Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2019-05-29 14:55:20.

GOŚCINNE WYSTĘPY UCZNIÓW Z PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA

PSM I st. im Ludomira Różyckiego w Myslenicach jest szkołą z 35 - letnią tradycją i wysokim poziomem nauczania. rokrocznie uczęszcza do niej ponad 220 uczniów. dzieci i młodzież roziwjają swoje zdolności muzyczne pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli. Uczniowie odnoszą spektakularne sukcesy w konkursach ogolnopolskich i międzynarodowych, znaczna część absolwentów podejmuje naukę w szkolach muzycznych II stopnia. Szkoła prowadzi nauke gry w cyklu szescioletnim (dzieci 6-10 letnie) oraz w cyklu czteroletnim (8-16 lat). Oferuje naukę gry na następujących instrumentach: akordeon, gitara, flet, fortepian, klarnet, perkusja, saksofon, skrzypce, trąbka, wiolonczela. Naukę gry wspomagają obowiązkowe zajęcia teoretyczne i zespołowe.

W dniu dzisiejszym uczniowie naszego Zespołu - Szkoły Podstawowej mieli nie lada okazję wysłuchania kilku utworów w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej, podziwiania pięknych wykonów i wirtuozerii młodych artystów.

Zainteresowani uczniowie naszego Zespołu otrzymali zaproszenie do zasilenia szeregów uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Myslenicach, aby rozwijać własne pasje, zamiłowania i talenty muzyczne.

Rekrutacja kandydatow odbywać się będzie w miesiącu czerwcu na podstawie pomyślnie zdanych testów przydatności muzycznej.

Wiadomość z dnia: 2019-05-29 14:00:20.

KOLEJNE DZIAŁANIA SZKOLNEGO WOLONTARIATU W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

IM. STANISŁĄWA WYSPIAŃSKIEGO – SZKOLE PODSTAWOWEJ W BORZĘCIE

Grupa uczniów z klasy ósmej, tworząca Szkolny Wolontariat w ZPO SP Borzęta, kolejny raz brała udział w akcji na rzecz szerzenia dobra i pomocy. Tym razem wspomogła „Klub Wolontariatu Myślenice” zbiórką słodyczy dla dzieci przebywających w myślenickim szpitalu. Akcja ta przeprowadzona została w maju 2019 roku tak, aby uzyskane smakołyki trafiły jeszcze na 1 czerwca uświetniając Dzień Dziecka. Szkolny Wolontariat skutecznie zachęcił do zbiórki poprzez rozpropagowanie akcji na terenie szkoły.
Dziękujemy wszystkim Darczyńcom - Dzieciom i ich Rodzicom. Po przeprowadzonej akcji pozostała satysfakcja i zdjęcia. Na jednym z nich została udokumentowana chwila przekazania zebranych smakołyków na ręce Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zasani - Renaty Piekarz – opiekuna Myślenickiego Klubu Wolontariatu, zrzeszającego poszczególne szkolne wolontariaty w powiecie myślenickim.

Wiadomość z dnia: 2019-05-29 13:59:53.

WULKANY. JAK TO DZIAŁA?

SPOTKANIE Z PANIĄ GEOLOG

Dbając o rozwój ucznia w młodszym wieku szkolnym wzbogacamy zajęcia m.in. spotkaniami z osobami mogącymi przekazać nam swoją wiedzę, zainteresowania i pasję. Tak było i w tym przypadku. 28 maja klasy druga i trzecia gościły panią geolog Annę Krawczyk, mamę ucznia klasy drugiej. Przybliżyła ona dzieciom w sposób przystępny i niezwykle interesujący zagadnienia związane z budową i działaniem wulkanu. W pierwszej części przedstawiła przygotowaną przez siebie bardzo ciekawą prezentację multimedialną. Następnie zaprezentowała dzieciom próbki skał pochodzenia wulkanicznego, które każdy mógł dotknąć, pobawić się nimi, sprawdzić ich cechy. Najciekawszym, z punktu widzenia odbiorcy momentem był „wybuch wulkanu”, który pani Anna zbudowałana na potrzeby prezentacji. Efekt był bardzo widowiskowy i wzbudził zachwyt dzieci. Na koniec każdy uczestnik otrzymał próbki skał w miniaturze, oprawione i zaopatrzone podpisami.

To były bardzo ciekawe i pomysłowe zajęcia. Mamy nadzieję, że teraz każdy uczeń spojrzy inaczej na „zwykły kamień”, a rozbudzona ciekawość zaowocuje w przyszłości.

Wiadomość z dnia: 2019-05-28 11:16:17.

XVII ENGLISH DAY W ZESPOLE

27 maja świętowaliśmy w naszej szkole XVII Dzień Angielski. Było to jednocześnie podsumowanie całorocznego projektu edukacyjnego  Angielski w sieci". Po prezentacji klas młodszych uczniowie klas starszych przystąpili do 6 konkurencji:

Kahoot
Quizlet
Duolingo
Healthy lunch
Congratulations
Culture

 

Pierwsze 3 zadania związane były z aplikacjami komputerowymi do nauki języka obcego. Dzieci wykonały też zdrowe drugie śniadanie, wzięły udział w konkursie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych oraz napisały kartki gratulacyjne do Królowej Elżbiety 2 i Księcia Harrego.
Zwycięzcy w konkursach indywidualnych otrzymali już nagrody, natomiast ostateczne wyniki rywalizacji klas zostaną ogłoszone podczas akademii na zakończenie roku szkolnego. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 639342