oraz mnóstwo radości.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 472194