Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-11-27 09:50:27.

NOCNE CZYTANIE

Nocne czytanie staje się Polsce coraz modniejsze, a wszystko co zachęca ludzi do jakiejkolwiek aktywności czytelniczej jest nie tylko modne, ale i mądre.

24 listopada rodzice, o nietypowej porze, bo o 19, przyprowadzili swoje pociechy wyposażone w śpiwory, poduchy i maskotki - przytulanki do szkoły. Wśród chętnych do nocnego czytania znalazło się 26 uczniów klas trzecich i czwartych. Były to nie tylko typowe mole książkowe, które kochają czytanie i nie wyobrażają sobie życia bez słowa pisanego, ale i czytelnicy, których do czytania należy jeszcze zachęcić, pokazać, że czytanie może być przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu. I taki cel przyświecał naszemu spotkaniu.

Czytaliśmy głośno i cicho, indywidualnie i z podziałem na role, słuchaliśmy książek nagranych i zaśpiewaliśmy Brzechwę. Czytaniu towarzyszyły zabawy inspirowane literaturą, zabawy, które pokazywały, że książka to także piękny przedmiot. Zrobiliśmy portrety żyrafy z wiersza L.J.Kerna (a potem je przypadkowo wymieszaliśmy). Takim sposobem piękne portrety, stały się zabawne. Poszukaliśmy duszy książek oraz wymyślaliśmy potrawy dla Alcesta, jednego z bohaterów „Mikołajka”.

Na dobranoc, już wygodnie ułożeni w śpiworach, przytuleni do maskotek, wysłuchaliśmy fragmentu „Muminków” - „W zasypanym śniegiem salonie”. Po tak długiej dawce wrażeń trudno było zasnąć. Najwytrwalszy czytelnik „czytał ” do 1.15.

O siódmej pobudka, noc bardzo szybko minęła. Ciężko było wstawać, ale na korytarzu czekali już stęsknieni rodzice.

Pomysł nocnego czytania bardzo się dzieciom spodobał, prawie wszyscy wystawili mu szóstkę. Na szóstkę zasługują również uczestnicy spotkania, którzy bardzo dzielnie, z wielkim zaangażowaniem brali udział w zajęciach, byli świetnie zorganizowani i zdyscyplinowani. Brawo!

Wiadomość z dnia: 2017-11-26 17:38:40.

"PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE W GŁOGOCZOWIE"

24 listopada odbył się XIV Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym wzięło udział prawie 200 uczniów z 16 szkół z całej gminy. Wśród nich znaleźli się także nasi uczniowie: Natalia Rokosz, Katarzyna Cegielska i Tomasz Cegielski. Jury wysłuchało emocjonującej wersji pieśni "Piechota" w wykonaniu Natalii oraz nastrojowej pieśni "Taki kraj", którą zaprezentowali Kasia i Tomek Cegielscy. Cała trójka wykonawców znalazła się w gronie laureatów tegorocznego przeglądu i została nagrodzona. Gratulujemy i życzymy sukcesów artystycznych.

 

Wiadomość z dnia: 2017-11-26 17:31:38.

"DAWANIE JEST CZYMŚ WIĘCEJ NIŻ BRANIE”

W listopadzie bieżącego roku w naszym Zespole, czyli w Przedszkolu i Szkole Podstawowej, Samorząd Uczniowski zaproponował zbiórkę zabawek „pluszaków”. Celem było obdarowanie chorych dzieci, korzystających z Pomocy Doraźnej, przebywających w Oddziale SOR czy na salach Oddziału Pediatrycznego myślenickiego Szpitala. Innymi słowy zaistniało pragnienie obdarowania jakimś drobiazgiem, smucących się dzieci, cierpiących z powodu choroby i rozłąki. Pluszaki tu są najlepsze: można je przytulić, pożalić się lub pośmiać, porozmawiać z nimi szeptem i głośno i zaprzyjaźnić się na dobre, zawsze wysłuchają. I tak oto po ogłoszeniu zbiórki w krótkim czasie bo dwóch tygodni, zaczęły przybywać z domów borzęckich do szkoły, od bardzo małych do ogromnych, jako ciekawostkę należy podać iż najwięcej spośród bogactwa przytulanek było miśków. Po około 14 dniach zbiórki mieliśmy ich tak dużo, że potrzeba było ośmiu worków na ich spakowanie. 23 listopada zostały przewiezione do Szpitala w Myślenicach (na Oddział Dziecięcy, do Pomocy Doraźnej (dawne Pogotowie Ratunkowe) oraz na SOR czyli Szpitalny Oddział Ratunkowy). Z tych darów również bardzo ucieszył się Pan Adam Styczeń, Dyrektor myślenickiego Szpitala, upominkiem w postaci pudła cukierków podziękował za ten wyraz wrażliwości i za przeprowadzenie niniejszej akcji.
Komu dziękować? – bardzo trudne pytanie, dużo osób było zainteresowanych akcją, wyrazy podziękowań należą się przede wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom, ogromnym zaangażowaniem wykazały się Panie z Przedszkola, pomagali nauczyciele i pozostali pracownicy Szkoły, nad zbiórką czuwał Samorząd Uczniowski z Opiekunem SU a nad całością Dyrektor Zespołu. Pozostały po akcji zdjęcia na obejrzenie których, zapraszamy do Galerii na stronie internetowej naszej szkoły. Mamy pewność, że u niejednego dziecka pojawi się uśmiech, wzruszenie a może i ulga w cierpieniu.


Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i wszystkim Wspomagającym akcję.
Samorząd Uczniowski

Wiadomość z dnia: 2017-11-24 09:39:15.

"POLSKA MOJA OJCZYZNA"

W listopadzie Szkoła Podstawowa w Drogini zorganizowała Gminny Konkurs Plastyczny „Polska moja Ojczyzna”. Uczniowie z 15 szkół podstawowych z terenu naszej gminy wykonali 49 prac. Wśród nich znalazły się dwie prace naszych uczennic: Martynki Wrony z klasy III b i Ani Długosz z klasy II.

Piękna, pomysłowa i wykonana z dbałością o każdy szczegół praca Ani Długosz zdobyła II miejsce. Gratulujemy!

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 463299