Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-11-09 15:01:50.

AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

9 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, poświęcona 99 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Akademię przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy IVb i klasy VII. Prowadząca uroczystość uczennica klasy IVb , Maja Dulska, po odśpiewaniu przez wszystkich zebranych Mazurka Dąbrowskiego, przedstawiła podstawowe informacje dotyczące wydarzeń poprzedzających dzień 11 listopada 1918 roku. Zebrani wysłuchali także okolicznościowych wierszy oraz szeregu pieśni patriotycznych, prezentowanych przez uczniów klasy VII z solistami Kasią Cegielską i Tomkiem Cegielskim na czele. Uczniowie uczestniczący w uroczystości przygotowali flagi biało – czerwone i różne emblematy patriotyczne. Po zakończeniu akademii, pani Kama Zdziebko wręczyła nagrody za udział w grze terenowej, zorganizowanej z okazji Dnia Papieskiego. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy VII. Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły - Szymon Turała z klasy I - zajął pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Czego uczy nas św. Brat Albert”. Wszystkim nagrodzonym uczniom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wiadomość z dnia: 2017-11-09 14:23:06.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

08 listopada miał miejsce w szkole Bal dla dzieci i młodzieży należących do Scholi, Teatru i Ministrantów z naszego kościoła parafialnego w Borzęcie. Nad całością czuwała pani katechetka i niezastąpione panie kierujące wymienionymi grupami. Młodzi uczestnicy przebrani za postacie świętych i błogosławionych, ukazywali, że radość i szczęście wypływa z czystego sumienia i bycia dobrymi dla innych. Nasi uczniowie dawali upust radości w tańcach prowadzonych przez wspaniałą Panią Wodzirej, żywiołowych śpiewach, zaskakujących kalamburach i konkursie na najpiękniejsze przebranie za osobę świętą. Oczywiście nie mogło zabraknąć ciekawych nagród, przepysznych ciast i ciasteczek oraz odwiedzin naszego księdza Proboszcza przebranego za tajemniczego świętego. Prawie każdy z Balu wyszedł z przeświadczeniem, że chyba pół Borzęty w ten wieczór stało się prawdziwymi świętymi, a drugie pół oby stało się nimi za rok.

Wiadomość z dnia: 2017-11-08 13:15:11.

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W NASZEJ SZKOLE

8 listopada w Polsce po raz drugi jest obchodzony Dzień Zdrowego Śniadania. Jego celem jest zachęcenie uczniów do zdrowego odżywiania się. Jak uczymy nasze dzieci, zdrowe śniadanie jest bardzo ważne. Po przespanej nocy poziom glukozy we krwi jest niski, a bez porannego posiłku może się dodatkowo obniżyć. Wpływa to niekorzystnie na procesy poznawcze, a także na tempo przypominania sobie zdobytych wiadomości. Uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadania, szybciej pracują na lekcjach, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną.

W naszej szkole uczniowie klas młodszych kolejny raz - w ramach projektu „Śniadanie daje moc” – wspólnie z nauczycielami przygotowali i zjedli wartościowe śniadanie w klasie. Przy okazji, w formie zabawy dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia, dowiadując się, dlaczego warto każdego dnia zjeść śniadanie.

Różnorodne produkty, które rodzice przygotowali dla swoich pociech, umożliwiły im zrobienie pomysłowych, bogatych w witaminy i bardzo apetycznych posiłków. Wspólne klasowe śniadanie, które powoli staje się w naszej szkole tradycją – daje dzieciom dużo radości i moc energii.

Wiadomość z dnia: 2017-11-03 23:04:28.

DOROSŁY BEZPIECZNY NA DRODZE

Drodzy Seniorzy i wszyscy, którzy odwiedzacie stronę internetową naszej placówki!

My - Uczniowie wiemy, że bezpieczeństwo pieszego na drodze zależy od tego czy będziemy dobrze widoczni przez kierowców z dużej odległości. Dlatego naszymi pracami plastycznymi zachęcamy Was - NOŚCIE ODBLASKI!

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 463303