Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-02-28 15:08:51.

XVII DZIEŃ PATRONA

28.02.2017 roku obchodziliśmy XVII Dzień Patrona placówki Stanisława Wyspiańskiego. Od 17 lat uczniowie starszych klas szkoły podstawowej sprawdzają swoją wiedzę na temat swojego Patrona. Wszechstronna twórczość Stanisława Wyspiańskiego, jego dokonania na polu literatury, malarstwa, grafiki i teatru stanowią nie lada wyzwanie dla uczniów klasy IV, V i VI. Turniej podzielony był na trzy rundy. W pierwszej należało odpowiedzieć na 9 pytań dotyczących życia i twórczości Wyspiańskiego. Na tym etapie najlepsza okazała się klasa IV. Druga runda wymagała od uczniów rozwiązania pięciu zadań min.: rozpoznawania gatunków kwiatów w dziełach Wyspiańskiego, charakteryzowana dzieł plastycznych czy znajomości miejsc i osób związanych z artystą. Po tej rundzie klasa IV i V uzyskały tę samą liczbę punktów zostawiając w tyle klasę VI. W III rundzie drużyny próbowały naśladować artystyczne umiejętności Wyspiańskiego w zadaniach literackich, teatralnych i plastycznych. W tym roku drużyny wcielały się w postać Wyspiańskiego i członków rodziny by pozować do rodzinnej fotografii, przedstawiały scenkę z dramatu "Wesele", komponowały wycinankę wzorując się na "Zielniku" Wyspiańskiego wreszcie spisały swoje wrażenia z Dnia Patrona. Po zaciętej rywalizacji XVII Turniej Wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim wygrała drużyna klasy V w składzie: Małgosia Bednarz, Róża Gołąb, Natalia Rokosz i Natalia Surówka. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje artystyczne pasje. Cieszę się, że od tylu lat uczniowie chcą poszerzać swoją wiedzę, doskonalić umiejętności i czerpać inspirację z bogatej twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Wiadomość z dnia: 2017-02-27 13:43:52.

MAM TALENT

24 lutego odbył się w naszej placówce konkurs MAM TALENT” zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Zainteresowanie było ogromne, swój udział zgłosiło 32 uczniów. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI. W jury zasiedli: pan Dyrektor, pani Kama Zdziebko, pan Gabriel Ćwierz. Konkurs poprowadziły w sposób profesjonalny uczennice klasy piątej: Klaudia Ćwierz i Róża Gołąb. Uczestnicy konkursu zaprezentowali się w różnych dyscyplinach: taniec, śpiew, układy gimnastyczne, gra na instrumencie, walka karate, żonglerka piłeczkami, a także prezentacja słowna swoich talentów i osiągnięć. Atmosfera na sali była gorąca, uczniowie dopingowali brawami, z zainteresowaniem śledzili przebieg konkursu i nawet nie chcieli przerwy! Poziom występów był bardzo wysoki.   Jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wiele osób zasługiwało na najwyższe uznanie. Po długich i burzliwych dyskusjach ogłoszono werdykt. W kategorii klas młodszych wygrała grupa taneczna dziewcząt z klasy IIIa, natomiast z klas starszych: Tomasz Cegielski - gra na pianinie i Róża Gołąb - układ taneczny do muzyki. Laureaci otrzymali drobne upominki rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy czekolady. To były występy wyjątkowo piękne, perfekcyjnie przygotowane i z sercem zaprezentowane.                              

Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach odbędą się następne edycje konkursu, ponieważ uczniowie już planują swoje występy.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW!

Wiadomość z dnia: 2017-01-26 10:30:39.

WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

Że chcą kochać i kochają!

14 lutego w naszej szkole przepełniona listami walentynkowa skrzynka została otwarta. Liczba liścików, serduszek, życzeń przeszła najśmielsze oczekiwania. Obładowane torbami Justynka i Natalka odwiedzały każdą klasę i wręczały karteczki z życzeniami. Radość, niepewność i nadzieja..., te uczucia towarzyszyły wszystkim. Czyż nie jest miło otrzymać wyrazy sympatii od innych?

Oby ta atmosfera miłości i ciepła została w nas na dłużej.

Wiadomość z dnia: 2017-01-26 10:30:39.

DRUGAKI Z KOLEJNĄ WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

To już trzecie spotkanie klas drugich z przedszkolakami. Tym razem, w ramach realizacji projektu „Z książką na TY” drugaki dały popis pięknego czytania, wcielając się w rolę zwierzątek z bajki „Tupcio Chrupcio nie chce jeść” Anny Casalis.

Główny bohater utworu myszka Tupcio Chrupcio był wielkim niejadkiem. Jednak kiedy dowiedział się, że inne zwierzęta w lesie nie mają co jeść gdy nadchodzi zima, przestał grymasić – historia ta uświadomiła dzieciom wartość posiłków. Następne spotkanie z ciekawą książką już za miesiąc.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394011