Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Kalendarz Szkolny
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2019-01-14 09:42:05.

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

Już po raz 6 Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt w schronisku w Harbutowicach. W zimowej akcji "Gwiazdka dla zwierzaka" wzięło udział 24 dzieci, wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne słodycze. Bardzo dziękujemy za wrażliwość i dobre serce dla psów i kotów i zapraszamy na kolejną akcję przed wakacjami :-)

Wiadomość z dnia: 2019-01-14 09:39:27.

JASEŁKA

21 grudnia 2018 roku, u nas w szkole, miała miejsce inscenizacja teatralno–muzyczna o Narodzeniu Pana Jezusa przygotowana przez panią Katechetkę. W główne role wcieliła się młodzież z klas VI – VIII, dzielnie wspomagana przez wybranych przedstawicieli z klas I, IV i V. Widzowie oglądali spektakl z wielkim zainteresowaniem, ponieważ w tym roku wyjątkowość jego polegała na rezygnacji z dialogów, a skupieniu się na ruchu: tańcu i grze aktorskiej. Pantomima z elementami tańca, przy odpowiednio dobranej muzyce, okraszona była jedynie gdzie niegdzie krótkimi cytatami z Pisma Świętego. Całość przedstawienia pobudzała wyobraźnię, skłaniała do myślenia, zadumy i docierała do najgłębiej skrytych w widzach emocji.


Wiadomość z dnia: 2018-12-20 09:44:51.

III MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE LITERACKIM 

Anna Weszka z klasy VI wywalczyła III miejsce w Gminnym Konkursie Literackim ,,Jestem Patriotą” , który organizowała Szkoła Podstawowa w Osieczanach. "A i moje podejście do języka polskiego też się zmieniło… Piąteczka na semestr murowana” – pisała w swoim konkursowym opowiadaniu Ania. Gratulujemy nagrody i śródrocznej oceny celującej z języka polskiego.

Wiadomość z dnia: 2018-12-20 09:30:03.

REALIZACJA PROGRAMU „NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ”

Rokrocznie w naszej placówce realizowany jest program „Nie pal przy mnie proszę”. Inicjatorem jest Państwowa Inspekcja Sanitarna we współpracy z resortem edukacji. Celem głównym jest nagłośnienie problemu palenia tytoniu i ukazanie jego negatywnych skutków.

Palenie tytoniu to poważny problem społeczny. Przynosi szkody zdrowotne i straty ekonomiczne. Obecnie w Polsce pali około 29% dorosłej populacji (9 mln ludzi). Problem dotyczy również dzieci i młodzieży. Niektórzy z nich po pierwszego papierosa sięgnęli przed ukończeniem 10 roku życia. Niepokojącym zjawiskiem jest również bierne palenie, które naraża zdrowie 4 milionów polskich dzieci.

Widząc problem nauczyciele klas I-III ukazują dzieciom skutki palenia, tłumaczą ich szkodliwość, uczą asertywnego zachowania. Uczniowie wykonują plakaty, które mają zniechęcić potencjalnych palaczy. Prace te zostały umieszczone na korytarzu szkolnym, gdzie zapoznają się z nimi również rodzice. Sugestywność prac dzieci przemawia do wyobraźni odbiorców i może pozwoli choć trochę ograniczyć problem.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 650026