Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-05-15 11:52:48.

SUKCES W SZKOLNYCH KONFRONTACJACH ARTYSTYCZNYCH

28.04.2017 i 5.05.2017 w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie odbyły się Szkolne Konfrontacje Plastyczne i Szkolne Konfrontacje Muzyczne, w których wzięły udział uczennice naszej szkoły: Justyna Madej, Julia Ćwierz /konfrontacje plastyczne/ oraz Joanna Płatek i Klaudia Ćwierz /konfrontacje muzyczne/. W obu konkursach zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Myślenice. W plastycznej części konkursu uczestnicy mieli za zadanie wykonanie w dowolnej technice pracy plastycznej inspirowanej trzema wielkimi artystami XX wieku: Vincentem van Goghiem, Pablem Picasso i Salvadorem Dali. Część muzyczna dawała szansę zaprezentowania się solistom i duetom w repertuarze polskiej piosenki rozrywkowej. 12.05.2017 podczas uroczystego wręczenia nagród Justyna Madej odebrała III nagrodę za piękną pracę plastyczną, a Joanna Płatek wyróżnienie za swoją interpretację utworu Sylwii Grzeszczak "Księżniczka". W WDK Głogoczów można obejrzeć wystawę nagrodzonych prac plastycznych. 

Gratulujemy!

Wiadomość z dnia: 2017-05-11 15:57:01.

KOROWÓD POSTACI BAJKOWYCH

W dniu11.05.2017 w związku z Ogólnopolskim Dniem Książki nasza Szkoła zorganizowała Korowód Bajkowy. Celem tej uroczystości była promocja czytelnictwa, podkreślenie roli czytania i biblioteki w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowanie książką.

Na szkolnym korytarzu spotkać można było barwne postacie ze znanych bajek i baśni. Większość uczniów wykazała się ogromną pomysłowością przeobrażając się na kilka godzin w piękne księżniczki, wróżki, czarownice, groźnych piratów czy walecznych rycerzy. Wyobraźnia dzieci i pomoc rodziców w przygotowaniu strojów sprawiły, że rozpoznanie niektórych uczniów było wręcz niemożliwe.

Zostało również wystawione przedstawienie przez uczniów kl. III a, którego celem było przybliżenie wszystkim uczniom zasad korzystania z biblioteki, oraz ukazywało im w jaki sposób powinni dbać o książki. Na koniec uroczystości odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel z ulubionej książki”, oraz wręczono nagrody za Wielką Ligę Czytelników.

W kategorii klas I-III:

I miejsce - Oliwia Płatek – kl. II a

II miejsce - Ania Długosz kl. I

III miejsce - Wiktoria Sztab kl. II a

Wyróżnienia:

- Karolina Kasperek kl. III b

- Karolina Tabak kl. III b

- Sylwia Kuchnia kl. I                                                                                                        

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce - Justyna Madej kl. VI

Dzisiejszy dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Był on nie tylko doskonałą okazją do świetnej zabawy, ale przede wszystkim przyczynił się do tego, że nasi uczniowie zapamiętają, iż to właśnie bajki uczą nas wiele dobrego, że dzięki nim uczymy się odróżniać dobro od zła, uczą wrażliwości i rozwijają naszą wyobraźnię, a to jest bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach.

Wiadomość z dnia: 2017-05-08 09:23:08.

PŁYWAMY DLA ZDROWIA!

W drugim semestrze uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli naukę pływania w ramach programu „Pływanie dla zdrowia”. Pod okiem instruktora coraz śmielej pokonują kolejne schodki na tej trudnej drodze. Zajęcia nie tylko dają im możliwość opanowania podstawowych umiejętności pływania, wpływają też na ich rozwój fizyczny. Mali pływacy podnoszą ogólną wydolność swojego organizmu, sprawność i koordynację ruchową. Pływanie jest świetnym sposobem na zapobieganie wadom postawy, kształtuje odpowiedzialność i samodzielność. I chociaż niektórzy muszą pokonać swoje lęki, to warto, bo, jak widać na naszych zdjęciach, atmosfera na zajęciach jest wesoła, a buzie uśmiechnięte!

Wiadomość z dnia: 2017-04-28 15:22:35.

OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

„Dniu trzeci maja, dniu nam święty

Hołd ci należy nieść…”

28 kwietnia br. uczciliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Akademię przygotowała klasa IV.

Na scenie zobaczyliśmy zatroskanego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i poznaliśmy jego problemy. Późnej wkroczyli: caryca Katarzyna , król Fryderyk i cesarz Franciszek Józef. Rozgrabili całą Polskę – każdy mógł zobaczyć, jakie terytorium zabrali zaborcy. Poznaliśmy uczestników obrad Sejmu Wielkiego i ich dzieło - Konstytucję. Na sali gimnastycznej powiewały biało - czerwone chorągiewki. A uczniowie recytowali wiersze patriotyczne i zaśpiewali mazurek ,,Witaj majowa jutrzenko”, bo:

„Bez tej miłości można żyć …

Ale nie można owocować….”

Ta niezwykła lekcja historii nauczyła nas patriotyzmu i przybliżyła dawne dzieje.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394009