Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2019-06-12 09:41:55.

WYCIECZKA DO RABKI

11 czerwca uczniowie klasy II i III wybrali się do Rabki. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po pięknym parku uzdrowiska, gdzie dzieci miały okazję spędzić trochę czasu na rozległym placu zabaw oraz poprawić kondycję na siłowni „pod chmurką”.

Kolejnym punktem programu była kilkugodzinna wizyta w Rodzinnym Parku Rozrywki Rabkoland. Atrakcji było mnóstwo! Wielki młyn, Wiking, Latający autobus, Crazy Clown, Fala, Auto Stop, Dom Śmiechu, Wieża, Strzelające Gejzery i wiele innych. Korzystaliśmy z każdej możliwości! Taka zabawa zużywa mnóstwo energii (co szczególnie odczuli opiekunowie) toteż staraliśmy się uzupełniać jej ubytki pysznymi przekąskami dostępnymi na terenie parku. W takim miejscu czas płynął błyskawicznie. Pomimo męczenia upałem i wzmożoną aktywnością, dzieci wcale nie chciały wracać. Był to dla nich czas beztroskiej, wesołej zabawy!

Pani Joli i pani Teresie serdecznie dziękujemy za czas i bezinteresowną pomoc.

Wiadomość z dnia: 2019-06-11 12:40:02.

PIELGRZYMKA DO BŁOGOSŁAWIONEJ KAROLINY

Człowiek nie podróżuje do rzeczy, tylko podróżuje do ludzi. (ks. Janusz Pasierb)

6 czerwca w czwartkowy, słoneczny poranek wraz z klasą trzecią, jej rodzicami, panią Wychowawczynią, panią Katechetką i Księdzem Proboszczem udaliśmy się na Pielgrzymkę do Sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie.

W Sanktuarium wysłuchaliśmy historii ciekawego życia i męczeństwa młodej błogosławionej oraz dziękując za dar pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej wzięliśmy udział we Mszy Świętej. Po posiłku w nastrojowo urządzonej restauracji, przejechaliśmy do Wał - Rudy, gdzie zwiedziliśmy zabytkowy dom błogosławionej Karoliny, niedawno otwartą, ruchomą miniaturę Wioski galicyjskiej oraz przeszliśmy szlakiem Jej męczeństwa.

Poznani z błogosławioną Karoliną, mamy świadomość, że będzie towarzyszką w różnych chwilach naszego życia.

Wiadomość z dnia: 2019-06-10 09:36:32.

DZIEŃ SPORTU W ZESPOLE

Dnia 6.06.2019r. na boisku Zespołu Placówek Oświatowych w Borzęcie z okazji „Dnia Sportu” odbył się „Międzyklasowy Turniej Gier i Zabaw”. Zmagania uczniów poprzedziła rozgrzewka w formie fitnessu prowadzona przez jednego z uczniów. Rywalizowano w konkurencjach: „Wyścigi Kangórów”, „Snajper”, „Ślepe Kury”, „Zaganianie Świnki”, „Wodociąg”, „Rusz Głową”, natomiast zmagania zwieńczyła sztafeta między klasowa. Sprzyjająca aura oraz głośny doping sprawiły, że momentami było naprawdę gorąco. Losy turnieju rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej konkurencji. Ostatecznie I miejsce zdobyła klasa VIII, a podium uzupełniły klasa VII i VI. W trakcie uroczystego zakończenia imprezy dyrektor placówki mgr Krzysztof Halek wręczył najlepszym drużyną puchary, medale i dyplomy.

Wiadomość z dnia: 2019-06-06 15:24:00.

PROJEKT EDUKACYJNY DLA KLAS I-III: „ DZIECKO W MUZEUM”

WYCIECZKA DO MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO W KRAKOWIE

Projekt edukacyjny „Dziecko w muzeum” dobiegł końca. Ostatnim muzeum, które zwiedzili uczniowie klas młodszych było Muzeum Archeologiczne w Krakowie, gdzie udali się 4 czerwca 2019 roku.

Dzieci miały okazję zwiedzić wystawę „Bogowie starożytnego Egiptu”, na której prezentowane były wybrane elementy bogatej kolekcji muzealnych zabytków. Największe zainteresowanie wzbudziły sarkofagi, w tym najstarszy, żony kapłana Amona - Nesy Chonsu, a także mumie zwierząt i należące do rzadkości mumie zbożowe. Druga część to warsztaty: „Pradziejowy zwierzyniec”, na którym każde dziecko mogło wykonać własne zwierzątko z gliny. Efekty prac zabrali sobie do domu.

To była udana wycieczka, która pozwoliła uczniom przybliżyć ciekawą i nieco tajemniczą stronę historii.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 639341