Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-03-30 09:52:39.

KONKURS TAŃCA

W dniu 28 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach miał miejsce I gminny Konkurs Tańca Amatorskich Szkolnych Zespołów Tanecznych „Magia Tańca”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Ideą konkursu było krzewienie tańca jako formy spędzania wolnego czasu wśród dzieci i   młodzieży, integracja środowiska tanecznego, popularyzacja zespołowych form tanecznych, walorów artystycznych, repertuarowych i wychowawczych, konfrontacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych.

Uczniowie naszej szkoły z kl. III „a” prezentowali dwa układy taneczne:

  1. taniec ludowy w składzie: Kacper Ćwierz, Karol Ćwierz, Hubert Szatan, Kamil Zlezarczyk, Natalia Karcz, Julia Zbrożek, Wiktoria Zając, Amelia Kuchnia
  2. dowolny układ choreograficzny w składzie: Natalka Karcz, Julia Zbrożek, Wiktoria Cegielska, Amelia Kuchnia, Patrycja Ćwierz, Wiktoria Zając, Natalka Wierciak

Nasi uczniowie zdobyli dwa wyróżnienia, oraz najcenniejszą dla nich nagrodę publiczności.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy


Wiadomość z dnia: 2017-03-23 12:30:46.

CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM

Już po raz piąty uczniowie z klasy II odwiedzili swoich młodszych kolegów w przedszkolu. 24 marca w grupach 6 i 5-cio latków gościli drugacy z nowymi przygodami myszki o imieniu Tupcio Chrupicio. Tym razem marudna myszka z książki Marco Campanellego miała problemy ze snem. „Tupcio Chrupcio nie chce spać” przybliżył przedszkolakom problem wieczornego zasypiania. W prosty sposób młodsi koledzy dowiedzieli się, dlaczego nasz organizm potrzebuje snu oraz, że może on być przyjemny. Spotkanie z dziećmi było kontynuacją realizowanego w bieżącym roku szkolnym projektu „Z książką na TY”. Już teraz widać efekty – czytanie książek staje się częścią dnia codziennego przedszkolaków.

Miłe spotkanie zakończyło się rozdaniem kolorowanek oraz wspólnym pozowaniem do zdjęć.

Wiadomość z dnia: 2017-03-23 09:11:44.

TEATRZYK PT. „CZARWONY KAPTUREK”

W środę 22.03.2017 w naszej Szkole gościli aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych „Sztuka” z przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek”. Są to cykliczne spotkania z żywym słowem, ciekawym i kolorowym światem baśni, które pozwalają pobudzić wyobraźnię dziecka. Dzieci reagowały bardzo żywiołowo na pojawiające się postacie, przeżywały losy małej dziewczynki, złego wilka, miłej babci , mądrego i odważnego gajowego. Mali widzowie czynnie uczestniczyli w przedstawieniu,  śpiewali razem z aktorami, szukali z gajowym wilka a na koniec pomagali Czerwonemu Kapturkowi sprzątać las.

Uczniowie dowiedzieli się, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi oraz właściwie zachowywać się w lesie – nie zaśmiecać i segregować odpady do odpowiednich pojemników.

Wiadomość z dnia: 2017-03-15 14:45:20.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

To był wyjątkowy dzień w naszej szkole. Samorząd Szkolny opracował ciekawy program, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pierwsze trzy lekcje uczniowie klas starszych prowadzili sami, nauczyciele natomiast zajęli ławy uczniowskie.To ciekawe doświadczenie pozwoliło przekonać się jak niełatwo prowadzić zajęcia z młodzieżą, a nauczycielom przypomnieć jak wygląda świat z perspektywy ucznia. Kolejne dwie godziny można było spędzić oglądając film, biorąc udział w grach sportowych, czy wykonując wiosenne kanapki i sałatki. Największą popularnością cieszyły się zajęcia kulinarne, których efektem były barwne sałatki i kanapki, kuszące wyglądem i zapachem.

Klasy młodsze natomiast rozpoczęły ten dzień od wspólnego seansu filmowego, następnie wzięły udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Dwie godziny spędziły na zajęciach plastycznych i tworząc wiosenne potrawy.

Dzień upłynął miło i wesoło. Wszyscy mieli dobre humory, nawet pogoda była wyjątkowo ciepła, jak na pierwszy dzień wiosny przystało.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394008