Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2016-10-18 10:44:52.

PIELGRZYMKA KLAS DRUGICH DO BŁ. ANIELI SALAWY

Błogosławiona Aniela Salawa, to patronka naszych uczniów z klas drugich. Dzieci zainteresowane życiem błogosławionej mieszkającej po sąsiedzku, z ochotą pojechały 17 października 2016 r. do Sieprawia zwiedzić Sanktuarium noszące Jej imię. Na miejscu, drugie klasy bardzo miło zostały przyjęte przez miejscowego księdza wikarego, który w ich intencji odprawił Mszę świętą pełną śpiewu i radości. Z poświęceniem oprowadził także po Sanktuarium pokazując między innymi relikwię- kość błogosławionej Anieli Salawy, wota otrzymane w dowód wdzięczności od osób, które wyprosiły u Boga cud, czy podarowując każdemu wodę święconą do pokropienia domów rodzinnych i obrazki z patronką. Specjalnie dla swych słuchaczy otworzył też stary, zabytkowy kościoł, odbudowany po pożarze, w którym na codzień nie odbywają się Msze święte. Mieści się w nim chrzcielnica przy której patronka klas drugich została ochrzczona, obraz błogosławionej Anieli Salawy oraz słynący łaskami obraz Matki Bożej Sieprawskiej. Uczniowie pełni wrażeń, w specjalnie przygotowanej sali odpoczęli przy posiłku, by nabrać sił do konkursu o swojej patronce, który odbył się wśród licznych religijnych śpiewów podczas drogi powrotnej. Wszystkie dzieci wróciły szczęśliwe do domów, a zwycięzcy w konkursie 
bezpieczniejsi, ponieważ nagrodami były odblaski z napisami: "I love Jesus".

 

Wiadomość z dnia: 2016-10-18 10:44:52.

BIJEMY REKORD RAZEM Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

16 października o godzinie 12 cała społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia Rekordu Guinessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Akcję po raz czwarty zorganizowała Fundacja WOŚP w ramach realizacji Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować. Prowadzili ją przeszkoleni nauczyciele, wspierani przez całe grono nauczycielskie. Uczniowie są szkoleni systematycznie, więc akcja przebiegała szybko i sprawnie. Nawet pierwszaki, chociaż brakuje jeszcze siły w rękach świetnie sobie radziły. Uczennice z klasy VI pomagały przygotować fantomy, dopingowały i służyły wsparciem. Dziękujemy!

Wyniki próby bicia rekordu zstaną podane po weryfikacji, zgodnie z procedurą Biura Guiness World Records.

Wiadomość z dnia: 2016-10-18 10:44:52.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ PLACÓWCE

W ten wyjątkowy dzień uczniowie zorganizowali pierwszą w naszej szkole Galę Nauczycielskich Oskarów. Prowadzący ucznowie w wieczorowych strojach zapraszali pedagogów na „czerwony dywan”, gdzie każdy z nich otrzymał statuetkę Oskara w różnych kategoriach. Gala, na wzór amerykańskiej uroczystości okraszona była humorystycznymi komentarzami i występami artystów. Ucznowie klas trzecich przygotowali świetny układ taneczny i piosenki. Dziewczynki ze szkolnego chóru zainscenizowały okolicznościowy utwór muzyczno- wokalny. Każdy występ spotykał się z ciepłym przyjęciem widowni. Na koniec przewodnicząca Szkolnego Samorządu złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia sukcesów w życiu osobistym i w pracy, a członkowie Samorządu wręczyli własnoręcznie wykonane karteczki.

Po części artystycznej głos zabrał Pan Dyrektor, który nawiązał do historycznych korzeni tego święta, złożył życzenia i wręczył nagrody wyróżnionym pracownikom.

Nie zapomniano o emerytowanych pracownikach naszej szkoły, do nich również dotarła delegacja uczniów z życzeniami. Ten miły dzień przypomniał wszystkim o trudnej i odpowiedzialnej roli pedagogów, oby to przesłanie zostało z nami na dłużej.

Wiadomość z dnia: 2016-10-17 10:01:04.

„IDĄ PIERWZAKI, DAWNE MALUCHY, JEDEN W DRUGIEGO TO SAME ZUCHY…”

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Borzęcie są pełnoprawnymi uczniami! 13 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą. W programie artystycznym znalazły się wiersze i piosenki. Kandydaci dokonali krótkich autoprezentacji, celująco odpowiedzieli na pytania i bezbłędnie rozwiązali zagadki zadawane im przez Asię i Natalkę z czwartej klasy. W obecności wszystkich zebranych nauczycieli, rodziców i uczniów starszych klas złożyli ślubowanie, po którym dyrektor Krzysztof Halek dokonał uroczystego pasowania. Na zakończenie przedstawiciele rodziców wręczyli im pamiątkowe dyplomy i birety, legitymacje uczniowskie oraz słodkie upominki. To był wyjątkowy dzień i ważne wydarzenie w życiu naszych najmłodszych uczniów. Życzymy im, aby w naszej szkole zawsze czuli się radośnie i bezpiecznie.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394001