Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-10-20 10:29:12.

SZKOLNE ELIMINACJE DO TURNIEJU BRD

13 października dziewięciu uczniów klas V – VII uczestniczyło w szkolnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej przebiegał w dwóch etapach: pisemnym, obejmującym 2 testy wiedzy z zakresu przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów oraz praktycznym – jeździe na rowerze po torze przeszkód.

Najlepiej w turnieju wypadła Justyna Madej z klasy VII zdobywając w testach 25 punktów, bezbłędnie pokonując tor przeszkód oraz Maksym Łapa z V klasy – 21 punktów w testach i również bezbłędny przejazd rowerem.

4 – osobowa drużyna w składzie: Justyna Madej, Agnieszka Mistarz, Maksym Łapa i Bartłomiej Opryszek wywalczyła awans do kolejnego etapu turnieju i będzie reprezentować naszą szkołę w gminnych eliminacjach do Turnieju BRD w kwietniu.

Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Wiadomość z dnia: 2017-10-19 00:53:42.

WYCIECZKA NA SUCHA POLANĘ

Sucha Polana to idealne miejsce na jesienne wypady. 17 października klasa VI przeszła historycznym szlakiem „Śladami Żołnierzy AK” spod DW „Pod Kamiennikiem” na Równicę (to inna nazwa Suchej Polany). Miejsce przybliża dzieje walk partyzanckich myślenickiego oddziału AK „Murawa”. Uczniowie zapoznali się z pamiątkową tablicą, obejrzeli ołtarz polowy oraz kamienne głazy upamiętniające oddziały partyzanckie, które na Polanie miały przeglądy.

Nie zabrakło również czasu na zapalenie ogniska, niektórzy rozpalali je pierwszy raz, zbieranie grzybów i mecz piłki nożnej.

Wiadomość z dnia: 2017-10-18 14:39:31.

WYCIECZKA SIÓDMEJ KLASY

Piękna, słoneczna pogoda, kolorowe liście i babie lato - to wymarzona aura na ognisko klasowe, które zorganizowaliśmy w dniu 17 października 2017 roku. Celem wycieczki była integracja uczniów. Wszyscy świetnie się bawili podczas tradycyjnych zabaw ruchowych (ciuciu - babka, chowany, badminton ), gier planszowych (monopol) czy zabaw logicznych (20 pytań). Mieliśmy dużo siły i energii bo na drugie śniadanie upieklismy sobie kiełbaski, ziemniaki, grzanki i tosty. Zaczęliśmy również przygotowania do akademii 11 Listopada śpiewając pieśni patriotyczne przy akompaniamencie gitary. Na obiad wróciliśmy do szkoły, chociaż baaardzo nam się nie chciało :-)

Wiadomość z dnia: 2017-10-14 17:51:32.

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Od 2013 roku, w tym dniu, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz z Jurkiem Owsiakiem zaprasza wszystkich do próby ustanowienia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą liczbę osób. Nasza szkoła, również w tym roku, zgłosiła swój udział w tej niezwykłej akcji i w poniedziałek w samo południe wszyscy uczniowie wspierani przez nauczycieli uczestniczyli w największej lekcji ratowania życia.
To wydarzenie było dla starszych uczniów okazją do przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie z młodszych klas przeszli wcześniej odpowiednie przeszkolenie w ramach realizowanego w szkole programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 463290