Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-11-20 10:19:30.

RADOŚNIE O NIEPODLEGŁEJ

W dniu 17 listopada klasy V - VII naszej szkoły brały udział w wydarzeniach artystyczno - edukacyjno - historycznych w ramach programu "Radośnie o Niepodległej" zorganizowanych przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Myslenicką Orkiestrę Kameralną "Corcertino (Polish ART Philharmonic). Wspaniały koncert z udziałem Myslenickiej Orkiestry prowadzonej przez Pana Michaela Maciaszczyka oraz chóru "Cantata" PSM  I stopnia w Myślenicach prowadzonego przez Panią Monikę Szymską połączony z prelekcją wzbudziły wśród naszych wychowawnków zachwyt. To wyjątkowe widowisko złożone było z utworów muzyki polskiej nawiązujące do ruchów niepodległościowych, pieśni patriotycznych oraz prelekcji i prezentacji dotyczącejwydarzeń lat 1917 - 1921, które miały miejsce w powiecie myślenickim. Wydarzenie zapewne pozostanie na długo w pamięci uczniów.

Wiadomość z dnia: 2017-11-17 14:39:15.

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA RZUCANIA PALENIA

"Palenie szkodzi, bierne też"

Światowy Dzień Rzucania Palenia - trzeci czwartek listopada, w tym roku przypadł na 16 XI

Przez dwa dni w naszej szkole prowadzone były zajęcia z tematyki szkodliwości używania tytoniu. Pojawia się pytanie, co mają wspólnego uczniowie naszej szkoły podstawowej z tym tematem ?- przecież nie palą. Zajęcia dla Nich miały zatem charakter profilaktyczny. Na przyrodzie i biologii wykonywali różnorodne prace plastyczne o czynnym i biernym paleniu, wysiłek ich można zobaczyć w galerii szkolnej strony internetowej. Jeden z uczniów szkoły wykorzystując własny talent literacki przedstawił swój pogląd o palących poprzez wiersz, który jest zamieszczony pod niniejszym artykułem. Wszyscy chętni mogli zapoznać się z informacjami czym jest nałóg, jak przebiega ogólny schemat rozwoju uzależnienia, jakie skutki negatywne wywierana zdrowiu i codziennym życiu sięganie po używki , na koniec przypomniano rady wspomagające ochronę przed uzależnieniem, były one zawarte w gazetce Szkolnego Koła PCK. Miejmy nadzieję , że taka edukacja pozwoli ochronić uczniów przed popadnięciem w nałogi w przyszłości.


Wiadomość z dnia: 2017-11-12 20:23:20.

PODSUMOWANIE GRY TERENOWEJ Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO

09 listopada miało miejsce ogłoszenie wyników z przeprowadzonej w październiku w szkole Gry terenowej „Idźmy naprzód z nadzieją”. W tamten październikowy dzień uczniowie klas IV-VII, przygotowywali gazetki o życiu Jana Pawła II, które później zdobiły ściany naszej szkoły. Podzieleni na grupy rozwiązywali także zaskakujące zadania związane z życiem Papieża Polaka, takie jak np. odgadnięcie szyfru, którego rozwiązaniem były tytuły dzieł Karola Wojtyły/Jana Pawła II i zapisanie ich na balonach, czy znalezienie i odpowiednie wpisanie kodu do zamka, aby otworzyć tajemnicze pudełko, w którym znajdowały się puzzle do ułożenia z wizerunkiem Jana Pawła II. Całość gry terenowej łączyło odnajdywanie liter umieszczonych w różnych miejscach szkoły, które zapisane w odpowiedniej kolejności utworzyły działające wychowawczo słowa Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, nawet, gdyby inni od was nie wymagali”. Najlepiej z wszystkimi zadaniami, poradziła sobie klasa VII, drugie miejsce zajęła część dzieci z klasy IV b, trzecie miejsce ex aequo część kl. V i cała VI klasa. Gratulujemy!

Wiadomość z dnia: 2017-11-09 15:06:48.

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „ŚWIĘTY BRAT ALBERT UCZY NAS…”

09 listopada miało miejsce rozdanie nagród z konkursu „Święty Brat Albert uczy nas…”, zorganizowanego w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej przez Szkołę Podstawową nr 4 w Myślenicach. Święty Brat Albert jest drugim patronem naszego kościoła parafialnego, dlatego też dzieci bardzo chętnie zaangażowały się i licznie przynosiły przepiękne prace. Zaowocowało to w ostatnim etapie konkursu otrzymanym 1 miejscem Szymona Turały z klas I-III, 2 miejscem Karoliny Kasperek z klas IV-VI i licznymi dodatkowymi nagrodami dla: Bartłomieja Ćwierza z kl. I, Amelii Hajdus z kl. III a, Karoliny Tabak z kl. IV b, Róży Gołąb z kl. VI i Natalii Gawędy z kl. VII. Gratulujemy!

 

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 463306