Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-10-29 20:51:29.

W DROGOWYM LABIRYNCIE PRZEPISÓW

27.10 odbył się ogólnoszkolny konkurs wiedzy na temat znajomości przepisów dotyczących ruchu drogowego. w konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły i wszyscy wykazali się świetną znajomością zasad poruszania się pieszych po drogach. Młodsze klasy układały puzzle, rozwiązały krzyżówkę i test, rozpoznawały pojazdy uprzywilejowane, telefony alarmowe i znaki drogowe. Wykazały się wiedzą niezbędną do bezpiecznego poruszania się po drogach. Wykonały takze prace plastyczne przedstawiające pieszych zachęcających do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Uczniowie klas starszych rozpoznawali znaki drogowe, układali hasła związane z ruchem drogowym, odpowiadali na pytania związane z ruchem drogowym i wykonywali plakietki zachęcające do noszenia odblasków. W konkursie największą wiedzą wykazała się klasa V otrzymując 30 punktów, klasa VII uzyskała 27,5 pkt., VI 27 pkt., a IV a 23 punkty. Najciekawsze plakietki wykonały klasy VI i VII. Gratulujemy.

Wiadomość z dnia: 2017-10-29 18:56:55.

WYCIECZKA DO WIELICZKI

25 października klasy IV a i IV b zwiedzały Kopalnię Soli kamiennej w Wieliczce. Schodząc w dół na głębokość 135 m pokonali 800 schodów i dotarli na poziom III kopalni gdzie rozpoczęli ok 3 km trasę turystyczną. Przemierzając labirynt solnych korytarzy uczniowie odkrywali przepiękne wnętrza podziemnego muzeum: komory, kaplice, solne jeziora oraz niesamowite rzeźby z soli. Przybliżyli sobie historię wielickiej kopalni, poznali legendy związane z tym miejscem, a także sposoby wydobywania soli dawniej i dziś. Czwartoklasistom najbardziej spodobała się Kaplica Sw. Kingi oraz solne rzeźby przedstawiające znane postaci z historii Polski. Był także czas na odpoczynek w podziemnym placu zabaw.

Niezapomniane wrażenia są gwarancją udanej wycieczki - a ta niewątpliwie taka była.

Wiadomość z dnia: 2017-10-23 10:38:49.

WYCIECZKA DO LASU

W czwartek uczniowie klasy I i II, wraz ze swoimi wychowawczyniami, wybrali się na wycieczkę do lasu. Wykorzystaliśmy piękną jesienną pogodę, by wspólnie spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Dzieci bawiły się świetnie, odkrywając piękno i tajemnice lasu, a ponieważ ich wyobraźnia nie zna granic, toteż „odkrycia” również były imponujące. Wspólne zabawy oraz zbieranie i segregowanie materiału przyrodniczego do lapbooków pochłonęło tyle energii, że pieczone kiełbaski smakowały wyjątkowo. Wspólna wycieczka była też okazją do lepszego poznania się dzieci i budowania dobrych koleżeńskich relacji. Po raz kolejny korzystaliśmy z gościnności p. Iwony Cegielskiej, za którą bardzo dziękujemy!

Wiadomość z dnia: 2017-10-20 10:32:21.

ODBLASKOWY KOROWÓD

W naszej szkole realizujemy kolejne zadania projektu „Odblaskowa szkoła 2017”. 18 października miał miejsce niecodzienny happening – wszyscy uczniowie utworzyli żywy znak drogowy. Prawie 130 uczniów ubranych w kamizelki odblaskowe wyszło na boisko i stworzyło układ przypominający znak ostrzegawczy „przejście dla pieszych”. Happening został sfotografowany z dachu szkoły – zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych na drodze poprzez nietypowe działania społeczności szkolnej.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 463307