Nasz patron
Grono Pedagogiczne
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Szkoła
o nas
plan lekcji
zastępstwa
podręczniki
zajęcia pozalekcyjne
osiągnięcia
kalendarz imprez
Przedszkole
o nas
rozkład dnia
zajęcia dodatkowe
nauka przez zabawę
kalendarz imprez
Statut ZPO
Dokumenty
Regulaminy
Linki
Przyjaciele Zespołu
Kalendarz Szkolny
Archiwum 2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole 'Małopolska'

Aktualności - szkoła podstawowa

Wiadomość z dnia: 2018-09-21 15:00:26.

KRAKOWSKA WYCIECZKA SZLAKIEM STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

11 września odbyła się ogólnoszkolna wycieczka, na której uczniowie klas V- tych, VI, VII i VIII aktywnie zwiedzali Kraków szlakiem miejsc związanych z Naszym Patronem Stanisławem Wyspiańskim.

Na trasie wycieczki znalazły się takie obiekty jak: Dom Długosza przy ulicy Kanoniczej 25, w którym mały Staś zamieszkał z rodziną, Kościół Mariacki, gdzie młody artysta pracował nad dekoracjami ściennymi i witrażami pod czujnym okiem mistrza Matejki, pierwsza pracownia Stanisława przy Placu Mariackim gdzie powstawał słynny dramat „Wesele”.

Uczestnicy zwiedzili Bazylikę Franciszkanów, dla której Wyspiański zaprojektował słynny witraż „Bóg Ojciec – stań się”, witraże obrazujące żywioły i patronów bazyliki oraz kwiatową polichromię przypominająca kwitnącą łąkę. W Domu Towarzystwa Lekarskiego podziwiali zaprojektowaną przez artystę klatkę schodową z orginalną balustradą przypominająca gałęzie kasztanowca, witraż „Apollo” oraz meble i dekoracje ścienne w „sali malinowej”.

 Najważniejszym punktem programu była wizyta w gmachu głównym Muzeum Narodowego i udział w lekcji muzealnej pt.: „Łaka w kościele – życie i sztuka Stanisława Wyspiańskiego”. Muzeum Narodowe w Krakowie poziada największą kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego, a dla zwiedzających w tym roku przygotowało niezwykłą wystawę poświęconą temu sławnemu krakowianinowi. Tematem przewodnim zwiedzania były oczywiście motywy roślinne: projekty polichomii, witraży, znane pastelowe portrety i pejzaże, które nasi uczniowie znają z reprodukcji w albumach. Na wystawie można było obejrzeć projekty kostiumów i okładek do dramatów Wyspiańskiego, meble i tkaniny oraz model artystycznej wizji przebudowy wzgórza wawelskiego. Na koniec uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach malowania pastelami.

 W czasie spaceru po Krakowie uczestnicy wycieczki opracowywali kartę pracy zawierajacą pytania związane z odwiedzanymi miejscami. Samodzielnie poszukiwali informacji, korzystali z mapy Krakowa i sporządzili fotograficzną dokumentację wycieczki. W ten sposób lepiej poznali sylwetkę i dokonania swojego Patrona.

      

Wiadomość z dnia: 2018-09-18 12:49:32.

PROJEKT EDUKACYJNY „ODBLASKOWA SZKOŁA”

REALIZOWANY W ZPO BORZĘTA 2018/2019

ADRESAT PROJEKTU: uczniowie klas I – VIII

CELE:

 1. zwiększenie aktywności  dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.

 2. promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym

 3. motywowanie uczniów do noszenia odblasków

 4. zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych

 5. promowanie bezpiecznych zachowań i świadomego stosowania zasad bezpieczeństwa w ruchu pieszych

ZADANIA SZKOŁY:

 1. przystąpienie Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła” /IX edycja/

 2. umożliwienie uczniom udziału w różnorodnych formach aktywności związanych z podnoszeniem bezpieczeństwa

 3. współpraca ze środowiskiem lokalnym

TERMIN TRWANIA PROJEKTU: IX – X 2018

 EWALUACJA:

 • wystawy twórczości

 • dokumentacja fotograficzna

 • informacje na stronie internetowej szkoły i w lokalnych mediach

 • sprawozdanie z realizacji zadań konkursowych

NAUCZYCIEL KOORDYNUJĄCY: Sabina Zając

ODBLASKOWA SZKOŁA 2018

   KALENDARZ WYDARZEŃ W RAMACH PROJEKTU

 

WYDARZENIE

TERMIN

ADRESAT

ODPOWIEDZIALNI

Kampania informacyjna na terenie szkoły i w madiach

IX - X 2018

p. Dyrektor

S. Zając

B. Pająk

Konkurs literacki – list kierowcy do pieszego „Cieszę się, że cię widzę”

Do 15 X 2018

B. Pająk

Klasowe gazetki

Dniem i nocą odblaski twą mocą”

DO KOŃCA IX 2018

 

KLASY I– VIII

wychowawcy

Konkurs plastyczny „Odblask dla pupila”

DO 15 X 2018

KLASY I – VIII

S. Zając

Odblaskowa ulotka dla kierowców w ramach zajęć z informatyki

Do 15 X 2018

dyrektor

Przepisowy ruch drogowy i pieszy” konkurs wiedzy

W czasie Dnia bezpieczeństwa w szkole

 

B. Pająk

S. Zając

Odblaskowa piosenka

prezentacja klasowa

Do 20 X prezentacja w czasie Dnia Bezpieczeństwa w szkole pod koniec X

 

wychowawcy

Prelekcja policjantów w klasach I – III i IV - VIII

IX – X 2018

B. Pająk

Dzień bezpieczeństwa w szkole

film edukacyjny, spotkanie z gościem, warsztaty pierwszej pomocy, odblaskowy koncert, konkurs wiedzy

Koniec X do uzgodnienia

B. Pająk

S. Zając

Szkolny patrol odblaskowy

rozdawanie ulotek kierowcom na drodze w asyście policjantów

X2018

 

S. Zając

B. Pająk

Zredagowanie szkolnej gazetki odblaskowej „Świetlik”

Koniec X 2018

B. Pająk

S. Zając

Akcja odblaskowa

wręczanie odblasków rodzicom na zebraniu i wiernym po niedzielnej mszy

IX – X 2018

Samorząd Szkolny

Wiadomość z dnia: 2018-09-18 12:49:32.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2018-2019

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!!!

Niestety minął czas wakacji, dni wielu wrażeń i wypoczynku. Mam nadzieję, że macie mnóstwo związanych z nimi pięknych wspomnień i nawiązanych nowych przyjaźni.

Teraz przed nami kolejnny rok szkolny. Czas nowych wyzwań.

Św. Jan Paweł II powiedział, że "W rodzinie i w szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna". Chciałbym byście pamiętali, że uczycie się dla siebie, nie dla szkoły. Ona Wam jedynie w tym pomaga. To, w jaki sposób potoczy isę Wasze życie, zależy tylko i wyłącznie od Was samych. Jedno jest pewne - to, cowyniesiecie po tym roku z naszej szkoły szczycącym sie wielkim patronem - Stanisławem Wyspiańskim, będzie nie tylko sporą porcją wiedzy i umiejętności, ale będzie to znaczący krok wosiaganiu tego, co było tak istotne dla Patrona, czyli nieugiętość w dążeniu do dobra i prawdy oraz otwartość na potzreby innych.

Szkoła stawiała przezd Wami różne wyzwania. czasem łatwiejsze, czasem całkiem trudne. Musiecie umieć stawić im czoła. W ten sposób uczycie sie osiagać cele. Z własnego życia wiem, że wspólne sukcesy są wspaniałym doświadczeniem, które często pamięta soię przez lata. Musicie też pamietać, że uczniami jesteście nie tylko w szkole ale też kiedy przebywacie na boisku, na wycieczce, czy na zabawie.

W nowym roku szkolnym życzę Wam Kochani wspaniałych przezyć, które warto będzie pamiętać, wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę. Życzę osiągania sukcesów, z których jest się dumnym. Niech każdy z Was, gdy zaczną się kolejne wakacje, będzie mógł powiedzieć: "To był dla mnie bardzo dobry rok szkolny".

Drodzy Pierwszoklasiści!!!

Witam Was w sposób szczególny. Cieszę się, że jest Was tak dużo. Może ogarnia Was pewien niepokój w związku z nowymi obowiązkami, nauczycielami, nie wiecie co Was czeka. Chcę powiedzieć, abyście się nie martwili. Wszystko ułoży się pomyślnie, a starsi koledzy i nauczyciele zawsze chętnie we wszystkim pomog. Uśmiechnijcię się, bo w szkole jest radośnie!!!

Nauczycielom życzę, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobista i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały Wam dużo zadowolenia i satysfakcji, aby nasza wypełniała się i czyniła nas ludźmi bogatszymi i wartościowymi.

Niech każdy dzień przynosi Wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu.

Drodzy Rodzice to będzie również dla Was czas szczególny, bowiem nowy rok szkolny przyniesie Wam wiele nadziei związanych z przyszłością Waszych dzieci. Bez Waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. 

We współczesnej szkole rola Rodziców jest ogromna, Wasza pomoc niezbędna. Dlatego życzmy pociechy i dumy z waszych dzieci, żywimy też nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty, że wpólnie będziemy tworzyli wymarzony Zespół.

Uważam rok szkolny 2018/2019 za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, zadbajmy by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania.

ZPO Borzęta 368
32-400 Myślenice
zpoborzeta@op.pl
12 272 13 69
Licznik odwiedzin: 650024