Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2019-05-24 12:00:35.

WARSZTATY Z ROBOTYKI

23 maja w klasach I – III zostały przeprowadzone pokazowe zajęcia z robotyki z wykorzystaniem zestawów Lego WeDo 2.0. Warsztaty te zostały zorganizowane przez Kreatywną Krainę Rozwoju z Myślenic.

Dzieci zostały wprowadzone w świat robotyki i programowania. Uczniowie po krótkiej pogadance (krótka historia pojazdów, kierowcy rajdowi, rodzaje paliw samochodowych, czynniki wpływające na prędkość pojazdu…) budowali proste roboty (wyścigówki) z kolorowych klocków, a następnie „ożywiali” je przy pomocy prostego oprogramowania.

Warsztaty z robotyki przede wszystkim wszechstronnie stymulują rozwój dziecka: rozwijają sprawność manualną, doskonalą pamięć oraz umiejętności matematyczne. Dzieci uczą się twórczego, a zarazem logicznego i przestrzennego myślenia, kształcą się w myśleniu strategicznym oraz analitycznym, rozwijają umiejętność pracy w skupieniu.

Wiadomość z dnia: 2019-05-14 08:49:27.

VII GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY

9 maja 2019 w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs Przyrodniczy. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich z siedmiu szkół podstawowych naszej gminy. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się naprawdę dużą wiedzą, by rozwiązać test składający się z dwudziestu ośmiu zadań zawierających treści przyrodnicze i ekologiczne. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy. 17 maja odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród finalistom. Przybyli uczniowie oraz ich opiekunowie obejrzeli spektakl ekologiczny przygotowany przez oddział 5 i 6-latków z naszego przedszkola pt. „Z odpadami za pan brat, czyli Franka przygody z odpadami”. Następnie laureaci otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu - Krzysztofa Halka dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Wszystkim uczestnikom konkursu a szczególnie laureatom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.

W tym roku najlepsi okazali się:
I miejsce: Szewczyk Anna – Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach
II miejsce: Zlezarczyk Lena – Szkoła Podstawowa w Porębie
III miejsce: Oskwarek Maja – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach
III miejsce: Suder Jan - Szkoła Podstawowa w Borzęcie
Wyróżnienie: Kurek Natalia – Szkoła Podstawowa w Głogoczowie
Wyróżnienie: Serafin Wiktoria – Szkoła Podstawowa nr 5 w Myślenicach.

Wiadomość z dnia: 2019-05-14 08:49:14.

GMINNY CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

9.05.2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach czwórboju lekkoatletycznego. Reprezentację dziewcząt tworzyły: Klaudia Ćwierz z kl. VII, Joanna Płatek oraz Anna Weszka z kl. VI, Natalia Karcz z kl. Va, Roksana Sosin oraz Karolina Kasperek z kl. Vb. Chłopcy wystąpili w składzie: Bartłomiej Opryszek, Konrad Zlezarczyk, Dominik Mirek z kl. VI, Kamil Zlezarczyk z kl. Va, Łukasz Leśniak z kl. Vb oraz Marcel Żądło z kl. III. Zawodnicy oraz zawodniczki uczestniczyli w czterech konkurencjach: rzut piłeczką palantową, bieg na 60m., skok w dal oraz bieg na 1000m. (chłopcy) i 600m. (dziewczęta). Poza rywalizacją czysto sportową uczniowie zmagali się również z trudnymi warunkami atmosferycznymi, jednak momentami nawet ulewny deszcz nie ostudził zapału naszych sportowców, którzy osiągnęli bardzo dobry wynik. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta na poziomie gminnym zajęli 3 miejsce, natomiast w klasyfikacji powiatowej dziewczęta były czwarte, a chłopcy piąci.

Wiadomość z dnia: 2019-05-13 09:40:40.

KONKURS EKO WYNALAZEK ROZSTRZYGNIĘTY

Ekologia, powtórne wykorzystanie matriałów, to tematy bliskie uczniom naszej placówki. Na konkurs Eko Wynalazek zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Lubniu wpłynęło wiele prac. Miło nam, że zostały tam docenione prace naszych uczniów. Franek Pilch, uczeń klasy Vb, wykonał zabawkę edukacyjną dla dzieci, natomiast Szymon Turała wycieraczkę z plastikowych zakrętek. Prace te cechowała pomysłowość,estetyka i prakyczne zastosowanie.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że pomysły racjonalizatorskie przyniosą im w przyszłości dumę i radość.
ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 639343