Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2016-10-11 21:20:34.

LEKCJA ŻYWEJ HISTORII

W dniu 10.X.2016 w naszej Szkole mieliśmy niecodzienną lekcję - Lekcję Żywej Historii. W piękny, a nawet zabawny sposób dowiedzieliśmy się ile ważyła zbroja rycerska, jakie stroje nosiły damy w dawnych czasach, a niektóre nawet sami przymierzaliśmy.

Historią, strojami, rekwizytami, opowieściami o dawnych czasach byli zaciekawieni wszyscy, nawet najmłodsi uczniowie. Starsi uczniowie dowiedzieli się, że historia to nie tylko daty, ale też ciekawe życie ludzi żyjących w XVI, XVII wieku. Atrakcją były również konkursy organizowane przez panów prowadzących. A na zakończenie oczywiście „gwóźdź programu”- walka na szable oraz wystrzały z prawdziwej broni!  Oj działo się…!


Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie lekcje - chcemy jeszcze!

Wiadomość z dnia: 2016-10-05 08:07:02.

ŚNIADANIE DAJE MOC

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła już po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W programie biorą udział uczniowie klas I-III.

Dzięki wykonywaniu tzw. misji śniadaniowych uczniowie dowiaduja się jak ważne jest, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

W przygotowaniach podobnie jak w latach ubiegłych, ochoczo wsparli nas rodzice naszych uczniów, którzy również dołączyli do misji śniadaniowych w swoich domach.

 

Wiadomość z dnia: 2016-10-04 09:42:37.

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE


Tradycyjnie, 30 września świętowaliśmy w szkole „Dzień Chłopaka”. Wszyscy chłopcy i panowie wraz z życzeniami otrzymali słodkie prezenty, które wręczyły przedstawicielki Samorządu: Klaudia, Julka i Zuzia. Koleżanki z klas złożyły życzenia i odśpiewały  tradycyjne „Sto lat”. Było miło, ciepło i słodko, a chłopcy jakby grzeczniejsi.

Wiadomość z dnia: 2016-10-01 10:50:51.

VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

30 września 2016 r. odbyła się 6 edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W akcji uczestniczyli uczniowie 2977 szkół z 15 krajów świata. W obchodach ŚDTM uczestniczyła również nasza szkoła. Akcja rozpoczęła się apelem, w czasie którego uczniowie zostali poinformowani o założeniach i przebiegu akcji. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV – VI. Patrole egzaminacyjne utworzyli uczniowie klasy IIIa i IIIb. Powołano 4 patrole egzaminacyjne, liczące 8 uczniów. Łącznie przeegzaminowano 40 osób, w tym także nauczycieli i rodziców. Z satysfakcją stwierdzamy, że tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyło 22 uczestników akcji, którym serdecznie gratulujemy sukcesu. Akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394014