Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2019-01-23 14:31:33.

KOLĘDOWAĆ MAŁEMU ...

8 stycznia w Sułkowickim Ośrodku Kultury i 11 stycznia w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie odbyły się tradycyjne już dla tych placówek przeglądy kolęd i pastorałek dla młodzieży szkolnej. Co roku gromadzą one dziesiątki solistów i zespołów, które kultywują tę jakże piękną tradycję kolędowania i walczą o uznanie jury.  

W tegorocznych konkursowych zmaganiach Powiatowego i Gminnego Przeglądu Kolęd i  Pastorałek naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Joasia Płatek z VI klasy i Kasia Cegielska z klasy VII. Doświadczenie sceniczne, talent i nieodparty urok obu dziewczynek zaowocowały sukcesem w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Głogoczowie. Joasia pięknie zinterpretowała kolędę "Mario, czy już wiesz?" i wywalczyła II miejsce, a Kasia pogodną świąteczną piosenką "Kto wie" zajęła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiadomość z dnia: 2019-01-14 09:42:05.

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

Już po raz 6 Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt w schronisku w Harbutowicach. W zimowej akcji "Gwiazdka dla zwierzaka" wzięło udział 24 dzieci, wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne słodycze. Bardzo dziękujemy za wrażliwość i dobre serce dla psów i kotów i zapraszamy na kolejną akcję przed wakacjami :-)

Wiadomość z dnia: 2019-01-14 09:39:27.

JASEŁKA

21 grudnia 2018 roku, u nas w szkole, miała miejsce inscenizacja teatralno–muzyczna o Narodzeniu Pana Jezusa przygotowana przez panią Katechetkę. W główne role wcieliła się młodzież z klas VI – VIII, dzielnie wspomagana przez wybranych przedstawicieli z klas I, IV i V. Widzowie oglądali spektakl z wielkim zainteresowaniem, ponieważ w tym roku wyjątkowość jego polegała na rezygnacji z dialogów, a skupieniu się na ruchu: tańcu i grze aktorskiej. Pantomima z elementami tańca, przy odpowiednio dobranej muzyce, okraszona była jedynie gdzie niegdzie krótkimi cytatami z Pisma Świętego. Całość przedstawienia pobudzała wyobraźnię, skłaniała do myślenia, zadumy i docierała do najgłębiej skrytych w widzach emocji.


Wiadomość z dnia: 2018-12-20 09:44:51.

III MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE LITERACKIM 

Anna Weszka z klasy VI wywalczyła III miejsce w Gminnym Konkursie Literackim ,,Jestem Patriotą” , który organizowała Szkoła Podstawowa w Osieczanach. "A i moje podejście do języka polskiego też się zmieniło… Piąteczka na semestr murowana” – pisała w swoim konkursowym opowiadaniu Ania. Gratulujemy nagrody i śródrocznej oceny celującej z języka polskiego.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 582164