Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2019-03-25 08:34:14.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

19 marca odbył się w naszej placówce Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas młodszych. Celem konkursu jest popularyzowanie literatury dziecięcej, rozbudzanie wrażlwości na piękno języka ojczystego, rozwijanie ekspresji i wyobraźni.

W szranki stanęło 13 osób. Z klasy pierwszej Ala Trystuła, Madzia Śliwa, Małgosia Pandyra, Ola Ćwierz i Maja Suruło. Klasę drugą reprezentowali: Kamil Trzaska, Bartek Ćwierz, Rysiu Krawczyk i Szymek Turała a klasę trzecią: Ania Długosz, Nina Kowolik, Julka Kasperek i Józiu Madej.

Wszyscy uczestnicy w sposób interesujący zinterpretowali wybrany wiersz. Komisja wybrała trzy osoby, które reprezentować będą naszą szkołę w Miejsko- Gminnym Konkursie Recytatorskim „Myślenicki Laur Recytacji”. Byli to: Ola Ćwierz z kl.I, Bartek Ćwierz z kl.II i Ania Długosz z kl.III.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom życzymy sukcesów w dalszym etapie konkursu.

Wiadomość z dnia: 2019-03-19 08:31:51.

MATEMATYCZNE POTYCZKI

21 listopada odbył się Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny, w którym wzięło udział ponad 61 tysięcy uczniów z całej Polski. Konkurs jest okazją do podejmowania intelektualnych wyzwań, odrywa talenty i uzdolnienia matematyczne. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas II – VIII. Zmierzyli się oni z bardzo trudnymi zadaniami, które wymagały dużej wiedzy, umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni i twórczego podejścia do problemu.

Nasi młodzi matematycy:

Ryszard Krawczyk – klasa II, Kamil Trzaska - klasa II, Dawid Dąbrowski – klasa II

Nina Kowolik – klasa III, Józef Madej – klasa III, Jan Suder – klasa III

Anna Długosz – klasa III, Maja Kraus – klasa III, Konrad Bartosz – klasa IV b

Kacper Jasek – klasa IV b, Laura Figuła – klasa IV b, Wiktoria Cegielska – klasa V a

Paweł Gawęda – klasa V b, Marcin Półtorak – klasa V b, Zuzanna Gubała – klasa VI

Anna Weszka – klasa VI, Weronika Leśniak – klasa VII, Katarzyna Cegielska - klasa VII

Julia Ćwierz – klasa VIII, Natalia Gawęda – klasa VIII

Wśród uczestników najlepsze trzy wyniki uzyskali:

Ryszard Krawczyk Nina Kowolik Zuzanna Gubała.

Gratulacje !

Wiadomość z dnia: 2019-03-10 22:57:24.

RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY I AGRESJI

Wobec narastających zagrożeń świata zewnętrznego szeroko rozumiane zapewnianie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest jednym z poważniejszych zadań współczesnej szkoły. Na ów problem zwróciliśmy uwagę podczas zajęć edukacyjno-profilaktycznych, które odbyły się w naszej placówce w dniu 7 marca br. W lekcjach wzięli udział wszyscy uczniowie z klas IV – VIII wraz z wychowawcami.

Temat szkolenia Razem przeciwko przemocy i agresji wynikał z badań ankietowych przeprowadzonych w pierwszym semestrze w populacji uczniów klas V-VIII, rodziców, nauczycieli i pracowników naszego Zespołu (grupa respondentów liczyła 145 osób). Analiza uzyskanych wyników stanowi załącznik do niniejszej informacji.

W naszej placówce gościliśmy przedstawicieli Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa oraz Komendy Powiatowej Policji z Myślenic.

Pan psycholog Przemysław Załugowicz zapoznał uczniów ze zjawiskiem agresji i przemocy; uświadomił dzieciom ich występowanie w życiu codziennym jednocześnie wskazując różnice między złością, a agresją i przemocą; zwrócił uwagę na ich różne przejawy i pokazał, gdzie osoba pokrzywdzona może szukać wsparcia i pomocy. Na koniec nakreślił możliwości i sposoby radzenia sobie z nimi (Sposoby na przemoc), podał sposoby nieagresywnych rozwiązań problemów emocjonalnych akcentując zachowania społecznie akceptowane.

O wirtualnej przemocy i realnym cierpieniu opowiadała Pani Ewa Nalepa – reprezentująca Wydział Prewencji KPP. Przedstawione przez Nią historie – w oparciu o przykłady sms-ów, komunikatorów internetowych, formy publikowania zdjęć -zobrazowane na filmikach, dyskusje z udziałem uczniów na temat przemocy rówieśniczej w sieci pokazały trudne i złożone konsekwencje. We wnioskach w sposób znaczący podkreślona została rola świadomości, odpowiedzialności za siebie i innych.

Dziś wiemy, że agresji nie da się wyeliminować, bo jest jej bardzo dużo i żyje głęboko zakorzeniona, ale swoim działaniami, a przede wszystkim przykładem pragniemy mówić jednym wspólnym głosem: STOP PRZEMOCY!

Naszym Gościom serdecznie dziękujemy za liczne i aktywne działania o charakterze profilaktycznym nie tylko w szkole, ale również w szerszym środowisku, za zwiększenie kompetencji społecznych naszych wychowanków i dotychczasową współpracę.

Wiadomość z dnia: 2019-03-04 09:30:38.

DZIEŃ PATRONA 2019

27 lutego świętowaliśmy w szkole XIX Dzień Patrona. Kolejny Turniej Wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim dostarczył całej społeczności szkolnej niezapomnianych wrażeń.

Siedem 3 – ososbowych drużyn z klas IV – VIII walczyło o najwyższe miejsca w konkursie. Początek turnieju – pytania dotyczące życiorysu Wyspiańskiego okazały się dla drużyn bardzo trudne. Niewielka ilość punktów, jaką otrzymały prawie wszyskie zespoły nie wróżyła dobrej zabawy, jednak w rundzie III zaczęła się prawdziwa walka. Okazało się, że twórczość Naszego Patrona jest uczniom znana, a zadania przygotowane przez organizatorki nie stanowią większych problemów. Klasy czwarte i piąte popisały się znajomością obrazów Stanisława Wyspiańskiego, zaś klasy starsze VI, VII i VIII wykazały się niezwykłąsprawnością w zapamiętaniu sprzętów zawartych w opisie dekoracji do dramatu „Wesele”.

Dużo emocji towarzyszyło zadaniu „kalambury”, w którym przedstawiciele drużyn pokazywali hasła do odgadnięcia dla swojej drużyny. Pod hasłami kryły się tytuły dzieł plastycznych Wyspiańskiego. Z tym zadaniem najlepiej poradziły sobie klasy: IVB i VII. Klasy VA i VII wykazały się doskonałą znajomością miejsc w Krakowie związanych z życiem i twórczością artysty.

Runda ostatnia to tradycyjnie zadania kreatywne sprawdzające różnorodne umiejętności drużyn. W tym roku zadanie przed turniejem wymagało wykonania gry planszowej związanej z Naszym Patronem. W wykonaniu tego zadania mogły brać udział całe klasy. Jury konkursu zdecydowanie wyróżniło pracę klasy VII i VIII za pomysł i wkład pracy. Kolejne zadanie plastyczne realizowane było w czasie turnieju. Drużyny malowały pastelami „tajemniczy ogród”, w którym nawiązywały do zamiłowania Wyspiańskiego do świata roślin. Jury najbardziej spodobał się obraz klasy IVB, ale pozostałe prace były równie ciekawe.

Po zaciętej rywalizacji jury podało wreszcie wyniki. I miejsce i 41 punktów wywalczyła klasa VII w składzie Małgosia Bednarz, Natalia Rokosz i Weronika Leśniak, II miejsce przypadło w udziale drużynom klas: IVB w składzie: Laura Figuła, Oliwia Suder i Alicja Śliwa oraz VA reprezentowanej przez Wiktorię Cegielską, Marysię Pandyrę i Patrycję Ćwierz. Gratulujemy!Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i bony podarunkowe, a pozostałe drużyny dyplomy i słodki upominek. Nagrody wręczył pan dyrektor Krzysztof Halek, który nie ukrywał dumy ze swoich podopiecznych, tak pięknie kultywujących szkolną tradycję.

Podczas całego turnieju drużynom towarzyszyli klasowi fotografowie, dokumentujący pracę swoich koleżanek i kolegów. Zachęcamy do obejrzenia galerii fotografii oraz wystawy na szkolnym korytarzu prezentującej twórczość wszystkich klas szkoły.

Stanisław Wyspiański jest dla nas wciąż niewyczerpalnym źródłem inspiracji...

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 639347