Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-11-05 14:20:19.

II MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE ANI DŁUGOSZ Z KLASY III

STO LAT DLA NIEPODLEGŁOŚCI” – to temat Gminnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Zasani.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastyczno – literackiej w formie kartki pocztowej. W części plastycznej uczniowie prezentowali temat konkursu w dowolnej płaskiej formie, a w części literackiej redagowali życzenia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości skierowane do Prezydenta RP.

W konkursie wzięło udział wielu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Myślenice. Naszą szkołę reprezentowały:

 • Zuzanna Gubała z klasy VI

 • Magdalena Niemczyk z klasy Vb

 • Wiktoria Sztab z klasy IV

 • Anna Długosz z klasy III

Ich twórcze i pomysłowe prace można było podziwiać na przygotowanej wystawie.

Wśród nagrodzonych znalazła się praca naszej uczennicy – Ani Długosz z klasy III. Gratulujemy! Jesteśmy dumni z jej sukcesu!

Wiadomość z dnia: 2018-10-18 10:37:55.

PROGRAM EDUKACYJNO - PROFILAKTYCZNY

Niecodziennym wydarzeniem w naszym Zespole był udział uczniów klas I - VIII w pełnym emocji programie edukacyjnno - profilaktycznym "Moje Hobby". Zajęcia te pokazały pasje, hobby jako sposób na rozwój, szczęście, satysfakcję życiową. Aktor zamieniający się w żywą rzeźbę opowiadał o sztuce, teatrze, podróżach, alpinizmie. W programie zawarty był krótki instruktaż związany ze wspinaniem oraz prezentacją sprzętu górskiego. Wszystko opatrzone było muzyką, zdjęciami, ciekawymi filmikami.

Prezentacja zachęcala do poszukiwania i rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a co za tym idzie stanowiła pozytywną profilaktykę uzależnień, kładła nacisk na kształtowanie pozytywnych wzorców.    

Wiadomość z dnia: 2018-10-15 09:20:34.

ŚLUBOWANIE KLASY I DZIEŃ NAUCZYCIELA

12 października b. r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I-szej. Pierwszoklasiści w obecności dyrektora, nauczycieli, wszystkich uczniów szkoły oraz zaproszonych rodziców przedstawili krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor Krzysztof Halek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Borzęcie. Na zakończenie wszystkie pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Po wystąpieniu pierwszaków miała miejsce druga część uroczystości – program artystyczny z okazji Dnia Nauczyciela w wykonaniu uczniów z klasy III. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele miłych i ciepłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Na koniec uroczystości głos zabrał dyrektor, który mówił o trudnej, ale jakże ważnej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wiele sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Wiadomość z dnia: 2018-10-04 11:18:45.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września obchodziliśmy kolejną edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W bieżącym roku szkolnym w obchodach tego dnia uczestniczyło 4579 szkół z 36 państw świata. W ŚDTM uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły z klas czwartych, piątych, szóstej, siódmej i ósmej. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne z wykorzystaniem znajomości tabliczki mnożenia i umiejętności logicznego myślenia. Zmierzyli się z następującymi zadaniami:

 • Tarcza z tabliczką mnożenia

 • Bystrzak

 • Tabliczka z mnożeniem

 • Labirynt z mnożeniem

 • Kwadrat łaciński

 • Łamigłówka zapałczana

 • Tabelka z szyfrem

 • Sudoku

 • Szyfrowane równości

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami a wszystkim, którzy znaleźli prawidłowe rozwiązania serdecznie gratulujemy, zapraszając do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego międzynarodowego wydarzenia.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 582170