Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-11-16 09:26:21.

KONKURS ASTRONOMICZNY

W dniu 15 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Porębie odbył się finał gminnego konkursu astronomicznego „Gwiazdy Wolności”. Konkurs został zorganizowany z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz w 64 rocznicę śmierci Tadeusza Banachiewicza – patrona szkoły. W konkursie udział wzięły Julia Ćwierz oraz Natalia Gawęda z klasy 8. Podczas gdy jury oceniało prace uczestnicy konkursu oglądali prezentację "Tajemnice Wszechświata - obserwacje astronomiczne" - pana Radosława Ambroży. Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Gratulujemy posiadanej wiedzy astronomicznej.

Wiadomość z dnia: 2018-11-13 08:24:10.

NA TROPIE ZDROWEGO ŻYWIENIA

Szkoła, obok domu rodzinnego to miejsce, w którym dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania. Nawyki żywieniowe ukształtowane w dzieciństwie często towarzyszą nam przez całe życie, dlatego tak ważne jest aby odpowiednio wykorzystać okres edukacji. Program „Owoce i warzywa w szkole” wiąże się również z działaniami edukacyjnymi realizowanymi pod opieką nauczycieli. Podczas zajęć dzieci dowiadują się skąd pochodzą produkty, które otrzymują, poznają zasady zdrowego żywienia oraz uczą się przygotowywać zdrowe posiłki.

8 listopada, w Dzień Zdrowego Śniadania uczniowie klas I-III zapoznali się z prezentacją „Ekipa Chrumasa Gotuje”, a następnie przystąpili do samodzielnego wykonania kanapek i zdrowych posiłków. Emocji było wiele, zaangażowanie ogromne, dobór produktów zaskakujący, aczkolwiek ciekawy. Po wspólnym przygotowaniu usiedliśmy do konsumpcji. Ładnie podane,kulturalnie jedzone posiłki to również cenna nauka.

Mamy nadzieję, że nawyki, które teraz ukształtujemy w przyszłości zaowocują zdrowym stylem życia.

 

Wiadomość z dnia: 2018-11-13 08:22:03.

AKADEMIA Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w której wzięła udział cała społeczność naszej placówki. Przygotowali ją uczniowie klasy Va i Vb. Zaprezentowali zebranym montaż słowno – muzyczny, w czasie, którego przedstawili najważniejsze wydarzenia poprzedzające powrót naszego państwa na mapy świata. Przedstawili sylwetki najwybitniejszych patriotów tego okresu. Okolicznościowe wiersze i śpiewane wspólnie pieśni patriotyczne były uzupełnieniem ich wystąpienia. Na zakończenie, przedstawili wzruszający taniec z biało – czerwonymi flagami naszego kraju. O godzinie 1111 wszyscy odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się do ogólnopolskiej, szkolnej akcji śpiewania hymnu narodowego.

 

 

Wiadomość z dnia: 2018-11-09 15:22:24.

GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

Co mój przodek robił w dniu 11 listopada 1918 roku?”

100 lat. Wydaje się bardzo długim odcinkiem czasu, ale gdy się zastanowimy, stwierdzamy, że to tylko 5 pokoleń. Dla dzieci uczących sięw szkole podstawowej przodkowie pamiętający 11 listopada 1918 to prapradziadkowie.

Nasz konkurs „Co mój przodek robił w dniu 11 listopada 1918 roku?” miał uświadomić uczniom, że wielka historia przeplata się z historią lokalną, historią rodzinną, zachęcić do poszukiwań, rozmów z rodzicami, dziadkami o przeszłości rodziny, o jej korzeniach. I zachęcił! Na konkurs wpłynęło 28 prac literackich i plastycznych z ośmiu szkól.

Komisja w składzie: Krystyna Łętocha, Kinga Hechsman (Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach), Maria Suder i Barbara Pająk (ZPO Borzęta) po burzliwych obradach przyznała miejsca.

Prace plastyczne:

Klasy 1-4

I miejsce Maja Pitala (III) SP Krzyszkowice

               Paweł Motyka (II) SP Zawada

II miejsce Zygmunt Konarski (I a) SP Krzyszkowice

III miejsce Piotr Suder (II) SP Zawada

wyróżnienie Julia Kasperek (III) ZPO Borzęta

 

Klasy 5-8

I miejsce Aleksandra Wilczyńska (V c) SP Nr 3 Myślenice

II miejsce Milena Strączek (V c) SP Nr 3 Myślenice

III miejsce Joanna Uchacz (V) SP Nr 6 Myślenice

 

Prace literackie

Klasy 1-4

II miejsce Adrianna Pszczoła (III) SP Krzyszkowice

 

Klasy 5-8

I miejsce Hubert Markiewicz (VIII) SP Osieczany

II miejsce Krystian Porębski (VI) SP Zawada

III miejsce Katarzyna Kołodziejczyk (VIII) Sp Nr 6 Myśelnice

wyróżnienie Franciszek Szymula (V a) SP Nr 4 Myśelnice

 

W dniu 8 listopada gościliśmy w naszej szkole uczestników oraz opiekunów. Z rąk dyrektora ZPO Krzysztofa Halka otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez burmistrza MiG Myślenice Macieja Ostrowskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu historycznego było doskonała okazją do spotkania z p. Markiem Stoszkiem, regionalistą, pasjonatem historii, który przedstawił interesującą prezentację dotyczącą miejsc pamięci z okresu I wojny światowej na Myślenickiej Ziemi.

 

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 582167