Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2017 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-01-05 11:55:07.

JASEŁKA W ZESPOLE

21 grudnia 2107 roku w naszej Szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez drugą klasę. Dzieci wcieliły się w rolę aniołków, Świętej Rodziny, posłańca, pasterzy, królów i uczennicy. To piękne, tradycyjne przedstawienie, pokazywało spis ludności ogłoszony przez króla Heroda, historię Maryi, Józefa i malutkiego Jezusa, a także odwiedziny aniołółw u pasterzy i trzech królów w szopce u Świętej Rodziny. Jasełka kończył wniosek mówiący o tym, że jeśli chcemy rodzinnie i zgodnie przezyć Święta Bożego Narodzenia, to właściwe przygotowanie się zależy przede wszystkim od nas samych.

Wiadomość z dnia: 2017-12-27 12:14:19.

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

Zakończyła się 4 akcja zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt, którą zorganizowali najstarsi uczniowie naszej szkoły. Aż 40 osób odpowiedziało na apel o pomoc dla psów i kotów przebywających w Schronisku w Harbutowicach. Warto podkreślić, że tytuł klasy najbardziej przyjaznej zwierzętom została tym razem klasa 3a. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za okazane serce i empatię. Uczniowie otrzymali słodycze i zostali wpisani do Szkolnej Księgi Miłośników Zwierząt. Kolejna akcja odbędzie się przed wakacjami.

Liczymy na was!!!

Wiadomość z dnia: 2017-12-18 09:23:10.

GMINNE ZAWODY PŁYWACKIE

13 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnych zawodach pływackich, które odbywały się na krytej pływalni w Myślenicach. Reprezentację tworzyli uczniowie: Józef Madej, Eryk Suruło, Marcin Półtorak, Bartłomiej Opryszek oraz uczennice Wiktoria Sztab, Zuzanna Flaga, Zuzanna Korus, Kaja Wojtycza, Anna Weszka, Klaudia Ćwierz i Justyna Madej. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansach 25 i 50 metrów. Zawody należy zaliczyć do udanych ponieważ oprócz zdobytych medali przez Józefa Madeja (I miejsce, 25m. stylem grzbietowym), Eryka Suryło (II miejsce, 25m. stylem grzbietowym), Zuzanny Flagi (III miejsce, 25m. stylem dowolnym) i Justyny Madej (2 miejsce, 50m. stylem dowolnym) nasi uczniowie nabyli nowe sportowe doświadczenia, które pomogą im w dalszym realizowaniu swojej pasji.

Wiadomość z dnia: 2017-12-06 14:50:42.

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO MULTIKINA

4 grudnia klasy III i klasa II pojechały do krakowskiego Multikina na interaktywny seans edukacyjny pt. „Wielka przygoda małego żółwika - Tomek poznaje Polskę”.

Podczas show uczniowie poznali najciekawsze i najbardziej znane miejsca w Polsce, takie jak: Kraków, Warszawę, Toruń i Gdańsk. Utrwalili sobie popularne legendy polskie i dowiedzieli się, jak to się stało, że Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Młodzi widzowie wraz z żółwiem Tomkiem odbyli niesamowitą przygodę w trakcie jego podróży po Wiśle. Uczniowie zgłębili wiedzę na temat krajobrazów w Polsce, przyswoili wiadomości na temat kierunków geograficznych i dowiedzieli się, jak należy odczytywać mapę. Podczas show zwrócono uwagę, jak należy zachować się nad wodą i uwrażliwiono na to, że nie należy śmiecić i zanieczyszczać środowiska. Spotkanie z żółwiem Tomkiem posiadało wiele elementów interakcji. Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w multimedialnym show i odpowiadać na zadawane pytania, utrwalać poznaną wiedzę dzięki licznym quizom i zagadkom.

Na pamiątkę wspólnej przygody z żółwikiem dzieci otrzymały książeczkę – grę planszową z ciekawymi zadaniami do wykonania w domu. Wycieczka była bardzo udana - wszyscy wrócili do domu zadowoleni z mile spędzonego czasu.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 463281