Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2017-12-04 23:10:16.

ŚWIĘTUJEMY PO ANGIELSKU

Rozpoczęła się realizacja całorocznego projektu językowego "Świętujemy po angielsku". Pierwszy etap już za nami, a był to St. Andrew 's Day - Dzień Świętego Andrzeja, czyli Dzień Szkocki, który przerodzil się w Tydzień Szkocki. Przez ostatni tydzień listopada w każdej klasie odbyły się lekcje związane z historią i kulturą tego kraju. Nic więc dziwnego, że na korytarzach można było dostrzec uczniów ubranych w kraciaste spódniczki (kilty), chrupiących owsiane ciasteczka i podrygujacych do skocznej muzyki granej na dudach. Oprócz tego dzieci wykonały piękne gazetki i rozwiązały quiz o Szkocji. Wszystkie zadania były punktowane, ponieważ projekt zaplanowany został w formie rywalizacji klas. Kolejny etap - Dzień Walijski i możliwość zdobycia następnych punktów -już w marcu :-)

Wiadomość z dnia: 2017-12-03 22:25:02.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

"Na świętego Andrzeja, pannom z wróżb nadzieja" - głosi staropolskie przysłowie, ale podczas zabawy andrzejkowej w naszej szkole świetnie bawili się i chłopcy i dziewczyny. Mnóstwo ciekawych wróżb przygotowali uczniowie klas 4b, 6 i 7. Były więc i tradycyjne serduszka z imionami, lanie wosku, karty czy kubeczki, ale też i mniej znane wróżby z balkonami, kostkami, cukierkami i świeczkami. Najważniejsze jest jednak to, że wszystkim nam wywróżono same szczęśliwe, radosne i pozytywne wydarzenia na cały następny rok!

Wiadomość z dnia: 2017-12-03 22:23:56.

MAM TALENT

W scenerii zabawy andrzejkowej 30 listopada 2017 roku Samorząd Uczniowski przeprowadził prezentację chętnych we wspólnej zabawie „ MAM TALENT”. Dwa tygodnie wcześniej ogłosił dla wszystkich uczniów klas I-VII zaproszenie do udziału. Śpiew, taniec i umiejętność gry na instrumencie muzycznym były tematem, którym chętnie dzielili się z widownią uczestnicy (w maju przyszłego roku będą mogli zaprezentować inne posiadane talenty np.: sportowe. plastyczne i inne.
Przedstawić własny talent to przede wszystkim pokazać swoje zainteresowania, możliwości, to też umiejętność przełamywania się, pokonywania tremy w występach przed widownią. Dla widzów natomiast to wielka przyjemność zobaczyć człowieka z pasją, jego indywidualność.
Wielkie oklaski zatem dla wszystkich, którzy wystąpili, propagują Oni  realizację pragnień, może i drogi prowadzącej do spełnienia marzeń, wielkie oklaski dla Nich, a w szczególności dla najmłodszych, dla których występ był szczególnym przeżyciem.

Wiadomość z dnia: 2017-12-02 12:31:01.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Zgodnie z tradycją, w wigilię św. Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie z przedmiotów, które nabierają w tym szczególnym dniu symbolicznych znaczeń.

W naszej szkole 30 listopada również był dniem radosnych zabaw i wróżb. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami i balonów z wróżbą, smakowania cukierków z przepowiednią, wróżenia z ręki itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Całość dopełnił konkurs „Mam talent” przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

Odrobina magii i czarów, przepowiednie, ciekawe stroje, uśmiechnięte buzie dzieci i przede wszystkim dobra zabawa – to efekt pracy uczniów klas trzecich, którzy przygotowali wróżby dla swoich młodszych kolegów i koleżanek oraz rodziców, którzy zadbali o słodki poczęstunek dla swoich pociech.

Tegoroczna zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 463301