Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-11-05 14:57:36.

SZKOLNY DZIEŃ PAPIESKI

W CENTRUM ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II „NIE LĘKAJCIE SIĘ”

25 października dzieci i młodzież z klas IV-VIII z naszej Szkoły pojechały pod przewodnictwem pani Katechetki na pielgrzymkę do Centrum Świętego Jana Pawła II w Krakowie, aby świętować 40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. W Sanktuarium – „Kościele Relikwii” Mszę Świętą i litanię w intencji wszystkich naszych nauczycieli, uczniów i ich rodzin, odprawił ks. Łukasz Piórkowski, bardzo lubiany i znany z telewizyjnego programu „Ziarno” jako „Profesor Kręcony”. Po Mszy Świętej poszliśmy posilić nasze żołądki do nieopodal położonej kawiarenki, abyśmy mieli siłę na kolejny punkt programu: zwiedzanie całego Sanktuarium. Pan przewodnik oprowadził nas po Dolnym Kościele Relikwii, Kościele Górnym i licznych kaplicach. Wrażenie robiły liczne obrazy, herby, kaplice i przepiękne mozaiki o. Marko Ivana Rupnika SJ - znanego w świecie artysty słoweńskiego pochodzenia. Kolejnym punktem programu było odwiedzenie w zeszłym tygodniu otwartego Muzeum Świętego Jana Pawła II. Można było zobaczyć Karola Wojtyły m.in. świadectwa szkolne, szaty liturgiczne, rekonstrukcję pokoju, przedmioty codziennego użytku i liczne pamiątki. Po takich wrażeniach dotarliśmy do Wystawy Kopii Całunu Turyńskiego. W tym miejscu pan przewodnik, prawdziwy pasjonat i znawca tematu wprowadził nas w tajniki pochówku starożytnych ludów, przebiegu Drogi Krzyżowej Pana Jezusa i rezultatów badań oryginalnego Całunu Turyńskiego. Po licznych, radosnych niespodziankach, z pieśniami na ustach, zawitaliśmy w progi naszej, borzęckiej ziemi. To był prawdziwie DOBRY dzień!

Wiadomość z dnia: 2018-11-05 14:55:28.

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Była zabawa, wiele się działo i wciąż nam jeszcze mało! Tymi słowami moglibyśmy podsumować Dzień Bezpieczeństwa, który w naszej szkole odbył się 22.10.2018 r. Uczniowie od samego rana uczestniczyli w zajęciach, mających na celu uświadomienie im potrzebę noszenia elementów odblaskowych. W związku z tym pierwszym punktem naszego harmonogramu w ramach Dnia Bezpieczeństwa było oglądanie filmów edukacyjnych przypominających zasady poruszania się pieszych na drodze. Następnie wszyscy uczniowie przystąpili do pisania testu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Kolejnym punktem programu był koncert „Odblaskowa piosenka”. Uczniowie klas IV – VIII zaprezentowali swoje odblaskowe hity, które skomponowali w rytmie piosenek „Bądź gotowy dziś do drogi” i „Łowcy gwiazd”. Ambitne teksty, wspaniałe prezentacje i odblaskowe stroje z pewnością przekonały niejednego, że odblask jest w modzie. Miłą niespodzianką dla naszych uczniów, którą organizatorzy trzymali w tajemnicy do ostatniej chwili, było spotkanie z panią Sylwią Jaśkowiec - polską biegaczką narciarska, brązową medalistką Mistrzostw Świata i wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski. Pani Sylwia spędziła w naszej Szkole cały poranek, podziwiając występy uczniów i cierpliwie odpowiadając na ich pytania. Pani Sylwia nie tylko opowiadała o swoich największych osiągnięciach, ale również przypominała, w jaki sposób zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych. Ponadto swoimi słowami i postawą pokazała uczniom, że z wytrwałością należy spełniać swoje marzenia. Sportsmenka wyraziła też wielką radość z faktu, że Szkoła Podstawowa w Borzęcie kładzie duży nacisk na kwestię bezpieczeństwa i tym samym dba nie tylko o dzieci, ale też o innych mieszkańców. Na końcu spotkania pani Sylwia rozdała autografy wszystkim uczniom i nauczycielom. Kolejnym punktem Dnia Bezpieczeństwa był odblaskowy spacer ulicami Borzęty. Najpierw jednak uczniowie tworzyli odblaskowe transparenty, na których widniały hasła promujące bezpieczeństwo i nawołujące do noszenia odblasków.
Uczniowie naszej szkoły z wytrwałością i zaangażowaniem brali udział we wszystkich aktywnościach zaplanowanych dla nich w tym dniu, gdyż doskonale wiedzą, że odblask to życie. Długie wieczory, jesienna szaruga i warunki pogodowe znacznie ograniczają widoczność na drodze. Dlatego każdy z nas musi pamiętać o założeniu małego odblaskowego „pancerza”, w którym tkwi wielka moc.


Wiadomość z dnia: 2018-11-05 14:52:10.

BICIE REKORDU W JEDNOCZESNEJ RESUSCYTACJI ODDECHOWEJ PRZEZ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji co roku WOŚP organizuje akcję jednoczesnego prowadzenia resuscytacji krążeniowo- oddechowej przez jak największą liczbę osób. Celem jest promowanie nauki pierwszej pomocy, co jest istotnym elementem edukacji społeczeństwa.

Nasza szkoła również co rok przystępuje do tej akcji. Uczniowie wcześniej przygotowani przez przeszkolonych nauczycieli prezentują na fantomach symulowaną akcję przywracania krążenia i oddychania. Ponad sto osób zgromadzonych na sali gimnastycznej przez pół godziny ćwiczy swoje umiejętności.

To budujące, że przygotowujemy świadomych, wyedukowanych ludzi, którzy kiedyś mogą udzielić pomocy poszkodowanym.

Wiadomość z dnia: 2018-11-05 14:49:26.

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA 2018

HARMONOGRAM KLASY I-III

Przed wejściem na salę dzieci wyposażone są w kamizelki odblaskowe i odblaski. Zabierają także ze sobą długopisy

8.30 Powitanie uczniów na sali gimnastycznej, przedstawienie planu Dnia Bezpieczeństwa

8.45 Film edukacyjny

9.00 Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym /test dla każdego ucznia/

9.30 Odblaskowy koncert – prezentacje artystyczne w wykonaniu klas 4-8

10.30 – 10.40 przerwa

10.40 – 11.40 Spotkanie z gościem specjalnym Sylwią Jaśkowiec

11.40 – 12.30 Warsztaty plastyczne

Przejście do sal lekcyjnych wspólne tworzenie plakatów prezentujących bezpieczne zachowania na drodze

12.30 zakończenie Dnia Bezpieczeństwa

 

HARMONOGRAM KLASY IV – VIII

8.30 – 9.20 uczniowie w klasach pod opieką wychowawców przygotowują się do prezentacji piosenek odblaskowych /przed wejściem na salę gimnastyczną uczniowie zostają wyposażeni w kamizelki odblaskowe i odblaski/

9.30 Odblaskowy koncert – prezentacje artystyczne w wykonaniu klas 4 – 8

10.30 – 10.40 przerwa

10.40 – 11.40 Spotkanie z gościem specjalnym Sylwią Jaśkowiec

11.40 Film edukacyjny

11.50 Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym /test dla każdego ucznia/

12.00 – 13.00 Zajęcia twórcze wykonanie transparentów z hasłami dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze. /uczniowie przynoszą materiały plastyczne do wykonania transparentów/

13.00 – 13.30 Spacer po Borzęcie z transparentami

13.30 Zakończenie Dnia Bezpieczeństwa

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 582168