Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2016-11-04 15:15:43.

ODBLASKOWO NA WESOŁO W BORZECIE

Od trzech lat Nasza Szkoła bierze udział w Małopolskim Konkursie “Odblaskowa szkoła”.

Uczniowie naszej placówki uczestniczą w szeregu działań profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze i zachęcanie do noszenia odblasków. W tym roku uczniowie wzięli udział w trzech ogólnoszkolnych konkursach. W konkursie plastycznym „Stawiam na odblask” zachęcali dorosłych do noszenia odblasków, w konkursie „Bezpieczna droga pieszego” prezentowali swoją wiedzę i umiejętności. Starsi uczniowie rywalizowali w szkolnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej wymagał od uczestników dobrej znajomości przepisów ruchu drogowego i wysokich umiejętności jazdy na rowerze. Najlepsi zmagać się będą w etapie rejonowym.

W klasach pojawiły się gazetki promujące bezpieczne poruszanie się po drogach, Samorząd Uczniowski zorganizował „Odblaskową dyskotekę”, a na zajęciach świetlicowych najmłodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne tematycznie związane z bezpieczeństwem na drodze. Odbyły się także zajęcia profilaktyczne z zakresu pierwszej pomocy. Na fantomach otrzymanych przez WOŚP uczniowie ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową bijąc jednocześnie rekord w jednoczesnym udzielaniu pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Klasy przygotowują prezentację artystyczną pod hasłem „Odblaskowo na wesoło”, której efektem będzie teledysk do piosenki.

W realizację projektu aktywnie włączyli się rodzice. Dzięki hojności anonimowego darczyńcy wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe oraz odblaskowe breloki. Od tej pory nasi podopieczni spacerując po okolicy będą bezpieczniejsi.

Projekt, który realizujemy już trzy lata przyniósł wiele korzyści całej społeczności szkolnej Zespołu Placówek Oświatowych w Borzęcie. Dzieci nabyły niezbędną wiedzę i umiejętności, aby zachować bezpieczeństwo w trudnych sytuacjach w ciekawy sposób zachęcały dorosłych do noszenia odblasków przyczyniając się jednocześnie do podniesienia świadomości dorosłych. Wszystkie działania można śledzić na stronie internetowej ZPO Borzęta.

Wiadomość z dnia: 2016-11-04 15:02:49.

"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

26 października zakończyliśmy projekt edukacyjny "Odblaskowa szkoła". Na zakończenie odbył się ogólnoszkolny konkurs sprawdzający wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze. Konkurs podzielony został na dwie części: dla klas I - III i IV - VI. Młodsze klasy rywalizowały ze sobą w quizie, układały puzzle i tworzyły plakat z zasadami, których powinni przestrzegać piesi. Konkurs wzbudził w uczniach emocje, tym bardziej, że za prawidłowo wykonane zadania zdobywali punkty. Całe wydarzenie uświetniły występy młodych tancerzy, którzy przygotowali choreografię do piosenek o tematyce związanej z ruchem drogowym. Rywalizacja była bardzo wyrównana i wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami. Starsze klasy miały swoją wersję konkursu. Rywalizacja obejmowała 6 zadań: układanie zdań z rozsypanki wyrazowej, rozpoznawanie znaków ważnych dla pieszych, układanie puzzli, quiz oraz jazdę sprawnościową na hulajnodze. I tu pojawiły się emocje, radość ze zdobytych punktów i upragniona wygrana. Najlepiej w konkursie wypadła grupa uczniów z Kl. VI zdobywając 29 punktów. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodyczami. Podczas tego odblaskowego finału został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Stawiam na odblask". Najciekawsze prace plastyczne stworzyli Jan Suder z Kl. I, Patrycja Rokosz z kl. IIa oraz Klaudia Ćwierz z kl. V. Zwycięzcy dostali dyplomy i upominki.

Wiadomość z dnia: 2016-10-18 10:44:52.

„WYCIECZKA PO MAŁOPOLSCE”

Trzy uczennice z naszej szkoły w ramach Koła Krajoznawczo – Turystycznego brały udział w wycieczce po terenie naszego województwa, miały okazję zobaczyć ciekawe i piękne miejsca, niecodzienne krajobrazy, zapoznać się nieco z historią i architekturą sakralną, świecką oraz zamkową. Uczestniczki wycieczki oglądały Kamienie Brodzińskiego (na obszarze pogranicza między Lipnicą Górną a Rajbrotem), które to okazały się wielkimi głazami – ostańcami wierzchowinowymi w Wiśnicko – Lipnickim Parku Krajobrazowym. Zapoznały się z architekturą rynku Lipnicy Murowanej, gdzie stoi pomnik św. Szymona z Lipnicy. W tejże miejscowości oglądały drewniany kościół z otaczającymi go „ sobotami”. Dla młodych czytelników „soboty" to zadaszenia przylegające do kościoła, gdzie dawniej wierni pieszo przychodzący z dalekich miejsc w soboty, mogli przeczekać noc do porannej mszy w niedzielę. W Niegowici zobaczyły pomnik Jana Pawła II, w miejscowości Gdów przy rondzie pomnik Papieża, Jana Pawła II, ale przedstawiający Go z młodszego okresu, jako wikarego Karola Wojtyłę idącego pieszo z Gdowa do Niegowici. Na rynku w Wiśniczu był czas na pizzę, a w Starym Wiśniczu do podziwiania był Zamek z otaczającym go zielonym terenem. Wycieczka umożliwiała nawiązanie znajomości, gdyż uczestnicy wycieczki to najczęściej trzyosobowe grupy z różnych szkół podstawowych i gimnazjów. I tak bakcyl turystyki rozwija się i kształtuje wśród starszych dzieci i młodzieży.

Wiadomość z dnia: 2016-10-18 10:44:52.

DZIEŃ PAPIESKI

18 pażdziernika 2016. odbył się w szkole Finał Dnia Papieskiego. Uczniowie z wszystkich klas przez dwa tygodnie metodą projektu przygotowywali flagi, wiadomości, pieśni, herby, wspomnienia, pokaz o świętym papieżu Janie Pawle II. We wtorek 18 października z dużym poświęceniem i zaangażowaniem zaprezentowali swoje dzieła szkolnej publiczności. Całą szkołę w ten dzień jednoczył temat miłosierdzia, święty Jan Pawłeł II oraz papieskie kolory ubrań w które dzieci przybyły ubrane: żółty i biały. Podsumowaniem było obdarowanie każdego naklejkami przedstawiającymi naszego świętego rodaka, które w ten dzień, wszyscy z dumą nosili na swojej piersi.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394016