Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2019-03-04 09:27:43.

KONKURSY BIBLIOTECZNE

27 lutego miało miejsce podsumowanie dwóch konkursów bibliotecznych: Konkursu Pięknego Czytania i Wielkiej Ligi Czytelników. W Konkursie Pięknego Czytania prezentowało swoje umiejętności 25 uczniów klas I-VI. W każdej kategorii jury przyznało I miejsca i wyróżnienia.

Klasy I-II Maja Suruło (kl. I)

Klasy III-IV Jan Suder (kl.III)

Klasy V-VI Tomasz Ćwierz (kl.Vb

Wyróżnienia: Tomasz Surówka (kl. I), Szymon Turała (kl.II) i Alicja Kluzik (kl. VI).

WLC to konkurs czytelniczy, który trwał od listopada do stycznia. Uczniowie, wspólnie z rodzicami, czytali książki i rozwiązywali testy. Aby przystąpić do testu finałowego w etapie szklonym należało zdobyć 6 sprawności, czyli wypełnić 6 testów. W etapie szkolnym czytelniczy, już samodzielnie, bez książek, rozwiązywali testy. Klasy młodsze z „Pamiętnika Czarnego Noska”, a starsze z książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Zdobywcy największej liczby punktów (minimum 80%) zostali zwycięzcami etapu szkolnego: Ryszard Krawczyk (kl.II), Wiktoria Sztab (kl. IVa), Laura Figuła (kl. IVb) i Katarzyna Cegielska (kl.VII). Uczniowie, którzy przeczytali 6 książek i książkę testu finałowego otrzymali tytuł „aktywnego czytelnika” : klasa pierwsza Tomasz Surówka, Alicja Trystuła, klasy druga Bartłomiej Ćwierz, Karolina Pilch, Arkadiusz Tajs, Kamil Trzaska, Szymon Turała, klasa trzecia Anna Długosz, Julia Kasperek, Sylwia Kuchnia, Józef Madej, Jan Suder, klasy czwarte Oliwia Suder, Martyna Wrona, Joanna Półtorak, klasy piąte Paweł Gawęda, Franciszek Pilch, klasa szósta Anna Weszka, klasa siódma Klaudia Ćwierz, Róża Gołąb, klasa ósma Tomasz Cegielski, Natalia Gawęda i Julia Ćwierz. Tytuł „czytelnika” otrzymali uczniowie, którzy zdążyli przeczytać 3 książki: Małgorzata Pandyra (kl. I), Zuzanna Flaga (kl. IVa), Magdalena Śliwa (kl. I), Zuzanna Gubała (kl. VI), Maria Pandyra (kl. Va).

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali z rąk Pana Dyrektora dyplomy oraz nagrody książkowe. Zwycięzcy konkursu WLC będą nas reprezentować w etapie powiatowym w Myślenicach, a zdobywcy pierwszych miejsc Konkursu Pięknego Czytania w Krakowie.

Życzymy powodzenia! 

 

Wiadomość z dnia: 2019-02-25 10:41:36.

ORGANIZACJA XIX DNIA PATRONA - 27.02.2019

ŚWIĘTO ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W BORZĘCIE 

8.00 - 11.35 lekcje według planu

11.45 - Rozpoczęcie XIX Dnia Patrona – sala gimnastyczna,

            Powitanie drużyn biorących udział w Turnieju

11.50-12.30 Turniej Wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim

12.30 - 12.50 przerwa obiadowa

12.50 - 14.20 dalszy ciąg Turnieju

14.20  - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

14.30 - Zakończenie XIX Dnia Patrona

 

Udział uczniów w Turnieju:

  • 5 lekcja klasa IV a, IV b, V b, VI z nauczycielami

  • 6 lekcja klasa IV a, V a, VII, VIII z nauczycielami

  • 7 lekcja klasa V a, V b, VI, VII, VIII z nauczycielami

  • Klasy młodsze nie uczestniczą w Turnieju. Biorą udział w zajęciach tematycznych związanych ze Stanisławem Wyspiańskim.

 

Wiadomość z dnia: 2019-02-25 10:41:36.

W MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ W KRAKOWIE

20 lutego uczniowie klas I – III odwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Był to kolejny etap realizacji projektu edukacyjnego „Dzieci w muzeum”.

Dzieci świetnie bawiły się na wystawie edukacyjnej „To takie proste”. W czterech strefach nauki i zabawy korzystali z 26 interaktywnych stanowisk. W świat matematycznych zagadek, łamigłówek i rebusów wkroczyli w strefie „Główka pracuje”. Na „Mechanicznym placu zabaw” poznawali wybrane prawa fizyki i zasady mechaniki. „Pomyśl, zrozum, zrób” – tutaj mogli samodzielnie lub w grupie projektować, tworzyć i budować. W strefie „Techno świat” zapoznawali się z nowoczesnymi technologiami i wkraczali w wirtualną rzeczywistość. Odkrywali nieznane zjawiska, zdobywali wiedzę i sprawdzali się w realizacji ciekawych zadań w atmosferze beztroskiej zabawy.

W drugiej części wizyty uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Przyciąganie – odpychanie”. W czasie zajęć dzieci poznały pojęcie grawitacji, wykonały proste doświadczenia, które obrazowały pojęcia z zakresu elektrostatyki, magnetyzmu i grawitacji. Bezpośrednie uczestnictwo w eksperymentach fizycznych i poznawanie w praktyce praw rządzących naturą jest dla dzieci bardzo ciekawe, toteż z wielkim zaangażowaniem obserwowali, działali i zadawali pytania świadczące o ich ciekawości świata i „otwartych głowach”.

Wiadomość z dnia: 2019-02-11 14:26:22.

BAL KARNAWAŁOWY W KLASACH I-III

Tradycyjnie, jak co roku w naszej placówce został zorganizowany bal karnawałowy. Dzieci z klas młodszych wspólnie bawiły się na balu przebierańców, który odbył się na udekorowanej kolorowymi łańcuchami i ozdobami sali gimnastycznej. Uczniowie przebrani w barwne stroje wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów. Dzieci nie zawiodły w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, piratów, policjantów, superbohaterów, kotków, klaunów itp. Zabawa urozmaicona była ciekawymi zabawami i konkursami, które dostarczyły uczestnikom mnóstwo radości. Punktem kulminacyjnym był wybór Króla i Królowej balu. W tym roku zaszczyt ten przypadł uczniom z klasy I – Hani Frączek i Tomkowi Surówka.

Zabawę uprzyjemnił słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice a wspaniała muzyka i miła atmosfera sprawiły, że wszyscy bawili się znakomicie.


ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 639348