Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Gazetka szkolna
Archiwum 2016 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2016-11-14 08:31:18.

KIEDY MASZ JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI, IDŹ DO BIBLIOTEKI

                                                                                                    Joanne K. Rowling

10 listopada do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach wyruszyła klasa I. Nie nękały nas wątpliwości, które chcielibyśmy rozwiać, naszym celem było poznanie tego miejsca. Pani bibliotekarka czekała już na nas. Oprowadziła nas po całej bibliotece., wyjaśniając kto i w jaki sposób może korzystać z poszczególnych oddziałów. W części przeznaczonej dla najmłodszych czytelników przedstawiła dzieciom ciekawy i bogaty księgozbiór. Książki z różnych dziedzin, bogato ilustrowane zaciekawiły uczniów. Okazało się, że każdy znajdzie coś dla siebie. W drugiej części warsztatów dzieci wykonały prace , które były plastyczną ilustracją wysłuchanego fragmentu książki J. Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”. Mam nadzieję, że wizyta w bibliotece zachęci dzieci do czytania i sięganie po książkę stanie się dla nich czymś naturalnym. Książka uczy, rozwija i bawi. Im wcześniej dziecko ją polubi, tym lepiej.

Wiadomość z dnia: 2016-11-10 11:48:20.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci”. Ta myśl przyświecała uczniom klasy V, którzy przygotowali akademię upamiętniającą rocznicę odzyskania niepodległości.

„Pociąg do wolności” prowadził przez stację: niewola, powstania i I wojna światowa. Wiersze J. Szczepkowskiego, I. Krasickiego, E. Słonimskiego, C.K. Norwida oraz pieśni patriotyczne wprowadziły w meandry naszej trudnej, ale wspaniałej historii.

Na zakończenie akademii klasa IIA przepięknie zaśpiewała utwór „Niepodległość”. Słowa piosenki z refleksyjnym refrenem:

„Uwięziony ptak nie śpiewa

A czy wiesz dlaczego?

Bo nie spotkasz nigdy w klatce

Ptaka szczęśliwego” wywołały u niejednego słuchacz łezkę w oku.

Wiadomość z dnia: 2016-11-10 10:04:14.

8 XI - DZIEŃ "ŚNIADANIA DAJE MOC"

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła już po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku, przeprowadziliśmy tę akcję we wtorek 8 listopada. Uczniowie z klas I – III najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach podobnie jak w latach ubiegłych, ochoczo wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków.

Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby , mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

Wiadomość z dnia: 2016-11-10 10:04:14.

CZERPIEMY WIEDZĘ  Z  RÓŻNYCH   ŹRÓDEŁ

Poszerzając wiedzę o otaczającym świecie klasa III b wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Myślenicach i do kina Muza na film przyrodniczy.

Film „Królestwo” pokazywał losy zwierząt na przestrzeni wieków. Piękne zdjęcia, ujęte w fantastycznej scenerii, ze spokojną narracją Krystyny Czubówny zrobiły na nas duże wrażenie. Po seansie udaliśmy się do Biblioteki Miejskiej, gdzie w Oddziale dla Dzieci czekały na nas panie bibliotekarki. Przygotowały one bardzo ciekawe zajęcia- przedstawiły ofertę biblioteki, zainteresowały lekturami dla dzieci. Kolejnym, bardzo ciekawym etapem spotkania były warsztaty, uczniowie wykonywali pomysłowe zakładki do książek, pracowali ze słownikami, czytali fragmenty książek. Wszyscy, którzy nie mają jeszcze karty bibliotecznej obiecali przyjechać z rodzicami i wpożyczyć wybrane książki.

Nasza wyprawa pokazuje jak ciekawie można spędzać czas i pięknie wpisuje się w realizowany w szkole projekt czytelniczy.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 394010