Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-06-02 14:38:08.

 DZIEŃ SPORTU W ZESPOLE

Dnia 2.06.2017r. na boisku Zespołu Placówek Oświatowych w Borzęcie z okazji „Dnia Sportu” odbył się „Międzyklasowy Turniej o Tytuł Najbardziej Usportowionej Klasy”. Zmagania uczniów odbywały się  w dwóch kategoriach wiekowych - dzieci z klas I-III oraz IV-VI. Rywalizowano w dziewięciu konkurencjach: „Wyścigi Kangurów”, „Snajper”, „Ślepe Kury”, „Walka Mocarzy”, „Kręgle kopane”, „Zaganianie Świnki”, „Wodociąg”, „Budowa mostów”, „Rusz Głową”. Sprzyjająca aura oraz głośny doping sprawiły, że momentami było naprawdę gorąco. W przerwie między zmaganiami na naszych uczniów czekała mała niespodzianka w postaci słodyczy i napojów. W kategorii klas I-III zwyciężyła 3b, a w klasach starszych najlepszą okazała się VI. W trakcie uroczystego zakończenia imprezy dyrektor placówki mgr Krzysztof Halek wręczył najlepszym drużyną puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Wiadomość z dnia: 2017-05-16 11:40:12.

WIZYTA UCZNIÓW PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ

W dniu 15.05. 2017r. Nasza Szkoła miała przyjemność gościć uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Myślenicach. Uczniowie wśród których byli również nasi wychowankowie: Tomasz Cegielski i Wiktoria Cegielska pokazali się w pełnej krasie, zaimponowali nam talentami muzycznymi grając na różnorodnych instrumentach tj. skrzypce, akordeon, gitara, saksofon, fortepian itp.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor p. Krzysztof Halek, który wyraził zadowolenie i zachwyt z wysłuchanych prezentacji uczniów. Dziękując uczniom i nauczycielom życzył wszystkim sukcesów, radości i dalszego rozwijania swoich uzdolnień muzycznych.

Wiadomość z dnia: 2017-05-16 10:52:27.

SUKCES W MAKOWIE PODHALAŃSKIM

21 kwietnia w Makowie Podhalańskim miał miejsce półfinał Wielkiej Ligi Czytelników. W gościnnych progach makowskiej biblioteki rywalizowało 10 drużyn w kategorii klas I-III i 8 w grupie IV-VI. Nasze zespoły wystąpiły w składzie Laura Figuła (IIB), Ania Półtorak (IIIB), Paweł Gawęda (IIIB) oraz Klaudia Ćwierz (V), Róża Gołąb (V) i Tomek Cegielski (VI). Zawodnicy musieli wykazać się znajomością “Bohaterskiego Misia” B. Ostrowskiej (młodsi) i “Tomka na Czarnym Lądzie” A. Szklarskiego (starsi). Na wyniki czekaliśmy prawie 2 tygodnie, ale warto było! Okazało się, że wśród 18 drużyn w Makowie Klaudia, Róża i Tomek zdobyli pierwsze miejsce, Ania, Laura i Paweł trzecie. Było to jednak konkurs ogólnopolski. 79 punktów dały drużynie V-VI piąte miejsce w województwie i trzynaste w skali kraju. Do Wielkiego Finału w Katowicach zabrakło tylko 7punktów. Gratulujemy!

Po wakacjach ciąg dalszy przygody z Wielką Ligą, wszak:

“Na świecie tak wiele książek

niczym od latawca wstążek.

Liter szereg- kod tajemny

Odkryj go i bądź dzielny.

Poznaj wszystkich bohaterów

I nie puszczaj książki sterów”.

Wiadomość z dnia: 2017-05-15 11:55:19.

KONKURS „WIEM, CO CZYTAM”

11 maja 2017 roku w Drogini odbył się X Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem: „Wiem, co czytam”, który był przeznaczony dla uczniów klas drugich. Naszą szkołę reprezentowała Kaja Wojtycza.

Konkurs obejmował nie tylko czytanie ze zrozumieniem, ale także umiejętność układania pytań do wskazanego tekstu, udzielania odpowiedzi pełnym zdaniem, uzupełniania luk informacjami z tekstu oraz budowania logicznej wypowiedzi w brakującym fragmencie całości.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394002