Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-04-28 09:12:57.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Czytanie to trudna, ale i pożyteczna umiejętność. Gdy się ją już posiada, sprawia wiele radości i satysfakcji. A satysfakcja i radość mogą być jeszcze większe, gdy czyta się innym. Uczniowie klasy II A już po raz trzeci czytali 5- i 6-latkom. Po pięknej opowieści o niezwykłych świętach Bożego Narodzenia i wierszach Jana Brzechwy, przygotowali baśń o Złotowłosej i trzech niedźwiedziach. Występy w przedszkolu były dla uczniów za każdym razem wielkim przeżyciem, a przedszkolaki okazały się bardzo wdzięcznymi słuchaczami. Cała Polska czyta dzieciom. My też!

 

Wiadomość z dnia: 2017-04-25 15:37:15.

V GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY

25 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs przyrodniczy dla trzecioklasistów. Wzięło w nim udział 22 uczniów z 10 szkół Miasta i Gminy Myślenice. Konkursowe zadania dotyczyły świata roślin i zwierząt oraz ochrony środowiska naturalnego i wymagały od uczestników bogatej wiedzy przyrodniczej.

Wyniki konkursu: I miejsce: Karolina Tabak - SP Borzęta

                          II miejsce: Hubert Żwirski - SP nr 2 Myślenice

                                          Oliwia Szczurek - SP Głogoczów

                                          Amelia Kowalik - SP  Bęczarka

                          III miejsce: Antoni Róg - SP nr 3 Myślenice

                                            Mikołaj Żarski - SP Głogoczów

                                            Kacper Janik - SP Zawada

                                            Jan Tułacz - SP Poręba

Wyróżnienia otrzymali: Grzegorz Stoch, Magdalena Bylica, Antoni Kornacki, Izabela Bicz - SP nr 3 Myślenice, Natalia Kyrcz, Szymon Sala - SP Krzyszkowice, Wiktoria Cegielska - SP Borzęta, Emilia Jąkała, Rita Przekwas - SP nr 2 Myślenice

Dyrektor placówki Krzysztof Halek pogratulował młodym przyrodnikom oraz wręczył wszystkim dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Macieja Ostrowskiego.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pracę Komisji Konkursowej, a wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Konkurs przyrodniczy to tradycyjnie już okazja do spotkania z ciekawymi ludźmi. Tym razem na niezwykłą wyprawę do Afryki zaprosiła "konkursowiczów" i wszystkich uczniów naszej szkoły pani Krystyna Łętocha. Była to fantastyczna opowieść o afrykańskiej przyrodzie, życiu ludzi i przeżytych przygodach, wzbogacona zdjęciami i przywiezionymi z podróży pamiątkami.

 

Wiadomość z dnia: 2017-04-24 11:52:17.

DZIEŃ ZIEMI

Data kalendarzowa tego święta przypada na 22 kwietnia, w tym roku była to sobota, dzień wolny od zajęć szkolnych, zatem uroczystość odbyła się dwa dni później w poniedziałek. Uczniowie klasy VI przedstawili przed społecznością szkolną teatrzyk ekologiczny „Nie byle jaka sztuka o metamorfozie, czyli od odpadu do…. nowego produktu”.
Po spektaklu zaprezentowano ciekawostki przyrodnicze w wykonaniu dwóch uczniów z czwartej klasy. Wspólne spotkanie zakończono projekcją filmów edukacyjno – przyrodniczych przybliżających różnorodne informacje o naszej planecie i jej miejscu w kosmosie. Należy życzyć Zielonej Planecie i jej Mieszkańcom, aby obchodzone 22 kwietnia Święto Ziemi przypominało o całorocznej trosce o otaczające środowisko, przyrodę i zasoby naturalne.

Wiadomość z dnia: 2017-03-30 09:54:23.

"NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA KLAUDII ĆWIERZ"

Czas wielkanocny jest okazją do tworzenia tradycyjnych ozdób świątecznych - pisanek. Z tej okazji MOKiS w Myślenicach ogłosił "Wielkanocny konkurs na Myślenicką Pisankę". Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w takich plastycznych przedsięwzięciach i w tym roku aż 20 z nich podjęło wyzwanie wykonania własnej pisanki. Wszystkie prace naszych uczniów były niepowtarzalne, różnorodne pod względem techniki wykonania i poziomu trudności, jednak wyjątkowa pisanka Klaudii Ćwierz z kl. V zdobyła uznanie wymagającego jury, które wśród 379 prac, w kategorii dzieci starszych przyznało Klaudii I miejsce.
11 kwietnia 2017 r. Klaudia odebrała swoją nagrodę za najpiękniejszą pisankę.

Gratulujemy!!!

Prace naszych uczniów można podziwiać na pokonkursowej wystawie w MOKiS.
 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394020