Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2016-09-29 19:34:34.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W dniu 29 września, w Polsce po raz 13, w naszej szkole po raz pierwszy, świętowano Dzień Głośnego Czytania. Zaproszenie do spotkania z młodymi czytelnikami przyjęli p. Mirosława Kamyczura, p. Dyr Krzysztof Halek i p. Krzysztof Frączek. Pani Mirka w bibliotece czytała klasom starszym fragment najpiękniejszej i najsłynniejszej książki E.-E. Schmita „Oskar i pani Róża”. To historia 10-letniego Oskara, który leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Klasy młodsze w sali gimnastycznej wysłuchały „Jak Wojtek został strażakiem” w interpretacji p. Dyrektora oraz p. Krzysia (ubranego oczywiście w mundur strażacki).

Czytającym serdecznie dziękujemy, a wszystkich rodziców zachęcamy do częstego czytania swoim pociechom.

Wiadomość z dnia: 2016-09-28 07:59:14.

„ODBLASKOWA DYSKOTEKA” W NASZEJ SZKOLE

22 września Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole dyskotekę, która w założeniu miała nie tylko bawić, ale i uczyć. Każdy z uczestników przystroił swoją garderobę w świecący akcent. Pomysłowość uczniów była imponująca. Świecąca biżuteria, okulary, kamizelki, paski, czy opaski miały przypomnieć wszystkim o znaczącej roli odblasków dla naszego bezpieczeństwa. Ogromne emocje wzbudziło też ogłoszenie wyników plebiscytu na „Najsympatyczniejszego chłopca w klasie”. Dziewczynki w tajnym głosowaniu wyłoniły zwycięzców, którzy przyjęli koronę, dyplom i gratulacje. Za najsympatyczniejszych uznano: z klasy IV - Konrada Zlezarczyka, z klasy V - Jakuba Sosina, a z klasy VI - Tomasza Cegielskiego. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim panom i chłopcom z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka - STO LAT !!!

Wiadomość z dnia: 2016-09-23 14:01:43.

KONKURS „ODBLASKOWA SZKOŁA”

W tym roku szkolnym nasza szkoła trzeci raz bierze udział w małopolskim konkursie „Odblaskowa szkoła” organizowanym przez :        

  • Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,
  • Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,
  • Małopolskie Kuratorium Oświaty,
  • Małopolski Urząd Wojewódzki,
  • Małopolski Urząd Marszałkowski.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności  dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

W tegorocznej edycji planujemy we wrześniu i październiku wyposażenie uczniów w kamizelki odblaskowe, konkurs plastyczny „Stawiam na odblask!”, ogólnoszkolny konkurs wiedzy o tematyce bezpieczeństwa, akcję „Odblaskowo na wesoło” - kręcimy teledysk do piosenki, udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, odblaskową dyskotekę, zajęcia świetlicowe nawiązujące do tematyki ruchu drogowego, szkolenie dla uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy, spotkanie z przedstawicielami policji. 

Ponieważ akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, prosimy o wsparcie naszych inicjatyw oraz pomoc w doposażeniu naszych uczniów w kamizelki lub elementy odblaskowe, a co za tym idzie zwiększeniu ich bezpieczeństwa na drodze.

Wiadomość z dnia: 2016-09-23 13:59:12.

KU PAMIĘCI

W dniu 11 września 2016 roku mszą polową na Suchej Polanie rozpoczął się XXVI Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich, mający na celu upamiętnić 72 rocznicę krwawych walk partyzanckich w rejonie Łysiny i uczcić pamięć poległych i zmarłych partyzantów oraz pomordowanych mieszkańców okolicznych miejscowości. W homilii kapłan zwracał się do ludzi młodych, wskazując na siłę marzeń, walki, determinacji młodych wówczas ludzi, którym w obecnych czasach zawdzięczamy wolność, przekonywał o wykorzystaniu
i pożytkowaniu młodzieńczej energii. Kolejnym elementem uroczystości był Apel Poległych z odczytaniem nazwisk żołnierzy poległych podczas walk partyzanckich. Następnie delegacje złożyły przed pomnikiem wieńce, wiązanki w narodowych barwach. Część oficjalną Zlotu zakończył koncert orkiestry dętej z Zasani, grającej pieśni patriotyczne i partyzanckie.
Szkołę naszą reprezentowała trójka uczennic z klasy piątej: Klaudia Ćwierz, Agnieszka Mistarz oraz Natalia Surówka.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394015